Ново
AMSCOPE-Деца M50C-Б14-WM 40X-1000X Двојно Осветлување Микроскоп (Сино) со Слајд Првично Комплет и Книгата

AMSCOPE-Деца M50C-Б14-WM 40X-1000X Двојно Осветлување Микроскоп (Сино) со Слајд Првично Комплет и Книгата

Достапност: Залиха
DEN 1007.76

Голема, лесен-за-користење микроскоп за деца и млади возрасни. 40-1000 X Зголемување со користење на високо-одделение стакло оптика.Врвот и на дното LED осветлување за проѕирен и нетранспарентно објекти.Функционира било каде на 3 батерија АА батерии.Вклучува подготвени слајдови, колекција на алатки за правење на вашиот сопствен слајдови, и книга за микроскопа.Ова е страшно почетник микроскоп за деца и млади возрасни.Со цел 3 објективи, и 2 eyepieces, можете да го користите 5 зголемување на нивоата од 40 X да 1000 X.Зголемување на опсегот е идеален за прикажување на микроскопски организми, како што може да се најде во вода примероци од езеро или океан.Тоа е исто така одличен за гледање на кристалните структури и металуршки примероци.На врвот и на дното LED осветлување обезбеди светло за двете проѕирен и нетранспарентно објекти.Ова значи дека ќе може да се погледне на ултра-тенок ткиво примероци, или растителни лисја и инсекти.И бидејќи микроскоп батеријата е-погон, можете да го однесе насекаде.Лесен-за-користење на контроли гаранција дека секој може да се добие висат на користејќи микроскоп во ниеден момент.На 3-леќа бедем за да се префрлате помеѓу 4 X, 10 X, и 40 X цел леќи со едноставно ротирање.На примерок-фаза има две клипови за да се одржи слајд или други предмети во место, додека фокусот е прилагодена со вртење на големи knob на двете страни на микроскоп.Прекинувачот на задната страна ќе го изберете врвот светлина за нетранспарентно објекти, или на дното светлина за проѕирен оние.На отворот тркало под фаза може да се ротира за промена на фокусот на дното светлина, која може да се зголеми или намали детали во примероци.Овој комплет вклучува 5 подготвени слајдови, како и собирање на средства за правење на вашиот сопствен слајдови.Има Petri сад за задржување на течни примероци, и 5 празно слајдови и се покрива лизга за монтажа тенка-дел примероци, како и ткива.Не е лесен-за-користење microtome за режење примероци, и црвени и сини дамки за да се подобри контрастот во високо-проѕирен примероци.Од шишенцето, мешајќи прачка, и pipette ќе помогне да се подготват влажно-планината слајдови.И, се разбира, постојат пинцети за да им помогне со повеќе-деликатни теми.Да се направат работите уште подобро, ние сме вклучени во книгата "Во Светот на Микроскоп" како вовед во микроскопија.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

На активирањето брзина е импресивно брзо, само 0.3 вториот, кој гарантира секој откриен движење е направе

Апликацијата функција : Ова е лесен корпата за ѓубре.Кругот форма заштедува простор и модата.Тоа може да

[Компатибилен] : за vivo S10 Про телефонот случај е целосно компатибилен .Транспарентна силиконски материја

На 'престојopen' функција.Опремен со пластични лагер.Анти Отпечатоци Од Прсти.Цврстата рака.fixator де пласти

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

MILTIFUNCTIONAL ПОМИНЕ ДИЗАЈН АЛАТКАТА Овие нокти екранот одбор се идеални за професионална употреба и дома, DI

Состојба : нова.Количина : 1 Pcs Lcd Врвот Случај Задниот капак и 1 Pcs Пред Рамки.Компатибилен модел : За ASTUF Иг�

4Рака PEGHydrazide е multiarm КОЛЧЕ изведени со hydrazide (CONHNH2) групи во секој терминал од четири раце кои се поврзани с

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Памук Мешавина,Полиестер.Материјал : �

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Компатибилен Модел Броеви : за HP Elitebook 720 820 G1 820 G2 730547001 KSB0405 HBCM46 Фан.Ако може да не се сигурни дали тоа одго�

Висока цврстина, без tangles, неспокојот печатење.Не постојат воздушни меурчиња во леани дел.Површината на

Големина е : 22" x 27.9".Copyright2014 SSC inc.Инструкции за инсталација се вклучени.Боја : МАТ ЦРНА боја.Доаѓа со БЕСПЛ�

★За производот, Овој производ е погоден за Хонда Спогодба 2012 2013 2014 2015 2016 2017。 Чист Андроид 9.0 OS,со Помош RK3

Прилагодливи УвоЦиклуси затворање.Висок Quarlity Изработени од кожаfriendly и дише материјали која е толку ме�

Материјал : Месинг.Крај : Полиран Месинг.Висина : 7 инчи, 17.78 cm прибл.Целата Работа е Рачно Изработени.Доба�

Влезен напон : AC85265 V.Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ.Излезен напон : DC 12 V.Излезна струја : 6 A8 A.Излезна моќност : 100 W.Ма

Водоотпорен случај доаѓа со precut пена да се одржи речиси секој AR10 пушка.Исто така, има пиштол, списанија, �

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95%Памук, 5%Spandex.Машина За Миење ⚽95% Паму

Пакет : 1 компјутер.Материјал : Лен.Производ Големина : Должина и ширина се за 15.75*9.84 инчен, грешка е за 0.39 и

★【АБСОРБЕНТА и ДЕБЕЛИ】 : Ова Крпи за Капење е Направен од мек, дебел 100% памук тери крпа материјал.Супер

Име На Производ : Пролет Проверете Вентил;Тип : Вертикален Тип.Тема Големина : 1 / 2 PT;Материјал : Месинг.Мед

【Висок квалитет на Полиестер Килими】круг килим е направен од висококвалитет на полиестер ткаенини и л

【Уникатен дизајн】 Модерен облик, голем капацитет, погодно за патување, уникатен и роман, таписерии и да

Издржливи ротирачки Најлон bristled чистење вежба четки.Ова содржи медиум вкочанетост најлон моќ четки кои

Висока Брзина до 30000 RPM : Овој професионален помине вежба е опремен со висок квалитет лого, што му овозмож

*Добар Fitment : Ова огледало капа е добро одговара за BMW G22 G23 4 Серија 420i 430i 430i x Drive 20202021 Премиум Материјал : Ов

Scroll