Ново
NOSHOK 900 Серија не 'Рѓосувачки Челик Течност Исполнета Двојна Скала Dial Укажува Притисок Мерач со Назад Планината, 2-1/2 Dial, +/-1.5% Точност, -30 inHg-0-15 psi Притисок Опсег

NOSHOK 900 Серија не 'Рѓосувачки Челик Течност Исполнета Двојна Скала Dial Укажува Притисок Мерач со Назад

Достапност: Залиха
DEN 374.40

Еден пример на притисок мерач за мерење во однос на амбиентниот воздух е гуми мерач на притисок или се измери крвниот притисок.Мерач мерки притисок со двојна скала во psi/k Pa, Hg.Апсолутен притисок мерач мерки притисок во однос на совршен вакуум, како што се временските или barometric притисок колосек.На bourdon цевка е phosphor бронза В-Тип за мерачи со до 600 psi и извиткани безбедност цевка за мерачи над 600 psi.вакуум/бар.Кружни бирање е исполнета со течност и затворени во една од не ' рѓосувачки челик 304 случај за отпорност на корозија.Мерач има безбедносни олеснувања диск на врвот на случајот.Овој притисок мерач е погоден за Индустриски апликации каде пулсација, вибрации, и шок се присутни.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

СТРАТЕШКА СТАБИЛНОСТ низок, рамен и широк пета сега има отстранлив Hyperlift вметнете кој додава форумот да

На ROP Продавница замена на Гуми Синџири доаѓа како што е прикажано во првата слика.Гуми НЕ се Вклучени.Ве

Пакетот Висина На Производот Е 1.7 Инчи.Земја На Потекло : Сад.Пакетот Должина На Производот Е Од 1,5 Инчи.П

24pc за Полнење за сите вашиот Hummer Празникот Потреби.Hummer Празникот Комплет.Hummer Вари Додатоци 24pc Hummer Компл

Елегантен дизајн : Ова кафе има јасна крива што те прави единствена.Ако се досадуваат со традиционалнит

100 Одделение 1А точноста класа.100 Одделение A).No Shok произведува температура и притисок мерни инструменти,

48 инчи сечилото издржам.Влажни оценет за внатрешна или надворешна употреба.Земја на Потекло : Кина.Паке

СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Топката studs се топлина третираат за да одговара или да надмине OE барања за да ја спреч

Компатибилни Модели : Ова Екструдер Моторни комплет е компатибилен со Creality 3 D принтери Ender 3 / Ender 3 Pro / Ender 3

Самостојна : Ова палто решетката може да се расклопуваат и се пресели.Да зачувате простор : за Разлика од

Остриги настроената поставете го прави отворање остриги лесно и брзо, никогаш не се грижите за сечење в

【V7 Замена на Батеријата】:Батерија тип : Литиумјонска Капацитет : 5000m Ah Напон : 21.6 V висок капацитет го пр

МАТЕРИЈАЛИ : Ние професионално дизајн и прецизностнамалување на сите наши stencils на 7 мили, лесно затемнет

Најлон перење влошки се достапни во три видови : парична казна, средни и крупни.Тие имаат извонредни пер

Материјалот е висока класа не ' рѓосувачки челик 100% Здрав за контакт со храна.Лесно & погодно за кора рак

Тоа може да се конвертира 4 игли на високо страна на 4 игли на ниско страна со два влезови и два излези пре

Модел : Берберот Стол.Боја : црна капацитет : 400lbs.Ширина на седиште : 20.8" Чаир ширина : 24.2" Мин / макс висина

Минимална дизајн, може да се состави во секунди 4нивоа дизајн за прикажување на стока.Секој правоаголна

【РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ】Безбедност нето дијаметар 8ММ (0.31"), мрежа проред 10 CM(3.93").На заштитна мрежа може да с

Најголемиот Дел Од Пакување.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Лента Вози 385885001 30 дневна гаранција.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Ле

Највисок Квалитет, Целосна Боја, АнтиСе Лизга На ЗафатКако Винил Налепница.Ги опфаќа сите круг на клупа

ПРОМОВИРА ДЛАБОКО НЕПРЕКИНАТО МИРЕН СОН : Идеален Сон Помош за оние кои страдаат од лош сон, џет заостан

Нашите разноврсна поставите емора да има во секоја кујна, ресторан или страни и прави фантастичен подар

Пакетот вклучува : 1 Сет x Јасно Печат (други додатоци демо на сликата не е вклучен) 4 Модели Факултативна :

10pcs Мешани Восок Столари и Spatulas Сет за Накит Восок Резба.Квалитетот Резба Меша Во Собата 6.5" Вкупниот Про

【Голем Екран во Боја & Воздухот се Пропустливи Клип】Нашиот нов автомобил bluetooth адаптер донесува голем

Топката зглобовите функција тешки челик случаи со ПОМM90 имајќи куп дека изолатите на челична прачка од

Професионални Морски Алатки Сет : Вкупно 8 производи, вклучувајќи 2 Hummer Рак Крекери, 2 Црвени Hummer Школка П

Не ' рѓосувачки Челик : подножјето алатки се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик; антипро

3043016 B Augr Малку 11 / 2" X 17" Weldtec БродГолемо.Weld Tec Брод дупчалка со спирална бургија битови се НАПРАВИ ПОСИЛНО

Scroll