Ново
YKQJS-YQ Отворено Скриена Камера 20MP Трага Камера Отворено дивиот свет Лов IR Филтер Ноќен Приказ Движење Откривање на Камерата Sup Камери и Фото Замки Песна (Боја : HC-801A)

YKQJS-YQ Отворено Скриена Камера 20MP Трага Камера Отворено дивиот свет Лов IR Филтер Ноќен Приказ Движење

Достапност: Залиха
DEN 2575.92

-На активирањето брзина е импресивно брзо, само 0.3 вториот, кој гарантира секој откриен движење е направена брзо и прецизно. -Оваа патека камера погодна за активности на отворено, како што се лов, за набљудување на дивиот свет и многу други прилики. -На 20 MP водоотпорен лов камера може да фотографирате јасни слики и видео клипови, видео резолуција може да достигне до 1080 P. -36 инфраред Led диоди направи камерата ноќен приказ ефект голема, ја доловува јасни слики, дури и во темница. -На лов камера карактеристики движење откривање што го прави камерата може да се земе слики автоматски кога ќе се вклучи.Specification : Image sensor : 20 MP боја CMOSMemory : Микро SD картичка до 32 GBLens : F = 3.1; FOV = 120°Димензии : 135x90x76mm Color : Покаже како слика.Дисплеј : 2.0 инчи TFTPIR откривање спектар : 120 degrees Photo стрелиште : 90 degreesnight видите растојание : 65 нозе/20 meters Infrared LED : 36 инфраред LEDs PIR растојание : 65 нозе/20 meters Trigger брзина : 0.3 seconds PIR интервал : 1/5/10/30 дик/мин. (default 1 секунда)резолуција на Слика : 20 MPOne тест : повеќе фотографии на 1/3/6/9 Video резолуција : 1080 P/720 P/VGAFile формат : JPEG/AVIDate време печат : yes ISO изложеност : автоматски/100/200/400 Password : 4 дигитални password Standby струја : 0.2 m AStandby време : 6 months Interface : ТВ излез; USB2.0; Микро SD картичка; 6 V 1.5 ЕДЕН надворешен connector Motion детекција : низок/среден/high Working температура : -20~70°C (-4~158°F)Моќност : 8x АА батерија (Не се вклучени)Тајмер : yes Waterproof : IP65 Package се вклучени : 1x Лов на камерата.(Батерија, не се вклучени)1x USB cable1x Монтажа belt1x прирачник за Корисникот.

Декларираните карактеристики

Image sensor:
20MP color CMOS
Memory:
Micro SD card up to 32GB
Lens:
F = 3.1; FOV = 120°
Dimensions:
135x90x76mm
Color:
Show as picture.
Display:
2.0 inches TFT
PIR detection range:
120 degrees
Photo Shooting Range:
90 degrees
night view distance:
65 feet/20 meters
Infrared LED:
36 infrared LEDs
PIR distance:
65 feet/20 meters
Trigger speed:
0.3 seconds
PIR interval:
1/5/10/30 sec/min (default 1 second)
Image resolution:
20MP
One test:
multiple photos of 1/3/6/9
Video resolution:
1080P/720P/VGA
File format:
JPEG/AVI
Date time stamp:
yes
ISO exposure:
automatic/100/200/400
Password:
4 digital password
Standby current:
0.2mA
Standby time:
6 months
Interface:
TV output; USB2.0; Micro SD card; 6V 1.5A external connector
Motion detection:
low/medium/high
Working temperature:
-20~70°C (-4~158°F)
Power:
8x AA battery (Not included)
Timer:
yes
Waterproof:
IP65
Package included:
1x Hunting camera.(Battery not included) :
1x USB cable :
1x Mounting belt :
1x User manual :

Поврзани производи

Професионална и Надгради : надградена нокти поставување ви овозможува најдобрата грижа за вашето лице,

Пакет : 1 компјутер.Материјал : Лен.Производ Големина : Должина и ширина се за 15.75*9.84 инчен, грешка е за 0.39 и

Висок квалитет мека и дише fabric Adjustable еластична тока за мачки на различни sizes Hoop s хирургија.Затоа, ветери

*Добар Fitment : Ова огледало капа е добро одговара за BMW G22 G23 4 Серија 420i 430i 430i x Drive 20202021 Премиум Материјал : Ов

Големина е : 22" x 27.9".Copyright2014 SSC inc.Инструкции за инсталација се вклучени.Боја : МАТ ЦРНА боја.Доаѓа со БЕСПЛ

Компатибилен Модел Броеви : за HP Elitebook 720 820 G1 820 G2 730547001 KSB0405 HBCM46 Фан.Ако може да не се сигурни дали тоа одго

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Памук Смеса.Рака Мие Само.Материјал :

Поддржува Автомобил : GPS Навигација Компатибилен со BMW 3 Series 20062012 E90 E91 E92 E93 Ако сте збунети, ве молиме конт

Примена : светло на производот е мека, која може да се користи за онлајн емитува, видео наставата, телеви

Висока цврстина, без tangles, неспокојот печатење.Не постојат воздушни меурчиња во леани дел.Површината на

Тип : Преносни Млеко Во Прав Фармацевт.Материјал : ПП / TPE.Боја : Жолта / Розова / Зелена.Големина(L*W*H) : Окол

Лесни, една десетина обичните огледало.Нашите двострано лепило може да се користи за лесно да го поправ

На 'престојopen' функција.Опремен со пластични лагер.Анти Отпечатоци Од Прсти.Цврстата рака.fixator де пласти

Нашите decals се времето доказ.Можете да ги користите нашите decals на возила и за отворено дизајн.ЛЕСНО да се

СОВРШЕН ЗА ПОЧЕТНИК KNITTERS : Рачно плетење машина играчка е совршен за почетник knitters.Сплетам свој кул модн

Scroll