Ново
Nissin DI700Air Флеш Speedlite за Sony Камера

Nissin DI700Air Флеш Speedlite за Sony Камера

Достапност: Залиха
DEN 4559.76

Компатибилен со Nikon, Canon и Sony Дигитални Камери.Брзо ре-велосипедизам време 0.1 - 4 секунди.Водич Број 54 со ISO100 ( Метри ) на 200mm Зум позиција.NAS е Nissin ново развиен 2.4 GHz радио пренос безжичните флеш систем.Да се спореди со традиционалните оптички безжични предаватели, 2.4 GHz радио преносот е помалку подложни на агол и пречка ограничување, покриеност до 30 метри.Пренос канали и радио пренос IDs може да се постави за да се спречи misfiring во случај на сигнал пречки на истиот канал.Nissin Командант Воздух 1 може да се контролира 3 групи на Nissin Флеш Di700 A со корисникот пријателски операција панел и различни функција, тоа ќе биде повеќе удобен за корисникот.Флексибилни комбинација на Nissin NAS.Nissin Командант Nissin Воздух 1 може да се меша да се контролира различни верзии на Nissin Di700 A за безжични TTL или manual флеш.По Обврзувачки поставување на Nissin Di700 A и Nissin Воздух 1. Можете да го контролирате флеш TTL EV надомест/ Прирачник надвор стави/ Прирачник за зумирање на Воздух 1 и сите во собата да се прикажува на Nissin Di700 A во исто време.Nissin Воздух 1 има AF assist светло за снимање во темно средини.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

[Пакет] (1) i Pad Mini Случај (6 Генерација, 2021) [8.3инчен екран] Метропола SE, Црна ограничување на отпечатоци од п�

Има правна и писмо, големина документи и папки.Голем магнет поддржува 5lbs или 500 листови хартија.Месеци д�

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Предмет : 6236 M Еден Ред Радијална Имајќи Имајќи.Тип : Длабоко ритам Радијална топката лежишта.Бренд : SKF.Кв

ОБНОВЛИВИ Тие се обновливи, трајни и мие, па можете да ги користите неколку пати.Главно се користи : mesh т�

Шест Bay Брза Биро Полначот (BUILTIN POWER SUPPLY) со Адаптер Pod.Пријави Motorola DP4600 Батеријата со или без Радио.Универ�

РАЗНОВРСНА ПРИЕМНИК.Додадете корисни hitch приемникот за да пред крајот на вашето возило со ова пред план�

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

【Исцелување насмевка】 : секоја насмевка ќе ги излечи нашите животи.Стилски дизајн одговара на повеќет�

Цинк позлатен 5 / 8" clevis Pin.Повеќе Од Само Делови : Од снег и мраз опрема за toolboxes, хидраулика, влечење, камио�

2заоблени агли за да се спречи gouging на инјекциска смеса зглобовите.Инјекциска смеса Плови има compactly моде�

Power4 Laptops Брендирани Замена Полначот за Разлика од поевтини за Напојување, Power4 Laptops производи Електрична

Излиени Месинг Керала Традиционалните Urli Тенџере 10 инчи, Погоден за Готвење, Дом / Канцеларија Оркестар�

Широк Комунални : Овозможува флексибилна примена во дупчење, прислушување, chamfering и така натаму, практич�

Аризона Coyotes.Кристијан Фишер.Autographed.Брзо превозот за сите нарачки, дури и меѓународни налози.Брзо Прифат

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Овој Пакет вклучува : (10) 9 1 / 2" x 11 1 / 2" (затворен) Сина Хоризонтална Leatherettes и (10) 8 1 / 2" x 11" 28lb Сина и Бела Тради

Компатибилни Модели : САМО компатибилни со Garmin Vivofit Jr 3 / Garmin Fit Jr 3, НЕ е компатибилна со други Модели на Garmi

3 Чистење Начини : Дневен режим за секојдневна употреба на повеќето типови на кожа; Нежна режим за чувств

Материјали : Дрво, Јута; Димензии : 3.5*2 см / 1.4*0.8 инч.Доаѓа со 50 компјутери мини дрвени срцето клипови и 5 ј�

Компатибилен Модел : 3 DS ЌЕ XL.Пакет Содржи : 1 x Метал Заштитник Случај.Ве молиме споредете слики и описи вн

Памук + Полиестер +Spandex.Drawstring затворање.Рака Мие Само.На# Панталони : Затворена Дното.Шел : 78% Памук,17% Поли�

【ПРОМЕНЛИВА ГОЛЕМИНА】 : Popup перење попречи е 15.7x15.7x18.5 кога во исправена и 15.7x15.7x2 во кога се намалат.Негов

95% Rayon, 5% Spandex.Копче затворање.Машина За Миење ❤️ Материјал : Мек и еластичен.Супер удобен и мала тежина, н

Обичај моделирани удар панели се наменети за 6.5" јазик и гром во мртов простор НАД метри и подалеку од ва�

Џексонвил Jaguars.Леонард Fournette.Сувенири Или Игра Се Користи.Брзо превозот за сите нарачки, дури и меѓунаро�

РАЗНОВРСНА ПРИЕМНИК.Додадете корисни hitch приемникот за да пред крајот на вашето возило со ова пред план�

Scroll