Ново
18Pcs 4.5x12 Инчен Солидна Боја Инчен Infusible Пренос Мастило Листови, Претходно Печатени Infusible Хартија за Кригла Кошула Сублимација

18Pcs 4.5x12 Инчен Солидна Боја Инчен Infusible Пренос Мастило Листови, Претходно Печатени Infusible Хартија

Достапност: Залиха
DEN 167.76

【ПАКЕТ ВКЛУЧУВААТ】 18 Компјутери 4.5x12 инчи претходно печатени infusible пренос мастило на хартија за кригла кошула сублимација на проектот, компатибилен со повеќето големи брендови на сечење и топлина притиснете машина, или домаќинство, железо.Пред-лепило, лесно се сече и плевел. 【ПОСТОЈАН МАСТИЛО ТРАНСФЕР】На топлина се врти солидна држава мастило во гас и infuses во полимер или полиестер-базирани празно материјал.На infusible трансфер дизајн на професионални и квалитетни исто така, може да биде направен дома.Со пеглање, овие пред-потпиша листови ќе цвет во живописни, прекрасни нијанси за вас. 【МОЌНА БОЈА НА СВЕТЛО-ОБОЕНИ】 Аплицираат за светло-обоени, полимер или полиестер-врз основа на ткаенина и празно.Персонализирате кригла, coasters, mouse pad, tote торба, платно, кожа, кошула и облека.DIY за вашето дете, родители и пријатели, особено луѓето кои се еко-свесни!. 【БЕСПРЕКОРНО КИСНА】 Од infusible сублимација мастило трајно станува еден со база материјал, вие не се грижите за тоа ќе кора исклучување, пукнатина или брчки.На готовиот производ е миење издржливост и нема да исчезнат за долго време. 【ВИСОКА МАСТИЛО СОДРЖИНА】 Нашите сублимација трансфер на хартија има висок мастило, и висок трансфер стапка.По пеглање, бојата на производот ќе добие обично ќе биде многу потемна од боја на хартија!Ве молиме имајте во предвид бидејќи мастило префрлување на содржина од различни материјали ќе бидат различни, крајниот ефект на боја, исто така, ќе бидат различни.Дали сакате да импресиониран другите со посебен?Трансфер infusible лист шема на празно и да го прави уникатен рачно изработени подароци, тоа е интересна и лесна работа.Може да се прават маици, чаши, платно кеси, bookmarks (ознаки), ознака, подлошки, јадења, капи и други значајни подароци за вашето семејство и пријатели.Топлината се врти солидна држава мастило во гас, и продира во површината на полимер или полиестер-базирани празно материјал.Тоа нема да се промени оригиналниот изглед на површината на печатени објект, и ќе остави светла боја.Сликата нема да кора, се бори и згаснат.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Материјали : 60% Памук, 40% Полиестер.Собори сува ниска.Мора да се основите за секојдневна облека за вашиот

ЗАБЕЛЕШКА : Ако вашиот уред има криви рабовите на екранот, филмот е намерно намалување помала од екранот

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Надворешен клуч на повеќето големини за позитивни диск и поголем вртежен момент сметководствена спосо

【HDMI Сигнал Јамка Од】 : Уживајте во радост, кога снимате видео.Со HDMI сигнал јамка out функција, ќе може да у

Професионални, премија резервни замена.Обезбедува перформанси и стабилност што очекувате од ACDelco.Произ

ИЗБОР НА ОПЦИИ Оваа група на привремена тетоважа матрицата вклучува 629 различни модели.Црвени усни сло

Мазна и мека влакната се направени од влакна коса, кои ќе бидат многу мазна заедно устата додека сте чет

❤【СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ】 Овие прашина првенство филтри се совршено компатибилни со Ајкула Cordless Рачн

УНИКАТЕН И ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН елаборатот добро и структура, на посебен дизајн дава спречување на жалба д

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Модел T83 K Сет содржи Omni 3000 Св хранат со airbrush, јар,, клуч, заштитна капа, прирачник, воздух црева, чување На O

Одговара : за повеќето Хонда,Suzuki,Kawasaki,Јамаха метрички круизери или било сопствени апликации.Добар челик

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Оваа пумпа за вода контролер има карактеристики на издржи висок притисок, без вода, отпадна вода и истек

60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.Машина за Миење,собори сува ниска.Мазен и

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Метал.Изработени од нерѓосувачки месинг различни големини и пакување единици на располагање сребрена

【Одличен Квалитет, Трајни】Оваа 72x72 инчен sequined туш завеса има комплекс изработка и исклучителен изглед.

√ НАМАЛИ ТОКМУ Ексклузивен дизајн за RV 890 8" RV GPS Navigator Екран, Нема потреба да се намали на рабовите,100% комп

Појас 15.44 x 41.57 во ОК.Произведени од страна на D&D Power Drive.D&D Power Drive бренд производ.Произведено во Кина.На рем

Полиестер.Прекрасна Дизајн– Симпатична сирена опашки ќебе со скали ќе може да ги чувствуваат.Како вреќ

Нерѓосувачки челик резервоарот со svx 2 моторни технологија.Позитивни капак latch систем.ДОБИ НЕЧИСТОТИЈА?

Certified_Signatures доведување што го потпишаа сувенири за над 10 години!.За пребарување на нашиот голем број на п

【 Трајни Структура】Тоа е направен од висококвалитет засилен 600 D Оксфорд ткаенина обложени мрежа, која

100% Сосема Нов и Висок квалитет.Нетоксични и безбедно.На располагање на Кожата, нозе и рака грижа.функциј

Scroll