Ново
3D Печатач со Вжарено, 1.75 mm PLA Филамент, 3D Печатење Материјал 340m / 1115.5 ft Пакет Додаток на Замена на Компатибилен со 3D Принтер/Пен (Светло Зелено)

3D Печатач со Вжарено, 1.75 mm PLA Филамент, 3D Печатење Материјал 340m / 1115.5 ft Пакет Додаток на Замена

Достапност: Залиха
DEN 1252.56

Висок квалитет PLA материјал, животната средина пријателски, а во основа без мирис во печатење.Со голема стабилност и материјалот не е лесно да се искриват кога печатење во голем дел модели.Ниска намалување, исто така, гарантира одлични печатење перформанси и ефикасен печатење.Има исклучително ниско топи сила за полесно обликување.На finihsed производ е исто така многу силна.Површината на печатени модел е многу мазна, како и за печатење ефект е совршен.Како да го Користите : Стави во печатач за печатење.Спецификација : Предмет Тип : 3 D Печатење Материјал Производ Материјал : PLA Еколошки Материјал Производ Должина : Околу. 340m / 1115.5 ft Производ Дијаметар : Прибл. 1.75 mm / 0.1 во Точка на Топење : 190℃ Дијаметар на Серпентина Надворешниот Дупка : Прибл. 196mm / 7.7 во Дијаметар на Серпентина Внатрешна Дупка : Прибл. 58mm / 2.3 во Печатење Температура : 190~220℃ Пакет Листа : 1 x 3 D Печатење Материјал.

Декларираните карактеристики

Item Type:
3D Printing Material
Product Material:
PLA Environmental Friendly Material
Product Length:
Approx. 340m / 1115.5ft
Product Diameter:
Approx. 1.75mm / 0.1in
Melting Point:
190℃
Diameter of Coil Outer Hole:
Approx. 196mm / 7.7in
Diameter of Coil Inner Hole:
Approx. 58mm / 2.3in
Printing Temperature:
190~220℃
Package List:
1 x 3D Printing Material :

Поврзани производи

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

вшмукување кука.вакуум прозорец кука.вакуум кука.Вшмукување Колче Кука.Корисни вшмукување колче за куј

* Исто така погоден за Перница Маска, Троседот Перница Маска, Домашен текстил, DIY рачно изработени занает

❖ Комбинација на Источна Допир Масажа Алатка и масажа на телото масла олеснува болките во мускулите до�

[Паричникот случај само наменета за Samsung Галакси A71 5 G 6.7 инчен]НЕ се ВКЛОПУВААТ 4 G Верзија,Ако ви треба др�

Направени од високо квалитетни материјали со едноставни моден дизајн, силен, издржлив и убава.Мултифун�

EU Ro HS : во Согласност ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен Actuator Стил : Flatted Вратило Пол Фрли Конфигурација : SP12 T

Официјално лиценцирани од страна на МИТ Слоан Школа за Менаџмент.Диск мерки .8" дијаметар.Најдобрите одд

Спецификација : Директно Конектор, Напон : 10мм 1 Притисок : 010 бар Максимум 2 Температура : од 0 до 60°C 3 Течно

Смола Влакна Дискови функција тешки засилен вулканизирана влакна поддршка за сила и безбедност.Тешка ф

★1 / 24 легура автомобил модел шест врата за звук и светлина волан шок апсорбер автомобил модел играчка е

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетички единствена.Се ослободи од

Вклучува 2 totes, outsides димензија : 11"L x 7.87"W x 5.7"Х Зачувате простор со редење повеќе виси јасно кутии на врвот �

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

ВКЛУЧЕНИ : BFPR100 Моќ Багажник, BFLA100 Лат Прилог, и BFFID10 Виткање Прилагодливи Клупата.КВАЛИТЕТОТ на ИЗГРАДБА

Цена За : Пакет од 10 Содржина : Размавта Диск Диск Поддршка Материјал : Fiberglass Абразивни Диск Тип : Тип 27 Ди�

Капацитет на греење од 1,5 k W.Капацитет на ладење 0.2 k W во 0 C.Прецизни и релијабилни контрола на температур�

72 W висока моќност прави прашина никаде да избега, силна вшмукување да ги реши вашите грижи.Едноставни к�

Може да се мијат во машина за перење дома.Нашите Перат Кошеви се 100% Памук и се направени со еко пријателс

Ве молиме проверете ја количината и димензија на лекот внимателно пред исплата.Кликнете на сликата 1 ил�

Тоа е лесно да се носат, и тоа е полесно да се користи кога ќе излезат.Безбедни и нетоксични, медицински с

[Лесни и Издржливи] : На снимањето лист е направен од добар квалитет 3мм дебели акрилик, лесни, водоотпоре

Добар Квалитет Страна Крило Огледало Единица, стабилни карактеристики, висока сигурност.Со топлина фун

Сите наши слики се во HD верзија.Постерот е отпечатена на платно и е најдобар материјал за постер.Материј

✧ Златна Свила и Екстракт остава свиленкаста кожа мазна и мека ✧ Тајландски Ориз Јасмин niosome технологи�

Nikon AFS NIKKOR 1835mm f / 3.54.5 G ЕД Леќа LC77 SnapНа Предна Леќа Капа 77mm LF4 Задните Леќи на Капа HB66 Бајонет Леќа Худ CL1118

Материјал : Thetable здолниште е мека, и со добро драпериите.Тоа ќе drape благодатно на маса и текови на подот з�

【ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРЕДНОСТ】BEVIGOR е професионална батеријата производство фабриката, обезбедување на нај�

【Мултифункција】 : Две инсталација методи, и за таванот инсталација и ѕидпоставена инсталација.Можете �

Hitachi 160591 Воздушниот Компресор Проверете Вентил 90deg.Воздушниот Компресор 90deg.Проверете Вентил 3 / 8" BPT Одбл

Scroll