Ново
Fotodiox Про TLT ROKR - Навалување/Промена на Објективот Планината Адаптер за Canon EOS (EF) D/SLR Леќи да Fujifilm Fuji X-Серија Mirrorless Камера Тело

Fotodiox Про TLT ROKR - Навалување/Промена на Објективот Планината Адаптер за Canon EOS (EF) D/SLR Леќи да

Достапност: Залиха
DEN 4993.44

Планината Bronica Canon EOS (EF) D/SLR Леќи да Fujifilm Fuji X-Серија Mirrorless Камера Тела.Адаптер им овозможува на објективот на 20mm вкупно shift и 10 степени на навалување и 360 степени на ротација вграден во.Се донесе нов живот за да гроздобер работа коњ професионални леќи со поголема флексибилност отколку пред тоа.Enhanced изработка и висока толеранција изградба бара професионалци.Ограничен 2-Годишно Производителот Гаранција.На Fotodiox Про TLT ROKR адаптери дозволи за 10мм поместување лево и десно, како и способноста да се навалите 10 степени еден начин за перспектива корекција.Раководителот на функционалноста на TLT ROKR овозможува искривување контрола и способноста да експериментираат со креативни ефекти.Како и обезбедување на корекција за паралаксата прашања, на навалување на грешките ќе се овозможи поголема состав контрола со кои се овозможува одвојување на објекти во рамките на иста површина.Ова ќе ви помогне да ги истакнат клучните елементи во составот, без потреба да го преуредите или преиспита вашата конфигурација.Користење на двете навалите и смена нуди нови нивоа на техничка контрола.Во прилог на 360 степени ротирачки механизам овозможува за навалување на столбот или промена во било која насока сакате.На едноставен механизам ќе ви овозможи да се прилагоди навалите и промена во ориентација на пејзаж и се ротира за 90 степени за да се постигне истиот корекција во портрет без понатамошни усогласувања.Користете го нашиот TLT ROKR адаптер за монтирање на гроздобер workhorse леќи до најновите дигитални mirrorless камера тела со додадена корист на нарушување контрола.На TLT ROKR адаптери додадете способност да се навалите и смена овие легендарниот леќи на вашиот Fuji систем давајќи ви уште поголема контрола на вашите слики.Нашите TLT ROKR адаптери се дизајнирани со прецизност толеранција што создава солидна, јазот слободно, без игра, без шаване врска со никаква корекција е потребно.Прецизност сите-метална конструкција со хром позлатен месинг месеци за безбедна и цврста одговара поддржани од страна на нашите 24 месец Fotodiox гаранција.Fujifilm X Камери - Популарни модели вклучуваат : • Fuji X-Pro1, X-E1, X-М1, X-А1, X-Е2, X-Т1, X-А2, X-T10, X-Pro2, X-E2s, X-T2, X-A3, X-A10, X-T20, X-E3, X-T20 All слики се за илустрација само.Вистински производ може да се разликува малку заради постојаните подобрувања во дизајнот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Напомена : пред инсталацијата, ве молиме да се откине акрилик површината филм заедно аглите; Открие неко

Избрани од легиран челик материјали, обложени со анти‑корозија боја, не е лесно да се оштети.Усвојување

Воспоставува оптимален минерални рамнотежа во вода што е прочистена (реверзна осмоза, deionization, дестилир�

Идеален За Свеќа, Свила И Намалување На Цветни Аранжмани.Изгледа Како Кршен Мраз; Користете За Свадби, Р�

НАВЛАЖНУВАЧКИ ГЕЛ НАДЕЖ : Полека се ослободува терапевтски етерични масла и растенија, за надомашен спа

★ВИСОК КВАЛИТЕТ на КОСА : Четки направени од Kolinsky sable коса се надалеку познати се најдобрите достапни, н�

BACHELORETTE ПАРТИЈА ТЕТОВАЖИ : 8 големи листови со вкупно 184 метален тетоважи кој различни дизајни, вклучувај�

Junee Мода.Синтетички.Целосна Перика.KUMI.Junee Мода Перики Менхетн е творецот на перики, чипка перики и ткаење

Дизајн : висок квалитет На дрвен материјал дава најдобри контрола на зафат додека примена на шминка.Пре�

Одговара на Kawasaki 1400 GTR ве Молиме наведете го точниот модел и година на вашиот велосипед во проверете.Ова

Топло Божиќ светла : не само снешко тремови, но црвени бобинки и зелени лисја; На снежен човек тремот аба�

Точно одговара на ОЕМ# : 57010125 AA и Partslink# : CH2520145 NSF Уверение (Помина строги стандарди за квалитет).Собраниет�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Дебел памук и лен ткаенини : 100% полиестер платно, удобно на допир, абразијаотпорен и издржлив, природни dr

Висина на шише со капа : 3.8 инчи, на Висина од шише само : 3,7 инчи, со Дијаметар : од 1,5 инчи.Црни пластични за

Исклучителна декорација : Овие шарени бел декорации може да бидат заменети со било дома декорација, мно�

20 Бои Епоксидна УВ Смола Пигмент : Вкупно 20 убава Транспарентен бои течни епоксидна пигмент со полни пак

8 x 18 фт Депонија Tarp Комплет : Изграден за едноставни депонија тело и депонија приколка tarp апликации; и На�

Одговара за 2016 2017 2018 2019 2020 2021 Тојота Такома 4 Runner Земјиште Крстарење PriV 3 Копчиња Smart Клуч, тојота копче фо�

▶КОРИСТИ – Ова tricep притиснете надолу лентата за придава на вашиот дом салата, Смит машина, итн.; Изградб

1.Големина : 3.14 x 3.14 x 4.33 инчи (L x W x H) 2.Квалитетот Бамбус Материјал Со Carboniztion Третман е Нетоксични и без Мир�

НА ОВАА АУКЦИЈА Е САМО ЗА SAMSUNG PN60 F5300 BF LJ4110371 A LJ9202048 A XB ОДБОР 3758 САМО, НЕ СОДРЖАТ НИШТО ДРУГО.Објектот НОВИ �

Негативни основниот облик инсерти за високи перформанси вртење.Coro Turn РК е на врвот и дупка стегање сист�

80% Памук, 20% Полиестер.Увезени.Drawstring затворање.Машина За Миење.Во тешка категорија руно.Мека бранеа внат�

МЕТАЛ ФИОКА ОРГАНИЗАТОРИТЕ Донесе формата и организацијата за вашата канцеларија десктоп фиоки, кујна

Unislip, Луер Лизга Совет, Не се Стерилни, Нема игла и капи, шприцеви за еднократна употреба за медицински, ч�

SDI да Аудио ДеВградува од SDI до 4 ch аналогни или 8 ch на AES / ЕБУ аудио.Добиете слобода и заштедата на отворен

A90 L00010538 / F FANUC 200 V 34 / 38 W 50 / 60 HZ 4жица FANUC вретено мотор фан.За замена на оштетени ладење фанови, ПРОЦЕСОРОТ л

Scroll