Ново
Latch Кука Килим Колекции за Возрасни Деца DIY Latch Кука за Полнење Тепих Капчиња Предиво Килими Колекции Крстот Бод Тепих Поставите Капчиња Tapestry Колекции Тепих Везови ?

Latch Кука Килим Колекции за Возрасни Деца DIY Latch Кука за Полнење Тепих Капчиња Предиво Килими Колекции

Достапност: Залиха
DEN 1844.88

БИДАТ РАЗЛИЧНИ : Ова latch кука килим колекции е еден вид на не-it-yourself занает комплет, pillowcase крстот бод /крст бод везени тепих е DIY недовршени crocheting pillowcase предиво перница мат во собата,треба да заврши со себе.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Нашата комплет доаѓа во комплет со едноставен што може да се види инструкции кои го прават тоа лесно за деца и возрасни.Со лесно да ги прочитате чекор по чекор насоки за изработка на вашиот сопствен шарени ремек-дело е напор.СЕМЕЈСТВОТО АКТИВНОСТ : Голема занаети ви даде можност да се направи рачно производство заедно со вашите деца(за возраст 8-10 или нагоре).Тоа е совршена активност во поминување на времето и можете да започнете ново хоби.БЕСКРАЈНИ МОЖНОСТИ : Забава DIY везови занает има повеќе цели, место на готовиот килим на подот, ѕидот или троседот, или да ја користите како перници, перничиња или душеци ќе ви помогне да се привлечат повеќе пофалби.Уште поважно, не се лизга силикони дизајн на задната страна ќе го направи тоа не се движат по случаен избор.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ИДЕЈА : да го Направи тоа со себе подарок може да се најчесто ја искажете вашата искрена благослов, и тоа не е вообичаено, како и други подароци, тоа е целосно подготвен и уникатен.Тоа може да биде роденденски подарок, родителите подарок, пријатели подарок за повеќето празници или празници.Спецификација : Материјал : 100% акрил + полиестер база fabric Two големини можат да бидат избрани : 61x87 cm/ 34x34.2 inch80x115 cm/31.5x45.3 инчен Занает : кука/crochet Multi-функција : Тоа е многу погоден за домашни килим,вратата мат,мат livingroom,дете соба килим, спална соба мат дома decor Yarns : На предиво е многу високо-квалитетни, трајни, и светло обоени.Пакет Вклучуваат : (Боја preprinted) или B(Бело мрежа ) шема design Enough различни бои краток yarns Latch Кука Капчиња Игла Hook Color картичка со инструкции(англиски инструкции)Забелешка : 1. Тоа е DIY недовршени сет за latch кука комплет, треба да биде завршена со себе.2. Тоа е ракотворби производ, не е дозволиво 1-5cm грешка во димензиите на платно.3. Ве молиме погледнете го етикети на предиво да се најде точна боја да се користи.4. На готовиот производ може да се мијат со рака, но не користите машина за перење.

Декларираните карактеристики

Material:
100% acrylic + polyester base fabric
Two sizes can be selected:
61x87 cm/ 34x34.2 inch :
80x115 cm/31.5x45.3 inch :
Craft:
hook/crochet
Multi-function:
It is very suitable for home rug,door mat,mat livingroom,kid room rug, bedroom mat home decor
Yarns:
The yarn is very high-quality, durable, and brightly colored.
Package Include:
A(Color preprinted) or B(White grid ) pattern design :
Enough different colors short yarns :
Latch Hook Crochet Needle Hook :
Color card with instructions(English instructions) :
1. It is a DIY unfinished set for latch hook kit, need to be finished by yourself. :
2. It is a handicrafts product, there is an allowable 1-5cm error in the dimensions of canvas. :
3. Please refer to the labels on the yarn to find the correct color to use. :
4. The finished product can be washed by hand, but do not use a washing machine. :

Поврзани производи

Ова е едноставен и модерен стил стои бања кабинет.Направени од високо квалитетни материјали, цврсти, тр�

Пакетот Вклучува : ќе добиете 50 измешани стилови на проверете коса scrunchies.Количината е доволна и стилови,

GA667 WJSA Далечински Управувач Замена за Остри LCD Aquos Телевизори.Не програмирање или прилагодување е потреб

Спецификација : Директно Конектор, Напон : 10мм 1 Притисок : 010 бар Максимум 2 Температура : од 0 до 60°C 3 Течно

✧ Златна Свила и Екстракт остава свиленкаста кожа мазна и мека ✧ Тајландски Ориз Јасмин niosome технологи�

Патување во 12.Оптоварување 779 lbs.Должина во 15.Висина 1 во.Ширина 2.62 во.DelTron е линеарна топката слајдови и л�

Големина на : не Постојат две големини за да изберете од : 130cm*150cm / 150cm*200cm; погоден за возрасни / деца.Напра�

НОВ ПАР **Rockford Fosgate P2 D210** 10" 1,200 Вати 2Ohm Удар Серија Автомобил Аудио Subwoofers Копче За Ракување :...

Чекор вежба, конусни ритам вежба, метална плоча индустриски сечење и додатоци, чекор вежба може да се ст�

Приближните димензии : 10.2"x6.6"x4.4"(L*W*H).Вклучува 6 црна пакети.Две рачки за да ви помогне да носат или да ги п�

【Материјал】складирање бин е направен од 100% Полиестер 【Дизајн】Количка за дизајн за лесно складирање :

【ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРЕДНОСТ】BEVIGOR е професионална батеријата производство фабриката, обезбедување на нај�

Висок квалитет PLA материјал, животната средина пријателски, а во основа без мирис во печатење.Со голема �

Hitachi 160591 Воздушниот Компресор Проверете Вентил 90deg.Воздушниот Компресор 90deg.Проверете Вентил 3 / 8" BPT Одбл

Се справи со должина : 230mm / 280mm Појас должина : 470mm / 280mm Материјали : челик Боја : црвена 8 инчи : диск дијамет

Стакло армирано најлон база.Нерѓосувачки Челик Екран.Екран Sonically Вградени во најлон 30 Мрежа Внатрешна п

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетички единствена.Се ослободи од

Surge Protector МултиШтекер Моќ Лента : Моќ сè што на вашата работна маса со еден компактен бранзаштитени продо

Имаме се поголема премија црвено wiggler риболов црви за повеќе од 20 години, и до сега се продадени само за л

Сите наши слики се во HD верзија.Постерот е отпечатена на платно и е најдобар материјал за постер.Материј

* Исто така погоден за Перница Маска, Троседот Перница Маска, Домашен текстил, DIY рачно изработени занает

Високо квалитетни и издржливи, долг животен век.Добро материјали, прецизност обработка, совршен печата�

Тоа е лесно да се носат, и тоа е полесно да се користи кога ќе излезат.Безбедни и нетоксични, медицински с

План започнува на датумот на купувањето.Производ штетите од несреќи, дамки, rips, и солзи се покриени од ед

★1 / 24 легура автомобил модел шест врата за звук и светлина волан шок апсорбер автомобил модел играчка е

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

Ова е ретростил бронза светилник телескопски туш завеса род.Смола главата е убава и убава.Тоа е интегри�

Вклучува 2 totes, outsides димензија : 11"L x 7.87"W x 5.7"Х Зачувате простор со редење повеќе виси јасно кутии на врвот �

Нов материјал, мазна, без брус, произволни нула сечење.Димензии : должина : 30мм / 1.18 инч.Широко се користи :

Scroll