Ново
Vizi-Тец SupaBrake-II Кочница Светлина Modulator - Kawasaki 1400GTR

Vizi-Тец SupaBrake-II Кочница Светлина Modulator - Kawasaki 1400GTR

Достапност: Залиха
DEN 2640.00

Одговара на Kawasaki 1400 GTR - ве Молиме наведете го точниот модел и година на вашиот велосипед во проверете.Ова е нашиот најдобар продажба на производот.Тој нуди повеќе опции во однос на хардвер и софтвер.Пример можете да изберете од 9 различни профили.Тоа е докажан факт дека мотоцикли да го decelerate побрзо отколку повеќето автомобили и камиони.Комбинацијата на мотоцикл е тесен профил и брзо промените во брзината за време на сопирање е најчеста причина за заден крај несреќи, вклучувајќи моторцикли, и често резултатите се фатални за возачот.Vizible Технологии " Supa Brake modulators се дизајнирани за да се подобри времето на реакција на возилата зад вас.Тој е дизајниран да pulsate вашето возило е кочница светлина(s) со променлива број на удари ќе се пресметува од страна на неговиот вграден алгоритам.Алгоритам врз основа на стапка на кој можете да ги применуваат сопирачките.Како резултат на тоа, на сопирачката светлина(s) се блесна во повеќе суптилен начин при пониски брзини(кога сопирачки често се користат), и повеќе агресивно на повисоки брзини(кога сопирачки, не се користат и за подолг временски период).Додека другите поедноставни производи на пазарот кои постојано се "трепка" нивните кочница светлина(s) со досадно повторување на секвенца - секој пат кога нивните сопирачки се применува!Нашите Supabrake производ пулсира во возење услови кога треба да се добие итно внимание на возачите без досадни нив.По примена на сопирачки, на Supa Brake испраќа излив на пулсот на вашиот мотор е кочница светлина(s).Времетраењето на пукна е функција од времето поминато помеѓу тековната кочница циклус и претходниот.По излив, единица овозможува на задните сопирачки, светлина за да функционира нормално, (цврсти кочница светлина).Овој алгоритам е дизајниран за да се елиминира целна фиксација како се најде во поевтини, пасивни верзии, кои постојано "трепка" на сопирачката светлина(s), иако возилото е во целосна запре.Повеќе детални технички информации за линија. *Над опис на производот е за да покаже само.Вистински конекторите на единица нареди може да се разликуваат во зависност од моделот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Машина моќност : 35 W / 50 W / 80 W / 100 W.Спецификација : 28 CM*1 8СМ*8 CM.Температура на бојата : 6500 к.Топлина дисипациј�

Божиќ украси,2022 ѕидниот календар,уметност резерви,бебе,бебе играчки,бебе играчки од 6 до 12 месеци,ранец,�

ЗЕМЈАТА ПРИЈАТЕЛСКИ Направен Само Органски и Природни Состојки Од Земјата.Безбедна За Луѓето, Животни�

Цена по 860 Парчиња Накит Одлуки Снабдување Шарм Наоди Filigrees F9 VI8 Y Коцка Број Нумеричка 2 Лабава Монистра А

Прилагодливи рамо ремени за удобност и флексибилност : флексибилни рамо ремени, здрав и сигурен токи, пр

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

МАТЕРИЈАЛ : се Направени од издржлив Дрвени ,тоа не изгледа евтино,може да бидат цврсто поставени каде �

Репродукција на моделот на скала Ова е празник подарок за луѓе кои сакаат готови модели.Модел големина :

♥РУНДА ПРЕВОЗОТ Забрзана Испорака : 510 Дена.� Стандард на превозот : 725 Дена.� Во Рок Од 24 Часа Превозот Н

Дебел памук и лен ткаенини : 100% полиестер платно, удобно на допир, абразијаотпорен и издржлив, природни dr

Стандард Малина Пи Пико насловот, поддржува Малина Пи Пико серија.Одборот TSL25911 FN дигитални амбиентниот

Семејство : А / HC / T / U; Logic Circuit Type : Multivibrator; Numberof Functions : 2; Supply VoltageОколија(Vsup) : 2 и 6 V; #ofinputs : 4; 74 HC Серија 6 V Дво�

Тешкидолжност 1.5" дијаметар од не ' рѓосувачки челик или цевки контури решетка и светлата област.Лесно т�

Не се препорачува за деца под 7 Мерки : 2.5".Јасно топката со многу скокаат и светлинаup постапка.Минијатурн

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Големина : 4.69 мм дијаметар.CollectorEmitter напон : 70 V.Колекторска струја : 50m A.Моќ дисипација : 250m W.ДА18 NPN силикон

Тоа е, главно, погоден за автомобил површина за чистење, а исто така дамки за отстранување стакло прозор�

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика,Електрични Part.Net Тежина : 448g; Пакет Содржина : 6 Компјуте

Совршен за Младите & Старо На Лесен начин да Купуваат и да Патува!.Големина : 56 × 45 × 100cm,Тежина од 3,5 kg,То

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Само внеси ја светлината лентата директно во процепот на вратата или инструменттаблата, и споеви на пан

УБАВА ИСЧИСТИТЕ ЕКРАНОТ : Чувајте ги сите вашите омилени козметика, парична казна накит, секојдневно ко�

80% Памук, 20% Полиестер.Увезени.Drawstring затворање.Машина За Миење.Во тешка категорија руно.Мека бранеа внат�

Производ 1 : Подигање побрзо.Вчитате датотеки побрзо.Подобрување на целокупниот систем на одговорност.П

TOPSKY DF02.01 : 1 година гаранција и погоден за домашна употреба (office use (Биро одбор на сликата не е вклучена.Мож

ПРЕНОСНИ : Овие домаќинство кантите функција лесно да се носи се справува да се направи едноставна за тр

Главен Материјал : Алуминиум; Пакет Содржина : 8pcs x Челичното Јаже Алуминиум Ракав.Име на производ : Челич

Scroll