Ново
Brightwell Aquatics Caridina GH+ - Утврдува Минерални Рамнотежа во Прочистена и Мека Вода за Ракчиња и Слатководни Аквариуми

Brightwell Aquatics Caridina GH+ - Утврдува Минерални Рамнотежа во Прочистена и Мека Вода за Ракчиња и Слатководни

Достапност: Залиха
DEN 358.32

Воспоставува оптимален минерални рамнотежа во вода што е прочистена (реверзна осмоза, deionization, дестилирана итн.) или е изклучително-безалкохолни (и вода во шумски региони) за сите слатководни ракчиња aquaria.Обезбедува корисни соодносот на калиум, калциум, магнезиум и натриум, елементи кои се од витално значење за целокупното здравје и osmoregulation на рибите, без ' рбетници, и многу водни растенија.Може да се користи за да се воспостави вода параметри во аквариуми исполнет со прочистена вода, за да се надополнува осиромашен елементарен концентрации во резервоари кои ретко добиваат вода промени, и да се ре-воспостави корисни минерални концентрации следниве големи вода промени.Формулиран за користење на широк податоци на ionic состав на водата во реката од неколку тропските шумски и riverine региони.Ракчиња, други без ' рбетници, и водни растенија бараат специфични елементи се присутни во водата за да им помогне со осмотичен рамнотежа и да се обезбеди соодветна биохемиска функција, што придонесе за севкупната долгорочното здравје и опстанок.На Caridina GH+ формула е составена од до-to-date водни истражувања.Калциумот е потребен за згрутчување на крвта, коскената формација, и неколку метаболичките процеси во рибата, а потребен е за клеточен ѕид стабилност/пропустливост и ензимски процеси во растенијата.Калиум и Натриум се од извонредно значење на водните животни, како што тие се потребни за правилно невролошки и мускулна функционирање.Калиум е исто така потребен за синтеза на протеини, вода и полнење рамнотежа, и ензимот активациски во растенијата.Магнезиум е компонента на хлорофил и се користи во ензим активирање.Сулфурот е составен дел на протеини и coenzymes кои се вклучени со хранливи материи користење и раст.Силикон, како силициум, е важна компонента на растителните клетки, помош да се зголеми нивната сила и подобрување на коренот раст, и делува како тампон против p H смена.Имајте на ум дека TDS и GH не мерење на истиот ionic концентрации, и затоа тие не мора да имаат директна конверзија; GH е поврзана со збирот на divalent cations (претежно калциум и магнезиум) во решение, а TDS (вкупно растворени цврсти материи) мерки на концентрација на проводници јони во раствор.Оваа информација е обезбедена за референтни цели.Во принцип, водните живеалишта се наоѓа во шумски региони имаат релативно-ниска концентрација на растворени неоргански материи, односно општи цврстина и TDS се исто така ниски.Caridina GH+ е формулиран за да се прилагоди вода хемија во aquaria домување риби и растенија домородните за скоро секој водната средина, сепак тоа е препорачливо Судир Езеро Chemie се користи за да се remineralize прочистена вода наменета за употреба во aquaria домување риби од Источна Африка Судир Езера, како што е формулиран специјално за таа намена.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

?【РК АВИОН ЗА ПОЧЕТНИЦИ】може да го избере најдобриот на владата да работи за вас, Моќен надодделение мо

Избрани од легиран челик материјали, обложени со анти‑корозија боја, не е лесно да се оштети.Усвојување

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Исклучителна декорација : Овие шарени бел декорации може да бидат заменети со било дома декорација, мно�

Големина : 4.69 мм дијаметар.CollectorEmitter напон : 70 V.Колекторска струја : 50m A.Моќ дисипација : 250m W.ДА18 NPN силикон

ПРЕНОСНИ : Овие домаќинство кантите функција лесно да се носи се справува да се направи едноставна за тр

Семејство : А / HC / T / U; Logic Circuit Type : Multivibrator; Numberof Functions : 2; Supply VoltageОколија(Vsup) : 2 и 6 V; #ofinputs : 4; 74 HC Серија 6 V Дво�

Божиќ украси,2022 ѕидниот календар,уметност резерви,бебе,бебе играчки,бебе играчки од 6 до 12 месеци,ранец,�

Намалувања лесно со ножици се да се направи свој етикети или фигури.Земја на Потекло : Кина.Пакетот Виси�

♥РУНДА ПРЕВОЗОТ Забрзана Испорака : 510 Дена.� Стандард на превозот : 725 Дена.� Во Рок Од 24 Часа Превозот Н

Дебел памук и лен ткаенини : 100% полиестер платно, удобно на допир, абразијаотпорен и издржлив, природни dr

Хексадецимален Кап Завртки се завртки со рамо во должина подолго потоа 11 / 4".Тие имаат хексагонална глав

Дали сте во потрага за да додадете малку светлина и интересна работа до вашиот дом или бизнис, LED неонски

★ВИСОК КВАЛИТЕТ на КОСА : Четки направени од Kolinsky sable коса се надалеку познати се најдобрите достапни, н�

【Мултистандард】 : Фиока dividers се достапни во 12 различни големини, погоден за сите фиоки, бела 【Висококв�

Сатен.Ниво нагоре на вашиот изглед во овој флорални песна јакна.Мини цветни печати : дигитална комбинир�

1.Големина : 3.14 x 3.14 x 4.33 инчи (L x W x H) 2.Квалитетот Бамбус Материјал Со Carboniztion Третман е Нетоксични и без Мир�

Прилагодливи рамо ремени за удобност и флексибилност : флексибилни рамо ремени, здрав и сигурен токи, пр

УБАВА ИСЧИСТИТЕ ЕКРАНОТ : Чувајте ги сите вашите омилени козметика, парична казна накит, секојдневно ко�

Напомена : пред инсталацијата, ве молиме да се откине акрилик површината филм заедно аглите; Открие неко

▶КОРИСТИ – Ова tricep притиснете надолу лентата за придава на вашиот дом салата, Смит машина, итн.; Изградб

Scroll