Ново
Jienk 20PCS Пневматски Машки Прави притисок за да се Поврзете на Воздухот Фитинзи, Брзо Конектор за Електромагнетниот Вентили Хидраулични Цилиндри на Воздухот Регулат?

Jienk 20PCS Пневматски Машки Прави притисок за да се Поврзете на Воздухот Фитинзи, Брзо Конектор за Електромагнетниот

Достапност: Залиха
DEN 383.76

【Трајни】Оваа фитинг има никел позлатен месинг тело со ПОМ копчето за ослободување и цинк легура ferrule.Оперативен Притисок : 0~145 Psi.Висок притисок отпорност, отпорност на корозија како и подолг животен век. 【Добра Запечатување Перформанси】цевка од Нерѓосувачки челик грчевито држејќи се за ноктот прави зафат сила посилна, не е лесно да се патување или излегуваат во јавноста.Надворешни затегнување со рамна клуч или приклучок клуч. 【Притисни за Заклучување】Брзо се поврзете фитинзи едноставен за инсталација и отстранување, на само еден допир за да се поврзете цевка.Ослободување прстен усвојува елипса дизајн, отстранети погодно. 360°на ротација, по инсталацијата, на цевка насока може да се менува лесно. 【Употреба Цевка】СТП / PA / ЈП. 【Диво Апликација】 Работна Температура : 32~140°F. Овој машки директно брзо ослободување на воздухот фитинг најмногу се користи во областа за низок притисок на хидраулични и пневматски системи како Продавница на Воздухот од индустријата, Автомобилската Собранието, Печатење, Пакување,како и подвижни делови како што се цилиндри, воздух рогови воздушното перниче воздухот возење и воздушниот компресор.Спецификации: Облик : Директно Push-во Цевки O. D : 1/4" Нишка Големина : 1/4" NPT Тело Материјал : Никел Позлатен Месинг Копчето за Ослободување : ПОМ Ferrule : Цинк Легура грчевито држејќи се Прстен Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Тема Запечатување : Тефлон-слој Течност тип : Воздух, Вакуум Макс. Работен Притисок : 1.32 Mpa Негативен Притисок : -29.5"Hg(-750mm Hg), Оперативен Притисок : 0~1 Mpa(0~145 Psi) Температурата на работа Опсег : 0-60℃(32~140°F) Применливите Цевка : СТП цевка, Најлон цевка , Мека PE цевка Пакет се Вклучени: 20 x PC1/4" Цевка OD x 1/4" NPT Тема Машки Прави притисок за да се Конектор Фитинзи Претпазливост за Користење : Не Користите Приклучоци со Медиумите Освен Воздух.Не Користете го Производот Каде Заварување Spatters се Појават на Места Каде што Има Прекумерна Ротација или Вибрации на Делови.Не Користете Го во Места Каде Метал во Прав или Песок Прашина се Меша, како што се Сраснување на Други Материјали.Не Надминува 145 Psi Притисок.Не го Користете Надвор Услугата Температура Опсег.Пред-обложена PTFE Тема Пломби Не Гарантира НЕМА Воздух Истекување.Соберат сите NPT Теми со Две Облоги од Тефлон Лента и потоа Цевка за Испуштање/Пломби, која ја Спречува Тема Galling.Бидете Сигурни Дека Сечење Површина на Цевката е Вертикална, Не Постои почеток на Цевка Површина или Деформации и Цевка Не е Овална.Никогаш не се Применуваат Цевка Заеднички со Дополнителни Надворешното Оптоварување( Извртување ,Свиткување или Влечење).Кога Вметнување Цевка, Тоа Мора да Биде Вметната во Долниот дел.Да ја Размонтираат, Бидете Сигурни дека Не постои Воздушен Притисок во Внатрешноста на Цевката и притиснете го Копчето за Ослободување против Тело и Отстранете Цевка.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Вклучува 2 totes, outsides димензија : 11"L x 7.87"W x 5.7"Х Зачувате простор со редење повеќе виси јасно кутии на врвот �

вшмукување кука.вакуум прозорец кука.вакуум кука.Вшмукување Колче Кука.Корисни вшмукување колче за куј

ВКЛУЧЕНИ : BFPR100 Моќ Багажник, BFLA100 Лат Прилог, и BFFID10 Виткање Прилагодливи Клупата.КВАЛИТЕТОТ на ИЗГРАДБА

Со гордост се Произведени во САД.Медиуми : Микро стакло.Строга Контрола на Квалитетот за супериорен про�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетички единствена.Се ослободи од

Пренослив Перница Опфаќа : Секој породилно перница е опремен со кој се одвојува перница случај тоа е лес

【ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРЕДНОСТ】BEVIGOR е професионална батеријата производство фабриката, обезбедување на нај�

[Лесни и Издржливи] : На снимањето лист е направен од добар квалитет 3мм дебели акрилик, лесни, водоотпоре

104 BCD планински велосипед чудак.Чудак рака должина : 170mm / во 6.7.Ергономски структура, супер лесен и неверо�

Официјално лиценцирани од страна на МИТ Слоан Школа за Менаџмент.Диск мерки .8" дијаметар.Најдобрите одд

Големина на : не Постојат две големини за да изберете од : 130cm*150cm / 150cm*200cm; погоден за возрасни / деца.Напра�

Добар Квалитет Страна Крило Огледало Единица, стабилни карактеристики, висока сигурност.Со топлина фун

ВРВОТ ДО ПЕТИ ХИДРАТАЦИЈА ВО 3 ЕДНОСТАВНИ ЧЕКОРИ.Кожата чувство на суво, дехидрирани или беспомошни?Ја з

* Исто така погоден за Перница Маска, Троседот Перница Маска, Домашен текстил, DIY рачно изработени занает

ТОЈ КРАЈНАТА ПРЕНОСЛИВ ТОАЛЕТ – Нема Повеќе Итни Медиокритет Работи Додека Кампување, Пловењето или Па

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Набавувач : C&К Дел No : E125 SD1 V31 BE Ro HS : Да HTS : 8536509040 COO : CN ECCN : EAR99 : 1 Монтажа : Заградата Планината / Преку Дупка �

Scroll