Ново
2007 CA 2007 КАНАДА Кралицата Елизабета II 7 СВАРОВСКИ КАМЕЊА S 20 Долари PC 69 УЛТРА КАМЕО NGC

2007 CA 2007 КАНАДА Кралицата Елизабета II 7 СВАРОВСКИ КАМЕЊА S 20 Долари PC 69 УЛТРА КАМЕО NGC

Достапност: Залиха
DEN 14371.20

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Посета http : //www./shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа. 2007 КАНАДА Кралицата Елизабета II 7 СВАРОВСКИ КАМЕЊА Снег Сребрена $20 Монета NGC i87847 i87847 Authentic Монета на : Канада - Кристал Снегулки (Светкава)2007 Доказ Сребро 20 Долари 38mm (31.10 грама) 0.9999 Сребро (0.9989 оз.ASW)Референца : КМ# 735 Certification : NGC PC 69 УЛТРА КАМЕО 2845077-01220 ДОЛАРИ ЕЛИЗАБЕТА II, Effigy на Елизабета II соочуваат со право.CA NA DA KW 2007 година, Седум кристали (Светкава) во рамките на снегулка.Монета Белешки : Вклучува седум КРИСТАЛИЗИРАН Сваровски Елементи за обратна.Ќе се понуди на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.Една снегулка е еден мраз кристали дека има постигнато доволно големина, и може да имаат amalgamated со другите, а потоа паѓа низ Земјината атмосфера како снег.Секој шушка nucleates околу честички прашина во supersaturated воздух масите преку привлекување supercooled облак капки вода, која се замрзнува и accrete во кристална форма.Сложени форми се појават како шушка се движи низ различни температура и влажност зони во атмосферата, како што се индивидуалните снегулки се разликуваат во детали од еден на друг, но може да се категоризираат во осум широка класификации и најмалку 80 индивидуални варијанти.Главните составни форми за ледени кристали, од кои комбинации може да се случи, се игла, колона, плоча, и rime.Снег се појавува бела боја покрај тоа што е направен од јасно мраз.Ова се должи на дифузна одраз на целиот спектар на светлина од страна на мали кристал аспекти на снегулките.Канада е на земјата, се состои од десет провинции и три територии, во северниот дел од континентот Северна Америка.Таа се протега од Атлантикот до Пацификот и на север во Арктичкиот Океан, покривање 9.98 милиони квадратни километри (3.85 милиони квадратни милји) во вкупниот, со што е втор во светот по големина земја, со вкупна површина и четвртиот-најголемиот cou.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Медиум должност редење сила плус најсигурен кутија затворање на располагање.До 25% поголема редење јачи�

Големина : 4.69 мм дијаметар.CollectorEmitter напон : 70 V.Колекторска струја : 50m A.Моќ дисипација : 250m W.ДА18 NPN силикон

CRMO легиран челик за долг живот.Доживотна гаранција.Тешки удар моделирани за чување (над 30 инчи висок).Тр�

Зависност Мачки Играчка : двете бел топки на патеката да се обезбеди излез за своите и вата инстинкти, и �

Спецификации Компресор Тип : Центрифугални.Напон Оценка : 24 VDC.Преглед Ametek Висок Проток со Низок Напон Blow

УБАВА ИСЧИСТИТЕ ЕКРАНОТ : Чувајте ги сите вашите омилени козметика, парична казна накит, секојдневно ко�

TOPSKY DF02.01 : 1 година гаранција и погоден за домашна употреба (office use (Биро одбор на сликата не е вклучена.Мож

Црна Кујна организаторите Кујна додатоци организатор Прибор за јадење фиока организаторот.Вклучува 3 Ut

Arcylic Шминка за Чување Направени од издржлив акрилик материјал, водоотпорен и moistureproof, совршен за чување

ЕПА во СОГЛАСНОСТ За употреба на OBDII возила, 1996 и понови.Не правниот за продажба или користење на СА & КО.�

Репродукција на моделот на скала Ова е празник подарок за луѓе кои сакаат готови модели.Модел големина :

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика,Електрични Part.Net Тежина : 448g; Пакет Содржина : 6 Компјуте

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.New York Yankees.Џонатан Loaisiga.Над 2 милиони тргување

☛МАТЕРИЈАЛ : јаглерод жица пролет, ABS пластика ☛ПРЕНОСНИ & ЛЕСНА : Компактни димензии, лесно да се презем

Опис на производот Максимален дијаметар од 305 mm Конус дијаметар 215 мм дупка со дијаметар е разговарано с�

prep GEM Складирање Картичка Крв за Полнење 5000 Preps.Крв.prep GEM ДНК екстракција колекции биле развиени за да обе

Стандард Малина Пи Пико насловот, поддржува Малина Пи Пико серија.Одборот TSL25911 FN дигитални амбиентниот

Scroll