Ново
wendeekun Воздух Агол Сандер, Пневматски Sandpaper Машина, Машина за Полирање, Воздухот како Извор на Енергија, Заштита на животната Средина

wendeekun Воздух Агол Сандер, Пневматски Sandpaper Машина, Машина за Полирање, Воздухот како Извор на Енергија,

Достапност: Залиха
DEN 1199.76

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Погоден за мелење и полирање на челик, железо плоча и метални производи индустрија, индустријата за мебел, производи дрво, алуминиум легура индустрија, бродоградба индустрија, чевли индустрија и преработувачката индустрија.Машината свој воздух регулирање на вентил за да може да се прилагоди на брзината на машината според употребата ситуација и потреби.Машината ротира во брзо расте и има силна мелење сила и висок ефикасноста на работата,донесува воздух како извор на енергија,заштеда на енергија и заштита на животната средина.Производот својата кука и јамка fastener мелење диск треба да се користи со велур sandpaper.Пред употреба, треба да го додадете 2-3 капки на воздухот масло на воздухот влезот за подмачкување и одржување.Функција : 1. Погоден за мелење и полирање на челик, железо плоча и метални производи индустрија, индустријата за мебел, производи дрво, алуминиум легура индустрија, бродоградба индустрија, чевли индустрија и преработувачката индустрија.2. Производот својата кука и јамка fastener мелење диск треба да се користи со велур sandpaper.3. Пред употреба, треба да го додадете 2-3 капки на воздухот масло на воздухот влезот за подмачкување и одржување.4. Машината свој воздух регулирање на вентил за да може да се прилагоди на брзината на машината според употребата ситуација и потреби.5. Машината ротира во брзо расте и има силна мелење сила и висок ефикасноста на работата,донесува воздух како извор на енергија,заштеда на енергија и заштита на животната средина.Спецификација : Предмет Тип : Воздух Агол Sander Disc Дијаметар : 2in/3in No-Оптоварување на ветер : 15000rpm Average Воздух Потрошувачка : 502200 Air Влезот Големина : 1/4in Recommended Воздух Цевка Внатрешен Дијаметар : 8mm Thread : M6x1.0 Пакет Листа : 1 x Sander1 x 3во Мелење Disc1 x Wrench1 x Конектор.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Air Angle Sander
Disc Diameter:
2in/3in
No-Load Speed:
15000rpm
Average Air Consumption:
502200
Air Inlet Size:
1/4in
Recommended Air Pipe Inner Diameter:
8mm
Thread:
M6x1.0
Package List:
1 x Sander :
1 x 3in Grinding Disc :
1 x Wrench :
1 x Connector :

Поврзани производи

Нашето бебе коса четка во собата е лесен и компактен, лесен за носење и чување.Ова бебе коса чешел собата

морнарица кратко sleeve кошула тмаица на жените кратко sleeve блузи божиќ кошула смешно резервоарот блузи, за

ГМсе препорачува замена на дел за вашиот ГМ возилото фабричките компонента.Нудат квалитет, сигурност и

【Компатибилен модел】Совршено се Вклопуваат за Fitbit Luxe, Само Случај, Вклучувајќи го 3Pack случај со чистењ

Секоја Единица Содржи (1) 6 Брои Пакет на Бонбони Барови, Кој (2) Оригиналниот Вкус, (2) Зачинета Вкус, и (2) Ци

ОТПОРНОСТ на КОРОЗИЈА : Плитки Контактот Има Целосна полски Хром Финиш.БРЗ АНГАЖМАН : 12 Точка Штекер со Fa

50% Синтетички, 50% Мрежа.Увезени.Синтетички единствена.Гума.Увезени.Underfoot, а REVlite midsole и шестзачинети агрес

◈НАПРАВЕНА ОД STONEWARE ◈ Оваа чаша собата е направена од квалитетот stoneware за убава и кафекуќа дизајн изгле

【Компатибилен модел】Само Одговара за Фосилни Генералот 6 42mm Жените Калено Стакло Екран Заштитник , Нуд

Дијаметар варијанса на не повеќе од 30 microns за доследно извршување на хранење и подобро 3 D печатење 3 D Solutec

МАЛА КУЈНА СКЛАДИРАЊЕ ПОЛИЦА ' Рѓа отпорни обложени тешки челична рамка w / бела завршница.КАРАКТЕРИСТИ

【Компатибилен】Сосема нов центар конзола капак покритие за Chevrolet Пионер / Пионер EXT 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 20

Садот за миење се користи за да се поправат пеење на сад, потпишувањето сад можат да седат на мат подобро

ЗАГАРАНТИРАНА САМО за да одговара на возила во Опис на Производот види подолу.Оригиналниот дизајн обез

Се прошири вашето поле на визија : Сите конвексни огледала се опремени со прилагодливи ротирачки заград

Брзина хеликс дизајн за три пати побрзо дупчење од стандардните рамки.Последните 50 проценти повеќе од в

2 ПАРЧИЊА 1 / 2" Дијаметар x 12" Долго.ЗА МЕШАЊЕ НА МЕТАЛ ДОДЕКА ТОПЕЊЕ НА ЗЛАТО & СРЕБРЕНА.ГРАФИТ РОД 1 / 2" ЈАГ

◆Внимание:Не биде тажен ако сте во можност да го најдете тоа што ви се допаѓа.Да потрае некое време да с

Боја : Руската Верзија.Мултифункционален Комбо : Безжичните QWERTY тастатура, touchpad глувчето и LED позадинско

ВАЖНО! Ова е слепа 27.5" широк за да се овозможи за монтажа на слепи, во внатрешноста на 28" широк прозорец.А

Scroll