Ново
Леќи на камерата Филтер, Метален Филтер Леќа Ефективни Анти-Рефлективен Анти Деформација за SLR Леќа(62mm(1487))

Леќи на камерата Филтер, Метален Филтер Леќа Ефективни Анти-Рефлективен Анти Деформација за SLR Леќа(62mm(1487))

Достапност: Залиха
DEN 2349.60

Алуминиум Материјал : Алуминиум рамка, направен од висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, висока цврстина, анти деформација, отпорност на корозија, добра обработка на перформансите.Леќа Слој : 18 слоеви на двојно двострано на кожата, 16 слоеви на анти-рефлективен филм,2 слоеви од водоотпорен филм ефикасно да се намали одраз на филтер површина, долго изложување на светлина одраз предизвикани од и дух.Филтер Функција : Виолетова филтри често се користи во пејзажот на снимки да се создаде еден поспана пурпурна ефект, УВ филтер за намалување на сина предизвикани од ултравиолетово, подобрување на јасност и боја намалување ефект.CPL Polarizer : CPL е широко се користи филтер да се елиминираат непотребните рефлексии и повеќето рефлексии од не метален не сферични површини.Тоа е генерално се користи во пејсаж фотографија.Кога фотографирате, небото е bluer, и кога снимање вода, тоа може да се елиминира рефлексии на вода на површината, така што на сценографијата под вода може да биде фотографирана, со што целата слика појасна и потранспарентни.Водоотпорни Перформанси : Одлични перформанси водоотпорен, 2 слоеви од водоотпорен филм, направи леќа и не е лесно да дамка, ефикасно да се заштити леќа, погоден за фотографи за да се создаде во лоша средина.Функција : 1. Алуминиум Материјал : Алуминиум рамка, направен од висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, висока цврстина, анти деформација, отпорност на корозија, добра обработка на перформансите.2. CPL Polarizer : CPL е широко се користи филтер да се елиминираат непотребните рефлексии и повеќето рефлексии од не метален не сферични површини.Тоа е генерално се користи во пејсаж фотографија.Кога фотографирате, небото е bluer, и кога снимање вода, тоа може да се елиминира рефлексии на вода на површината, така што на сценографијата под вода може да биде фотографирана, со што целата слика појасна и потранспарентни.3. Филтер Функција : Виолетова филтри често се користи во пејзажот на снимки да се создаде еден поспана пурпурна ефект, УВ филтер за намалување на сина предизвикани од ултравиолетово, подобрување на јасност и боја намалување ефект.4. Водоотпорни Перформанси : Одлични перформанси водоотпорен, 2 слоеви од водоотпорен филм, направи леќа и не е лесно да дамка, ефикасно да се заштити леќа, погоден за фотографи за да се создаде во лоша средина.5. Леќа Слој : 18 слоеви на двојно двострано на кожата, 16 слоеви на анти-рефлективен филм,2 слоеви од водоотпорен филм ефикасно да се намали одраз на филтер површина, долго изложување на светлина одраз предизвикани од и дух.Спецификација : Предмет Тип : Објектив Filter Color : Како Shown Material : Алуминиум Легура + Оптичко Стакло Пакет Листа : 1 x УВ заштита mirror1 x CPL Polarizer1 x Виолетова Filter1 x Филтер за Складирање Торба.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Lens Filter
Color:
As Shown
Material:
Aluminum Alloy + Optical Glass  
Package List:
1 x UV protective mirror :
1 x CPL Polarizer :
1 x Purple Filter :
1 x Filter Storage Bag :

Поврзани производи

Влезен напон : AC85265 V.Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ.Излезен напон : DC 12 V.Излезна струја : 6 A8 A.Излезна моќност : 100 W.Ма

СОВРШЕН ПОДАРОК Овој уникатен 11 Мл Виски стакло го прави совршен партија стартер за вашиот следен дегу

 100% Пари Гаранција за враќање – Ние се засноваат на идејата да се биде најдобар во "Услуга за Клиентите

Дизајниран за провира mulitple тема терени (ANSI, ОН, и Метрички 60°) во левата рака провира апликација.Полиран

Fitment : Замена за С серија, замена за 1 Серија, замена за X3 четка скриени елитното програмирање линија.Квал

Прифаќа директно поврзување на 0 или 4 мерач на моќност жица со вклучени адаптери.Се користи како алтерн

Канцеларија Стол Мат Големина : Големи продолжен биро mouse pad е 31.5 X 11,8 X 0.1 инчен (800mm X 300мм X 3мм), ви обезбеди

На 'престојopen' функција.Опремен со пластични лагер.Анти Отпечатоци Од Прсти.Цврстата рака.fixator де пласти

Поддржува Автомобил : GPS Навигација Компатибилен со BMW 3 Series 20062012 E90 E91 E92 E93 Ако сте збунети, ве молиме конт

4Рака PEGHydrazide е multiarm КОЛЧЕ изведени со hydrazide (CONHNH2) групи во секој терминал од четири раце кои се поврзани с

На активирањето брзина е импресивно брзо, само 0.3 вториот, кој гарантира секој откриен движење е направе

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот ❤Пакет : 1pc romper+1pc панталони +1pc лакови h

Антички стил дрвени кутии се користи како украси за да додадете визуелен интерес и личноста на секоја с

Изведуваат Термопластични Матрицата Плус е водечки снабдувач на Образувам Производи.Ние нудиме на сит

[Спецификација] нишката должина на цевката extender фитинг е прибл 4mm / 0.16 во, а висината е околу 40mm / 1.57 во...

[Дрвен Материјал] : Овие селски знаци се изработени од дрво, со висок квалитет и не бледнее печатење диза

Мини хартија свитлива фан со пластична рачка 3 избрани патриотски дизајни.Совршен за надворешни настан

✔ ФУНКЦИЈА:Нашата Црвена Леќа GTR R35 ПРЕДВОДЕНА од Страна Маркер Светлина може директно да го замени GTR R3

Висока заштита ниво на IP54,многу издржливи и сигурни.Медиумот на прекинувачот е воздухот со притисок спе

Гравирање шема : Има постојан гравирање моделот на стапчиња за јадење.Долготрајната употреба нема да ис

*Добар Fitment : Ова огледало капа е добро одговара за BMW G22 G23 4 Серија 420i 430i 430i x Drive 20202021 Премиум Материјал : Ов

Добри подароци за вашите најблиски : роденден подароци, погодна за жени, деца, ќерки, синови и деца.Сите к

Carbonized челик се протега на работ на животот.Хром финиш отпорен на ' рѓа.Остава косата 1 / 150" (0.1 mm).Професион

Може да биде во фрижидер или на температура од микробранова, лесен за чистење.Направени од високо квали

Мала ТЕЖИНА И ЗДРАВ ХИБРИД ИЗГРАДБА – Тенок, солиден, еденпарче случај штити вашиот i Phone XS Max од испакнат

ДРЖИ ВАШИОТ ТЕЛЕФОН БЕЗБЕДЕН И УДОБЕН Монтажни Micro Lock и 24" tether овозможува брза конекција за да појас цик

Scroll