Ново
Waveshare Средина Сензори Модул за Малина Пи Пико 2C Автобус

Waveshare Средина Сензори Модул за Малина Пи Пико 2C Автобус

Достапност: Залиха
DEN 1007.76

Стандард Малина Пи Пико насловот, поддржува Малина Пи Пико серија.Одборот TSL25911 FN дигитални амбиентниот light sensor, за мерење на МО и видлива светлина.Одборот BME280 сензор за мерење на температурата, влажноста на воздухот, како и воздушниот притисок.Одборот ICM20948 сензор за движење, акцелерометар, gyroscope, и magnetometer.Одборот LTR390-УВ-1 сензор за мерење на УВ зраци.Одборот SGP40 сензор, за откривање на амбиентниот VOC.I2 C автобус, им овозможува на прибирањето на податоци со користење само две жици.Доаѓа со развој на ресурси и прирачник (Малина Пи Пико C/C++ и Micro Python примери).Стандард Малина Пи Пико насловот, поддржува Малина Пи Пико серија.Одборот TSL25911 FN дигитални амбиентниот light sensor, за мерење на МО и видлива светлина.Одборот BME280 сензор за мерење на температурата, влажноста на воздухот, како и воздушниот притисок.Одборот ICM20948 сензор за движење, акцелерометар, gyroscope, и magnetometer.Одборот LTR390-УВ-1 сензор за мерење на УВ зраци.Одборот SGP40 сензор, за откривање на амбиентниот VOC.I2 C автобус, им овозможува на прибирањето на податоци со користење само две жици.Доаѓа со развој на ресурси и прирачник (Малина Пи Пико C/C++ и Micro Python примери).На Пико-Средина-Сензор дава Малина Пи Пико способноста да се соберат средина податоци како температура & влажноста на воздухот, воздушниот притисок, амбиентална светлина интензитет, VOC, IR зраци, UV зраци, итн.Тоа исто така може да се користи за да се изгради робот кој може да детектира движење и ориентација.Стандард Малина Пи Пико насловот, поддржува Малина Пи Пико series Onboard TSL25911 FN дигитални амбиентниот light sensor, за мерење на МО и видливи light Onboard BME280 сензор за мерење на температурата, влажноста на воздухот, како и воздухот pressure Onboard ICM20948 сензор за движење, акцелерометар, gyroscope, и magnetometer Onboard LTR390-УВ-1 сензор за мерење на УВ rays Onboard SGP40 сензор, за откривање на амбиентниот VOCI2 C автобус, им овозможува на прибирањето на податоци со користење само две wires Comes со развој на ресурси и прирачник (Малина Пи Пико C/C++ и Micro Python примери).TSL25911 FN дигитални амбиентниот light sensor, за мерење на МО и видливи light LTR390-УВ-1 УВ sensor SGP40 VOC sensor ICM20948 3-axis акцелеметарски, 3-axis gyroscrope, 3-axis magnetometer Voltage ниво преведувач 5 V да 3.3 V/1.8 VBME280 температура, влажност, и воздушниот притисок sensor Logic ниво конверзија 3.3 V-1.8 VI2 C selection.waveshare.com/wiki/Pico-Environment-Sensor?.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Поправка Алатка Сет : Шрафцигер За мобилни Телефони, Таблет КОМПЈУТЕР.Материјал : Хромvanadium Челик.Погодн�

Arcylic Шминка за Чување Направени од издржлив акрилик материјал, водоотпорен и moistureproof, совршен за чување

61 / 2" водоотпорна ситетеренско звучен систем; Морскиодделение звучници со 11 / 2" водоотпорен високотонци;

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.New York Yankees.Џонатан Loaisiga.Над 2 милиони тргување

TOPSKY DF02.01 : 1 година гаранција и погоден за домашна употреба (office use (Биро одбор на сликата не е вклучена.Мож

ЕПА во СОГЛАСНОСТ За употреба на OBDII возила, 1996 и понови.Не правниот за продажба или користење на СА & КО.�

Сатен.Ниво нагоре на вашиот изглед во овој флорални песна јакна.Мини цветни печати : дигитална комбинир�

Должина 11"дијаметар; Ширина 12 1 / 2"w; Монтажа се Бара Да, Стилот на Современата; Материјал Челик; Висина 10"h;

Опис на производот Максимален дијаметар од 305 mm Конус дијаметар 215 мм дупка со дијаметар е разговарано с�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Други Влакна.Увезени.Drawstring затвора

【Мултистандард】 : Фиока dividers се достапни во 12 различни големини, погоден за сите фиоки, бела 【Висококв�

Легиран Челик рамка.За разлика од потпирач за дизајн, дополнителни првенство дава поголема погодност з�

1100 КГ ТЕЖИНА КАПАЦИТЕТ Нашите тешкидолжност вежба клупа е направена од комерцијални одделение задебел

Репродукција на моделот на скала Ова е празник подарок за луѓе кои сакаат готови модели.Модел големина :

Совршен за Младите & Старо На Лесен начин да Купуваат и да Патува!.Големина : 56 × 45 × 100cm,Тежина од 3,5 kg,То

Тешкидолжност 1.5" дијаметар од не ' рѓосувачки челик или цевки контури решетка и светлата област.Лесно т�

【Батеријата Параметар】Замена за Милвоки.со батерија 18v Надграден Капацитет : 6000m Ah Батерија Тип : Liion На�

Црна Кујна организаторите Кујна додатоци организатор Прибор за јадење фиока организаторот.Вклучува 3 Ut

Радијална На Чело, Висока Задржете Струја, Цврста Состојба.Работата на струјата : 100m A9 A.Излечи, Пламен Reta

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 97% Најлон, 3% Spandex.Увезени.Предвремени з

Големина : 4.69 мм дијаметар.CollectorEmitter напон : 70 V.Колекторска струја : 50m A.Моќ дисипација : 250m W.ДА18 NPN силикон

УБАВА ИСЧИСТИТЕ ЕКРАНОТ : Чувајте ги сите вашите омилени козметика, парична казна накит, секојдневно ко�

Scroll