Ново
HP PhotoSmart 7660 инк-џет Печатач

HP PhotoSmart 7660 инк-џет Печатач

Достапност: Залиха
DEN 7199.76

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Печати директно од вашата дигитална камера мемориската картичка.До 12 ppm црни, 11 ppm во боја со стандардни кертриџ.Изберете слики од HP фото доказ лист без компјутер. 2-линија текст LCD за едноставна операција. 2 USB порти, 4 мемориската картичка слотови; PC и Mac компатибилни.Опис на производот HP Photo Smart 7660 Фото Печатар HP е Photo Smart 7660 фото печатач нуди високо-квалитетни, погодно печатење фотографии директно од вашиот дигитален фото апарат на мемориската картичка, или од вашиот PC или Mac компјутер.Со четири изградена-во мемориската картичка слотови, што може да се гарантира компатибилноста со речиси било камераизберете од Compact Flash (Тип I и II) и Microdrive, Smart Media, Мемориски Стапчиња, Secure Digital, Multi Media Card и x D-Picture Card memory картички.Можете да ги одберете сликите за печатење од малите слики се дадени на HP фото доказ листови кои може да бидат генерирани без кука-до компјутер.Други погодно карактеристики вклучуваат 2 линија на текст на LCD екран на врвот панел на печатач за асистирана задача навигација, еден допир save-to-PC копче, и на предниот панел за USB порта за plug and play конекција за вашиот лаптоп.Печати брзина се варијабилни во зависност од брзина/квалитет на режимот на одбраната, и се движат од до 12 ппм за црна печатење (Брз Предлог на владата) околу 116 секунди за 4-by-6-инчен фото хартија (Најдобар режим).Печати брзина може да се зголеми со додавање на факултативниот HP бр. 56 црна печати кертриџ.На Photo Smart 7660 се справува со широк спектар на медиумски типови и големини, и доаѓа со посветен 20-лист 4-by-6-инчен фото хартија послужавник плус 100-лист стандард медиуми влез послужавник за да лесно се справи со сите ваши секојдневни печатење.Изборен duplexing додаток е достапен одделно за подобрување на ракување со хартија дури и подалеку.На Photo Smart 7660 доаѓа со само за сè што ќе треба да се отворени (USB кабел не е вклучен), и е поддржан од една година гаранција.Она што е во Кутијата HP Photo Smart 7660 фото печатач, HP бр. 57 (C6657 A) три-боја инкџет печатење кертриџ, HP бр. 58 (C6658 A) фото инкџет печатење кертриџ, напојување, основи водич, софтвер на CD-ROM-от (PC и Mac), поставување на постери, електронска документација, медиа пакет П. кога('A').извршување(function(A) { A. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.скролувајте(0, податоци.проширувач.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Од Производителот На HP Photo Smart 7660 фото печатач обезбедува брзо погодно печатење фотографии со или без граници.Со до 6-мастило боја или до 4,800 оптимизиран за dpi, тоа е толку едноставно да одберете и зачувате или испечатите точно-на-животот фотографии без КОМПЈУТЕР.Едноставно внесете го вашиот камерата, мемориската картичка во компатибилен слот, а потоа го користите текст LCD или HP Фото Доказ Лист за да одберете слики да зачувате и да печати.Плус, можете да добиете две изградена-во хартиена тави, што го прави лесно да се печати и 4-by-6-инчен и стандардна големина отпечатоци, со или без граници.Со HP Photo Smart 7660 можете да печатите сè, од високо-квалитетни фотографии кои се спротивстави на исчезнува за идните генерации голема секојдневниот текст.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Неверојатна 9600 x 2400 боја dpi за најдобар во фото лабораторија за печатење.Бескраен 4"x6" фотографија во приб

Опис на производот Функции : Печатење, Факс, Скенирање, Копирање, web Print технологија : HP Термички Inkjet Language :

Големи и интуитивен 4 3" LCD екран осетлив на допир, го прави лесно да печатење, копирање, скенирање, и да ра�

★ Домаќинство мултифункционален машина : Оваа машина е боја инкџет мултифункционален принтер, кои лесн

Ние Може да Обезбеди Прилагодено за Производство и Пакување за Вас!.Се Здобијат Со Трајна Гаранција За В

Ниските боја цена – производство на професионален квалитет документи и живописни графики со HP Page Wide Пр�

Ние Може да Обезбеди Прилагодено за Производство и Пакување за Вас!.Се Здобијат Со Трајна Гаранција За В

*2 Години на Неограничен Мастило промо важи за ЕТM1170, ЕТM2170, или ЕТM3170 принтери купени од 10 / 1 / 2021 да 3 / 31 / 2022

Го заменува HP ЗАВИСТ 4520, HP ЗАВИСТ 5055 доаѓа со Bluetooth, Паметни, подобрување на WiFi конективност, за побрз печ�

USB и Етернет.Произведени од страна Epson.Тип на производ печатач.За речиси 40 години, Epson ДОВЕДЕ индустрија �

4инчен боја на сликата на екранот.Врз основа на HP е лесно печатење технологија, овој стилски ситевоедно �

На Pixma MG2525 е сите на еден печатач кој е само право големина и има сите добри карактеристики.Со црн пигмен�

Кога е време да ја замените вашата мастило касети, изберете од Супер или Ултра Висок Принос INKvestment Резер�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Scroll