Ново
316 Медицински Нерѓосувачки Челик Храна Контејнери - 4800ml Вкупен Капацитет Сет од 3 Големини Kimchi Складирање Ручек Кутија со Затворен Капак - Замрзнувач & машина за мие?

316 Медицински Нерѓосувачки Челик Храна Контејнери - 4800ml Вкупен Капацитет Сет од 3 Големини Kimchi Складирање

Достапност: Залиха
DEN 911.76

★ Врвот Одделение од Нерѓосувачки Челик - Медицински 316 од не ' рѓосувачки челик е највисок степен на челик, тоа покажува поголема отпорност на корозија како и да е посилна при повишени температури.Никогаш не рѓа. ★ Голем Капацитет за Складирање - вкупниот капацитет е 4800ml/162oz.Димензија на 3 големини : Големи 10.5 x 6.75 x 3.75 инчи (2800ml/95oz), среден 8.25 x 5.5 x 3 инчи (1400ml/47oz), мали 6 x 4 x 2.5 инчи (600ml/20oz). ★ Замрзнувач & машина за миење Садови Безбедно - На полиран и брусен мазна површина и машина за миење садови безбедно се добие полесно чистење.Исто така може да се користи во замрзнувач, свежа или кисела храна без остатоци.Еднократно, здравје и заштита на животната средина. ★ Течење-доказ Перформанси - Силиконска дихтунзи се прикачени на капакот и се вклопуваат добро со прилепува, без страв од храна истекување. 3 големини може да се стави во складирање со цел да се зачува простор. ★ Совршен Сад за Храна - Takeout да пикник, кампување, посета, планинарење, направи некои сендвичи, салати, пржена кокошка, waffles, diced овошје, кисела зеленчук.Големиот капацитет на овој сад ќе одговара на нешто што сакате да го јадете.Најдобрите Нерѓосувачки Челик Со Tye Тип 316 316 покажуваат поголема отпорност на корозија како и да е посилна при повишени температури.Тоа исто така не hardenable од топлина лекување и можат да бидат лесно формирана и подготвени (влечат или се наметнува преку умре или помала дупка).Annealing (еден третман за да се намали тврдоста и зголемување на еластичност, или способност да ја прифати пластична деформација) 316 од не ' рѓосувачки челик бара термичка обработка на меѓу 1,900 и 2,100 степени Фаренхајтови (1,038 да 1,149 целзиусови степени) пред да брзо да ја изгасне.Квалитетите на Тип 316 Челик Тип 316 челик е аустенитно хром-никел нерѓосувачки челик кој содржи помеѓу две и 3% молибден.Молибден содржина се зголемува отпорност на корозија, ја подобрува отпорноста на спротивставувајќи во хлорид јон решенија, и ја зголемува силата на високи температури.Тип 316 одделение од нерѓосувачки челик е особено ефективна во кисела средина.Ова одделение на челик е ефикасна во заштитата против корозија предизвикана од сулфурна, хлороводородна, оцетна, мравја, и винска киселина, како и киселина, сулфати и алкална хлориди.Својства на тип 316 од не ' Рѓосувачки Челик Густина : 0.799 g/кубен сантиметар Електрични resistivity : 74 microhm-сантиметри (20 целзиусови степени) Специфична Топлина : 0.50 kilo Joules/килограм-Kelvin (0-100 целзиусови степени) коефициент на Топлинска спроводливост : 16.2 W/метар-Kelvin (100 целзиусови степени) Modulus на Еластичност (MPa) : 193 x 103 во тензија Разноврсна Нерѓосувачки Челик Поле Тоа може да се користи едноставно како храна контејнер или како ручек кутија.Три различни големини, една голема често се користат за складирање на храна и мал е за ручек кутија може да се земе на училиште или на работа.Тоа е совршена храна за складирање сад.Дали овошје, јатчесто овошје, сендвичи, леб, зеленчук, житарици, waffles, apple pie, ананас пита, meatloaf, сето тоа се вклопи.Го извади за пикник, кампување, пешачење, качување, или едноставно имаат оброк со семејството во градината дворот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика,Електрични Part.Net Тежина : 448g; Пакет Содржина : 6 Компјуте

Големина : 4.69 мм дијаметар.CollectorEmitter напон : 70 V.Колекторска струја : 50m A.Моќ дисипација : 250m W.ДА18 NPN силикон

Машина моќност : 35 W / 50 W / 80 W / 100 W.Спецификација : 28 CM*1 8СМ*8 CM.Температура на бојата : 6500 к.Топлина дисипациј�

SDI да Аудио ДеВградува од SDI до 4 ch аналогни или 8 ch на AES / ЕБУ аудио.Добиете слобода и заштедата на отворен

Божиќ украси,2022 ѕидниот календар,уметност резерви,бебе,бебе играчки,бебе играчки од 6 до 12 месеци,ранец,�

Главен Материјал : Алуминиум; Пакет Содржина : 8pcs x Челичното Јаже Алуминиум Ракав.Име на производ : Челич

ОБНОВЛИВИ : безбеден и трајни чисто силиконски од страна на напредни техники.На готовиот производ е пре�

★Големина : 5.5 * 2.8 * 11cm ★Временската прогноза функција.Месечината Екранот.Часовникот за аларм Надворешн

ПРЕНОСНИ : Овие домаќинство кантите функција лесно да се носи се справува да се направи едноставна за тр

★ПРЕЦИЗНОСТ МАТЕРИЈАЛ : Изградени на високоодделение 40 CR челик за комбинација на цврстина, отпорност н�

Радијална На Чело, Висока Задржете Струја, Цврста Состојба.Работата на струјата : 100m A9 A.Излечи, Пламен Reta

Исклучителна декорација : Овие шарени бел декорации може да бидат заменети со било дома декорација, мно�

Цена по 860 Парчиња Накит Одлуки Снабдување Шарм Наоди Filigrees F9 VI8 Y Коцка Број Нумеричка 2 Лабава Монистра А

【Мултистандард】 : Фиока dividers се достапни во 12 различни големини, погоден за сите фиоки, бела 【Висококв�

Прилагодливи рамо ремени за удобност и флексибилност : флексибилни рамо ремени, здрав и сигурен токи, пр

Scroll