Ново
Sculpey Глина Омекнувач 1 мл.

Sculpey Глина Омекнувач 1 мл.

Достапност: Залиха
DEN 150.96

Sculpey Течна Глина Омекнувач & Потенки може да се користи за омекнување на полимер глина и чистење Течни Sculpey.Само неколку капки ќе го направи сите разликата.Ја подобрува текстурата на сува, crumbly глина, создавајќи совршен конзистентност.Додадете неколку капки од овој полимер глина омекнувач во фирма глина и темелно да се мачкам во глина да направи мека и суптилни.Работи одлично да тенки од Течни Sculpey ако станува премногу дебел.Едноставно додадете неколку капки и нежно се промешува.Нема боја, па тоа нема да ја смени бојата на глина или Течни Sculpey ќе се користи, и со тоа.Направени во САД - Не-Токсични - Ова Потенки & Омекнувач е безбеден и се согласува да ASTM D-4236 и EN 71 АП стандарди за безбедност да биде не-токсични.На возраст од 14+.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Елегантен дизајн : Ова кафе има јасна крива што те прави единствена.Ако се досадуваат со традиционалнит�

100% Памук Џерси.КРАЈНАТА БРЕМЕНОСТА ПЕРНИЦА Cво облик на тело перница дизајн заменува потребата за пове�

Одличен вкус почнува со голема вода.Оваа едноставна филтрација комплет се вклопува право во вашиот Keurig

Лесна и Брза инсталација, цврсто се поправи светлината на цевка.Гумени прстен не само што може да се заш�

Највисок Квалитет, Целосна Боја, АнтиСе Лизга На ЗафатКако Винил Налепница.Ги опфаќа сите круг на клупа

Бренд : Boekel Научни.Mpn : 241000 ACD.Оваа Напредна Мобилен Дијагностика ACD Hyb EZ Хибридизација Печка е во одлична с

Топката зглобовите функција тешки челик случаи со ПОМM90 имајќи куп дека изолатите на челична прачка од �

Мачките имаат природен инстинкт за лов.Мачките сакаат да се движат работите, да ги види ја преместите, а

10 КОМПЈУТЕРИ Јасно Монистра се Справи со Кутија Уметности и Занаети се Справи со Складирање Пластични К

ПРОФЕСИОНАЛНИ ПЕДИКИР во СОБАТА : Ноктот Пенкалата и Чисти Алатка усвојува лост механика да се промени �

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Објектот Пакет Димензии : 12.953 cm L X9.144 cm W X1.777 см Х Точка Пакет

Најголемиот Дел Од Пакување.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Лента Вози 385885001 30 дневна гаранција.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Ле�

Двојно запечатени, длабокомило топката имајќи го вметнете за апликации со радијална, удар, и се комбини�

Бања Стол Висина Прилагодливи за да се Задоволат Вашите Различни Потреби, Погоден за Различни Групи на �

Минимална дизајн, може да се состави во секунди 4нивоа дизајн за прикажување на стока.Секој правоаголна

МАТЕРИЈАЛ : Силна природна гума материјал со трајни зачинети влечење,мала тежина,носете удобно и лесно �

Се вклопува во 14" x 48" sidekick.Бела епоксидна заврши.Спакувани 10 на картон.Земја на потекло : сад.Оваа жица sidek

【ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ НОКТИ КОМПЛЕТ】NEEKO маникир и педикир алатки се направени од висококвалитетни нерѓос�

СМИРУВАЊЕ : Сладок Сон Етерично Масло Комбинација помага смири, да се смири и да се релаксираат немирни �

【РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ】Безбедност нето дијаметар 8ММ (0.31"), мрежа проред 10 CM(3.93").На заштитна мрежа може да с�

Се користи за да се создаде двоен hangrail решетката.За да додадете капацитет.Популарната за деца облека, бл

Организирање и чување на вашите сервисирање flatware сребрениот прибор со овој комерцијални 4дупка flatware ср�

☛Роман форма, погодно движење, антимешање, и силна вчитување капацитет ☛Ситепластична обвивка со висо�

СТРАТЕШКА СТАБИЛНОСТ низок, рамен и широк пета сега има отстранлив Hyperlift вметнете кој додава форумот да

Самостојна : Ова палто решетката може да се расклопуваат и се пресели.Да зачувате простор : за Разлика од

Модел : Берберот Стол.Боја : црна капацитет : 400lbs.Ширина на седиште : 20.8" Чаир ширина : 24.2" Мин / макс висина �

АЛТЕРНАТИВНИ БИРО, СТОЛ : се Карактеризира со нова и подобрена модерен дизајн и конструкција со трајни з

Професионални Морски Алатки Сет : Вкупно 8 производи, вклучувајќи 2 Hummer Рак Крекери, 2 Црвени Hummer Школка П�

Scroll