Ново
3D Solutech - PLA175TCBB Аква Сина 3D Печатач PLA Филамент 1.75 MM Филамент, Димензионални Точност +/- 0.03 мм, 2.2 LBS (1.0 KG)

3D Solutech - PLA175TCBB Аква Сина 3D Печатач PLA Филамент 1.75 MM Филамент, Димензионални Точност +/- 0.03

Достапност: Залиха
DEN 481.68

Дијаметар варијанса на не повеќе од 30 microns за доследно извршување на хранење и подобро 3 D печатење. 3 D Solutech PLA Филамент е компатибилна со речиси сите 3 D принтери, вклучувајќи Riprap деривати и оние од Makarov, Ultimate, Делови од Бајти, Airwolf3 D, Производител на опрема, Printout и многу други. 3 D Solutech изведуваше својот професионален 3 D печатач со вжарено на строги tolerances и највисоки стандарди за квалитет, обезбедување непроблематична работење со вашиот 3 D печатач и подобри резултати. 3 D Solutech pla филамент е изборот на инженери, дизајнери, и некој друг во 3 D печатење кој бара најдобар.Ултра мазна технологија Нашите ултра мазна технологија вклучува filaments способен за прекрасна и мазна екстракција да помогнат да се изгради дури и најпознатите деликатна објекти.Вакуум запечатени Ние ги користиме вакуум-запечатено пакување за да се изолира moisturized средина и филамент, и да се обезбеди најдобра изведба е можно.Висока компатибилност Нашите filaments биле тестирани на различни 3d печатач брендови, примање широко распространета и позитивни повратни информации од корисниците. 3 D Solutech е професионална филамент производителот специјализирана во обезбедување на широк спектар на бои и материјали за 3d печатење.Квалитетот секогаш е наш врвен приоритет, и ние се провери секој гајтанот, вакуум печат, и пакет од страна на рака, за да се обезбеди оптимален квалитет на производот.Нашите филамент е докажано победник, и се одржува непречено и во согласност печатење искуство потребни за да се постигне најдобар печатење резултати.Нашите филамент секогаш е круг, и не содржи мрсна остатоци, воздушни меури, kinks или крши.Проверете нашата продавница за најновите бои и материјали за вашиот 3d печатач.Пакетот вклучува : 1 x 1.75 mm Аква Сина PLA филамент (2.2 LBS)1 x Филамент клип.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

100% Синтетички.Увезени.Гумен ѓон 3 D Екран Печати На Горниот.Дише Воздух Мрежа.Burrito Изградба.Отстранлив Ши

LED Ѕид на Патеката Светлина од Pecero колекција.Објектот димензии : должина : 4 88 инчи висина : 6...

Садот за миење се користи за да се поправат пеење на сад, потпишувањето сад можат да седат на мат подобро

50% Синтетички, 50% Мрежа.Увезени.Синтетички единствена.Гума.Увезени.Underfoot, а REVlite midsole и шестзачинети агрес

Odonto Med2011 НОВИ WALDSACHS PLIER.НАПРАВЕНИ ОД КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.GAURANTEED ЗАДОВОЛСТВО И ВРЕДНОСТ ЗА ПАРИ.O

ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ Пета влошки се направени од мека пена и потапсорбирање на ткаенина, оси

Зголемување на автентичноста на вашата RC Модел.Пакет се вклучени : 3pcs x RC Автомобил Минијатурни Багаж Сл

Брзина хеликс дизајн за три пати побрзо дупчење од стандардните рамки.Последните 50 проценти повеќе од в

Вистински ОЕМ замена дел.Fetco е една од најистакнат кафето производители на опрема во светот.Користете в

Јасно прикажување на слики со HD 1000 TVL мегапиксели риболов камера.Континуирано користење на времето на б

18mm Карбид Совет Forstner Вежба Малку.Вежба рамно дно дупки без splintering.Вежба права, аглеста и се преклопуваат

Електростатско прав боја отпорен на корозија 100 проценти притисок тестирани за да се спречи протекувањ

【Компатибилен】Сосема нов центар конзола капак покритие за Chevrolet Пионер / Пионер EXT 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 20

Висок квалитет и убава совет коса екстензии , лесно да се примени,метежот слободни, пролевање слободни.Т

ГМсе препорачува замена на дел за вашиот ГМ возилото фабричките компонента.Нудат квалитет, сигурност и

Вистински Кујна Алатка за Деца – Овој сет содржи : 1 x голем, 1 x медиум, и 1 x мали (Боите можат да се разлику

【Компатибилен модел】Само Одговара за Фосилни Генералот 6 42mm Жените Калено Стакло Екран Заштитник , Нуд

ДВОЈНО ЅИДОВИ ДИЗАЈН : Овие функционални стаклени чаши со двојно ѕидови дизајн кој ги штити рацете од scal

◈НАПРАВЕНА ОД STONEWARE ◈ Оваа чаша собата е направена од квалитетот stoneware за убава и кафекуќа дизајн изгле

Секоја Единица Содржи (1) 6 Брои Пакет на Бонбони Барови, Кој (2) Оригиналниот Вкус, (2) Зачинета Вкус, и (2) Ци

Производ Целата Сушени Shrimps (Пакување од 2).Овој пакет нема хемиски конзерванси или каква било мешавина

12 V 7 AH 12 Volt 7 Amp Час Запечатени оловни Батеријата со Ф1 Терминал (.187" Лопата).Димензии : 5.94" x 2.57" x 3.86" Тежина : 4

Оваа 9 V висококвалитетни адаптер е компатибилен со Робертс Еколошката 7 DAB Радио.Приклучокот одговара Н

Боја : Француска Верзија.Супер Комбо : .На руски и англиски верзија далечински контролер доаѓа со функци

морнарица кратко sleeve кошула тмаица на жените кратко sleeve блузи божиќ кошула смешно резервоарот блузи, за

ВАЖНО! Ова е слепа 27.5" широк за да се овозможи за монтажа на слепи, во внатрешноста на 28" широк прозорец.А

Scroll