Ново
3D Печатење Резерви 3D Печатач со Вжарено PC Филамент 1.75 mm висока Цврстина висока Јачина висока Температура Отпорни на 3D Печатење Резерви 1kg (Multicolor Изборен) Филамент (Б

3D Печатење Резерви 3D Печатач со Вжарено PC Филамент 1.75 mm висока Цврстина висока Јачина висока Температура

Достапност: Залиха
DEN 1354.32

Висока цврстина, без tangles, неспокојот печатење.Не постојат воздушни меурчиња во леани дел.Површината на печатени модел е мазна и нежна. ★.Висока чистота : нема отпад, нема токсичност, без стимулација, здравје, безбедност и заштита на животната средина. ★.Висока прецизност : стабилноста на жица со дијаметар од потрошен материјал е помеѓу 0.05 mm, што е повеќе погодна за печатење ефект, ќе не блокира главата, и нема да предизвика недоволна истиснување. ★.Висок квалитет : висока цврстина, висока цврстина, малата тежина, производот има многу добра калапи ефект, мазни и нежни и убави бои. ★.Добар ефект : аглите на печатени модел нема да биде укината, и има високо ниво на транспарентност, со висока светлина пренос и висок сјај. 3 D испечатени PLA потрошен материјал 100% зелена еколошки материјал, biodegradable, без иритирачки мирис, остатокот увери 3 D printing Material : PCSpecification : 1.75 mm Printing температура : 230 ° C -260 ° CPrinting платформа температура : 50-110 ° CNet тежина : 1kg / volume PC карактеристики : Поликарбонат (скратен како PC) е полимер има карбонат група во молекуларната синџир, и може да се класифицираат во aliphatic, ароматични, или aliphatic-ароматични видови во зависност од структурата на естер група.Меѓу нив, aliphatic и aliphatic-ароматични polycarbonates имаат ниско механички својства, што го ограничува нивната примена во инженерски пластика.Во моментов, само мирисна поликарбонат е индустриски произведени.Поради посебни структура на поликарбонат, таа стана најбрзо растечка општи инженеринг пластични меѓу петте инженеринг пластика.Ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.добар ден.

Декларираните карактеристики

1.75mm :
Printing temperature:
230 ° C -260 ° C
Printing platform temperature:
50-110 ° C
Net weight:
1kg / volume
PC features:
Polycarbonate (abbreviated as PC) is a polymer having a carbonate group in a molecular chain, and can be classified into aliphatic, aromatic, or aliphatic-aromatic types depending on the structure of the ester group. :
Among them, the aliphatic and aliphatic-aromatic polycarbonates have low mechanical properties, which limits their application in engineering plastics. :
Currently, only fragrant polycarbonate has been industrially produced. :
Due to the special structure of polycarbonate, it has become the fastest growing general engineering plastic among the five engineering plastics. :
If you have any questions about the product, please feel free to contact us and we will reply you within 24 hours. :
good day. :

Поврзани производи

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.морнарица кратко sleeve кошула тмаица на

Употреба на високотехнолошки дизајн за да се спречи светлина на косата и се чувствуваат на кожата, со шт

Универзален Дизајн гумени влошки / гума перница 23 / 4" х 23 / 4" x 1 / 2" постави ја на 8 парчиња.Тешки издржливи,

50% Синтетички, 50% Мрежа.Увезени.Синтетички единствена.Гума.Увезени.Underfoot, а REVlite midsole и шестзачинети агрес

Боја : Француска Верзија.Супер Комбо : .На руски и англиски верзија далечински контролер доаѓа со функци

100% NATRUAL : Флуидност Екстракт Diluent е направен на растителна основа екстракти.Не СТР, ВФ, PEG, синтетички хеми

морнарица кратко sleeve кошула тмаица на жените кратко sleeve блузи божиќ кошула смешно резервоарот блузи, за

♦ Стилски Љубов Срца Ѕвезди Тече Sequins жив песок Кристал Мека Гума Случај Компатибилен со Samsung Galaxy A10 S...

【Компатибилен модел】Само Одговара за Фосилни Генералот 6 42mm Жените Калено Стакло Екран Заштитник , Нуд

Конектор Тип : 4mm,6mm,8mm,10мм,12mm OD Црево.Дизајн : Inline , 2 Начини.Течност Тип : Ер / Вакуум.Оперативен Притисок : 0

【Вртливата Дизајн и заштедете Повеќе Простор】Ѕидмонтирани 360° rotatable крпа носителот дизајн, овој инова

Точно, специјално развиен и компатибилен со VTech Мојата VorschulЛаптоп.Направени од отпорно на гребење, висо

2 ПАРЧИЊА 1 / 2" Дијаметар x 12" Долго.ЗА МЕШАЊЕ НА МЕТАЛ ДОДЕКА ТОПЕЊЕ НА ЗЛАТО & СРЕБРЕНА.ГРАФИТ РОД 1 / 2" ЈАГ

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Опремени со прекинувач, на екранот може да биде исклучена, и нема моќ ќе се консумира.Усвојување на висо

Електростатско прав боја отпорен на корозија 100 проценти притисок тестирани за да се спречи протекувањ

Се прошири вашето поле на визија : Сите конвексни огледала се опремени со прилагодливи ротирачки заград

ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ Пета влошки се направени од мека пена и потапсорбирање на ткаенина, оси

12 V 7 AH 12 Volt 7 Amp Час Запечатени оловни Батеријата со Ф1 Терминал (.187" Лопата).Димензии : 5.94" x 2.57" x 3.86" Тежина : 4

Тип : Преносни Млеко Во Прав Фармацевт.Материјал : ПП / TPE.Боја : Жолта / Розова / Зелена.Големина(L*W*H) : Окол

Вистински ОЕМ замена дел.Fetco е една од најистакнат кафето производители на опрема во светот.Користете в

Собранието слика за повикување само,можете да DIY како што сакате.Најдобрите подароци за членовите на ва

◆Внимание:Не биде тажен ако сте во можност да го најдете тоа што ви се допаѓа.Да потрае некое време да с

Се прошири вашето поле на визија : Сите конвексни огледала се опремени со прилагодливи ротирачки заград

Scroll