Ново
Nikon AF-S 18-35mm f/3.5-4.5 G Објектив ED Пакет со Hoya NXT Плус УВ и CPL Филтер, Чистење, Полнење

Nikon AF-S 18-35mm f/3.5-4.5 G Објектив ED Пакет со Hoya NXT Плус УВ и CPL Филтер, Чистење, Полнење

Достапност: Залиха
DEN 240.00

Nikon AF-S NIKKOR 18-35mm f/3.5-4.5 G ЕД Леќа - LC-77 Snap-На Предна Леќа Капа 77mm - LF-4 Задните Леќи на Капа - HB-66 Бајонет Леќа Худ - CL-1118 Меките Леќи на Случај - Nikon 1 Година Гаранција - Hoya NXT Плус 77mm 10-Слој HMC Мулти-Обложени УВ Филтер Леќа - Hoya NXT Плус 77mm 10-Слој HMC Мулти-Обложени Кружни Polarizer Филтер Леќа - Pro Optic Чистење Комплет.DX формат противвредност; 27-52.5 mm.Две ЕД леќа елементи.Три aspherical објективот елементи.Молчи бран моторни и МФ замени.На AF-S NIKKOR 18-35mm f/3.5-4.5 G ЕД е ултра широк агол зум објектив кој го покрива ултра-широк за да широк агол 18-35mm спектар на фокусни должини со минимум фокус оддалеченост од 28 cm.Оваа високо-перформанси објектив е опремен со два ЕД и три aspherical објективот елементи за супериорен оптички перформанси, но тежи само 385 g и е компактен доволно да се понуди одлична преносливост.На AF-S NIKKOR 18-35mm f/3.5-4.5 G ЕД е исто така опремен со Тивок Бран Мотор (SWM) за тивка autofocusing, како и на две фокус режими автофокус со упатство замени (M/A) и прирачникот се фокусира (M) за одлична функционалност.Овој објектив зголемува неверојатни перформанси на дигиталните-SLR камера со ултра-висок пиксели точки, како што се D600, за супериорен во однос на рендерирање.Покрај тоа, нејзините компактни, лесни големина го прави за исклучително преносни FX-format систем кога се користи со D600. Сега можете да ги покрие многу корисни зум опсег на 18mm да 35mm (27-52.5 mm на DX-format камери) со голем вршење full-frame NIKKOR леќа која не носи професионални е цената.Пука убава широк агол архитектонски снимки, пејзажи, група портрети и повеќе; потоа зумирате за природен поле на гледање дека е малку пошироко од она што го гледаме со нашите очи.Можете дури и може да се добие како блиски, како 0.92-нозе од вашата тема!И бидејќи AF-S NIKKOR 18-35mm f/3.5-4.5 G ЕД се напојува од страна на Nikon е Тивок Бран Мотор (SWM) за ултра-брзо, ултра-тивка autofocusing, тоа е идеален избор за видео апликации.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Воспоставува оптимален минерални рамнотежа во вода што е прочистена (реверзна осмоза, deionization, дестилир�

ВРВОТ ДО ПЕТИ ХИДРАТАЦИЈА ВО 3 ЕДНОСТАВНИ ЧЕКОРИ.Кожата чувство на суво, дехидрирани или беспомошни?Ја з

Намалувања лесно со ножици се да се направи свој етикети или фигури.Земја на Потекло : Кина.Пакетот Виси�

Официјално лиценцирани од страна на МИТ Слоан Школа за Менаџмент.Диск мерки .8" дијаметар.Најдобрите одд

Планината Bronica Canon EOS (EF) D / SLR Леќи да Fujifilm Fuji XСерија Mirrorless Камера Тела.Адаптер им овозможува на објективо�

Набавувач : C&К Дел No : E125 SD1 V31 BE Ro HS : Да HTS : 8536509040 COO : CN ECCN : EAR99 : 1 Монтажа : Заградата Планината / Преку Дупка �

Делукс 3" stitched баласт, се Движат Рака изградена на две Индустриски одделение Перница Блок Лежишта за неп�

вшмукување кука.вакуум прозорец кука.вакуум кука.Вшмукување Колче Кука.Корисни вшмукување колче за куј

Висина на шише со капа : 3.8 инчи, на Висина од шише само : 3,7 инчи, со Дијаметар : од 1,5 инчи.Црни пластични за

Содржина : Две јаглерод четки со пролетта, кабел и конектор Димензии : 0.20x0.39x0.59" 5x10x15mm.Го замени и јаглеро

Unislip, Луер Лизга Совет, Не се Стерилни, Нема игла и капи, шприцеви за еднократна употреба за медицински, ч�

● Материјал : висок квалитет на челични цевки материјали и напредна технологија, многу погодна за горни

Негативни основниот облик инсерти за високи перформанси вртење.Coro Turn РК е на врвот и дупка стегање сист�

Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен филм е направен од флексибилни пластични Во 99% транспарентн

Лесен за инсталација : брз и лесен врска технологија го прави конекција особено лесно.Материјал : Месинг

Одговара за 2016 2017 2018 2019 2020 2021 Тојота Такома 4 Runner Земјиште Крстарење PriV 3 Копчиња Smart Клуч, тојота копче фо�

8 x 18 фт Депонија Tarp Комплет : Изграден за едноставни депонија тело и депонија приколка tarp апликации; и На�

A90 L00010538 / F FANUC 200 V 34 / 38 W 50 / 60 HZ 4жица FANUC вретено мотор фан.За замена на оштетени ладење фанови, ПРОЦЕСОРОТ л

Увезени.Увезени.Постојана UPF 50+ Protect UV А&Б Мега Соларна Заштита.Melanaoma Меѓународната Фондација Препорачув�

Смола Влакна Дискови функција тешки засилен вулканизирана влакна поддршка за сила и безбедност.Тешка ф

Големина : Овој Божиќ туш завеса нуди три големини за да го изберете, имено 60x72in, 66x72in, 72x72in, можете да избе�

Scroll