Ново
Befion Грлото на Перница за Врат Болка - Прилагодлив 3 Лофт Spacer Мемориска Пена Перница Задржи Вратот во 23° Arc | Ладење Мраз Свила Pillowcase 3 Страна Двојно Патент | Страна Sleeper

Befion Грлото на Перница за Врат Болка - Прилагодлив 3 Лофт Spacer Мемориска Пена Перница Задржи Вратот во

Достапност: Залиха
DEN 1343.76

【ПРИЧИНАТА ЗОШТО НИЕ ГО ИЗБЕРЕ ПЕПЕРУТКА ВО ОБЛИК НА ПЕРНИЦА?】Избравме пеперутка контура форма перница да се разликуваат од нормалните во облик на перничиња, контура перници, ортопедски перници.Befion грлото на перница е добар идеален за задниот и страничните прагови, бидејќи на своите ергономски дизајн.Преку зони дизајн да обезбедува поддршка за вратот, држи главата и вратот усогласени со вашиот ' рбет.Направи притисок распределен. 【Причината ЗОШТО НИЕ го ИЗБОРОТ 60 D ГУСТИНА МЕМОРИСКА ПЕНА】Сме подготвени 10 различни густини на мемориска пена и погледна за 50 прагови на различни телесни типови.Дозволете им на различни густини на перници за 8 часа на задниот и страничните лежи експерименти.Експерименталните резултати покажуваат дека густината на 40 D~50 D е премногу мек, сиромашните се враќа, и не може да обезбеди доволна поддршка на цервикален ' рбет.Додека густината на 60 D е најудобна. 3-5 секунди на бавен раст може да обезбеди цврста поддршка за спиење. 【3 БРЗИНИ ПРИЛАГОДЛИВА ВИСИНА-3.54"~5.1"】 се изучува висина, тежина и рамо ширина на речиси 1000 Американците.Ние ја најде дека различни рамо ширини и тегови одговараат на различни вратот поддршка височини.Затоа, ние развивме 3 различни височини (3.54"перница вметнете + 0.78" X 2 изолација), врз основа на нашето истражување резултати.За луѓе со рамо ширина од 10~22 инчи. 【ЛАДЕЊЕ МРАЗ СВИЛА PILLOWCASE】Во нашето истражување на клиентите искуство, откривме дека 77% од луѓето се чувствуваат заостанато и испотени за време на спиењето.Затоа, ние го избра 25 ткаенини за споредба, и меѓу 25 ткаенини, содржината на влага на мраз свила е најголем во согласност со физиолошки услови на човечка кожа.Така ние се користи материјал од мраз свила како pillowcase, која може да се задржи на кожата на вашето лице кул и дише сите вечер долго. 【ОТВОРИ СВЕТЛАРНИКОТ ПАТЕНТ ДИЗАЈН】Ексклузивен дизајн со три страна отворен со двојно невидливи патент, во споредба со конвенционалните единствено еднострана еден патент на пазарот, ние го скрати инсталација време од 1 минута и 30 секунди да се само 40 секунди. 【ТОПЛО СОВЕТИ】Со цел да се осигура безбедноста и интегритетот на перница за време на долги транспорт, ние ги користиме тесни пакување.Ве молиме да бидете внимателни да не гребење на перница кога отпакување на торба.Оригиналниот перница пакување за перница јадро + 2 парчиња на изолација, може да биде врз основа на големината на табелата на сопствените екстракција на изолација. *Овој производ не е медицински производ.Ако сакате да го користите за медицинска рехабилитација, ве молиме консултирајте се со професионален лекар и да одлучи дали да го купат врз основа на препорака од лекар.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Материјал】 : материјал кој се користи во оваа складирање чевли решетката е ABS приклучок, PP пластика па

Прифаќа директно поврзување на 0 или 4 мерач на моќност жица со вклучени адаптери.Се користи како алтерн

✔ За да го инсталирате : 1 Чистење на површината темелно 2 Стави на секое парче на decal внимателно 3 Се прим

Тенок леопард желкашколка заштитна квадратен облик случај компатибилен со i Phone 12 Про САМО.Ве молиме пот

Дава сè што треба да се применуваат emitter цевки во градина области и на самото место за полевање за да шир

Голема, лесензакористење микроскоп за деца и млади возрасни 401000 X Зголемување со користење на високоодд

Голема Количина : ќе добиете 50pcs мали таванот завртка куки и 50pcs shouldered завртка куки, целосно 100pcs, доволно

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Мини хартија свитлива фан со пластична рачка 3 избрани патриотски дизајни.Совршен за надворешни настан

Carbonized челик се протега на работ на животот.Хром финиш отпорен на ' рѓа.Остава косата 1 / 150" (0.1 mm).Професион

Дизајниран за провира mulitple тема терени (ANSI, ОН, и Метрички 60°) во левата рака провира апликација.Полиран

Пакет : 2 Насоки (66"), Лежиште Големина : околу 0.1"0.3" (58мм), дупка големина : околу 1mm.Околу 33"(83cm) по влакно.Неп

Име на производ : Излизгајте го Прекинувачот;Модел : СС12 F17 G3;Тип : 1 Поле 2 се Фрли;Терминал Количина : 3 Еез.

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот ❤Пакет : 1pc romper+1pc панталони +1pc лакови h

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Оваа Бела Магла стакло таванот светилка дава класичен дизајн мека возвишеното сјај.Barbeque Црна заврши об

Оваа пумпа за вода контролер има карактеристики на издржи висок притисок, без вода, отпадна вода и истек

✔ ФУНКЦИЈА:Нашата Црвена Леќа GTR R35 ПРЕДВОДЕНА од Страна Маркер Светлина може директно да го замени GTR R3

Scroll