Ново
Вокер Издувните Ултра ЕПА 16167 Директно Одговара Каталитички Конвертор

Вокер Издувните Ултра ЕПА 16167 Директно Одговара Каталитички Конвертор

Достапност: Залиха
DEN 8754.72

ЕПА во СОГЛАСНОСТ За употреба на OBDII возила, 1996 и понови.Не правниот за продажба или користење на СА & КО.Правна во ЊУЈОРК & МЕНЕ на ЕПА Сојузна Емисија Опремени Возила само.Консултирајте се со вашиот државата резервни конвертор прописи за детали.ДИРЕКТЕН-ОДГОВАРА ДИЗАЈН Директно одговара на болт-замена на решение со OE-стил закачалки, загради, routings и топлина штитови за лесна инсталација дека не ќе има потреба од специјализирана изработка и/или заварување.ДРЖИ се ПРОВЕРИ МОТОР LIGHT OFF ЗА ЕМИСИИТЕ КОДОВИ OE-стил на високо-технолошки washcoat и оптимално благороден метал оптоварување испорачува потребните намалување на tailpipe емисии за да одговара на возило апликација.СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Карактеристики дебели OE-стил прирабници, закачалки и загради за сила и издржливост.OE-СТИЛ на ДИЗАЈН Карактеристики aluminized топлина штитови кога првично опремени, да одговара OE дизајн, заштита на подвозјето од топлина создадена од страна на конвертор.Превземете / repair сите PCM проблеми кодови, се провери за достапни TSBs или PCM ре-flash ажурирање.Поправка на сите издувните протекување.Бидете сигурни дека возилото е во правилна гориво контрола.Секогаш проверете за внатрешни coolant протекување и прекумерна потрошувачка на нафта.Бидете сигурни дека ќе имаат право на дел за апликацијата.Прегрее, стопен или скршени конвертори.Обложени/масло-fouled супстрат.Структурни оштетувања.Дизајнирани да бидат во согласност со EPA стандарди додека му премиум перформанси со увери согласност, Walker® Ultra® Direct-Одговара Каталитички Конвертори обезбеди премиум перформанси и се достапни за увоз и домашни OBDII (1996 и понови) возила.Вокер нуди каталитички конвертори произведени со нерѓосувачки челик тело, aluminized цевка и топлина штитови, кои ви обезбеди мир-на-ум со обезбедена согласност од страна на инженери кои се постави стандард.Без разлика дали тоа е универзален или директно-fit, каталитички конвертори функција оптимален високо-технологија washcoat и OE-дизајн благороден метал се вчита дека достави потребните намалување на tailpipe емисии за да одговара на возило апликација.Конвертори не успеваат, на свој, ги завршат овие пет проверки пред замена на каталитички конвертор : .Превземете / repair сите PCM проблеми кодови, се провери за достапни TSBs или PCM повторно флеш updates Repair сите издувните leaks Make сигурни дека возилото е во правилна гориво control Always провери за внатрешни coolant протекување и прекумерна масло consumption Make сигурни дека ќе имаат право на дел за апликацијата.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Дора Крилја (DW) Украина.Материјал : Пластика.Услов : се Нови во Кутија.Скала : 1 / 72 Хоби, Собирачи.SavoiaMarchetti С

Занает Styrofoam Писмо Отсечени "F".Додадете овие styrofoam писма до вашиот занает проекти!.Совршен за прикажувањ�

Печатење со висока дефиниција.Печати јасно, се Згусне.Светла бела, непречено.Големина : 210 X 30мм.Одговара

Зависност Мачки Играчка : двете бел топки на патеката да се обезбеди излез за своите и вата инстинкти, и �

Главен Материјал : Алуминиум; Пакет Содржина : 8pcs x Челичното Јаже Алуминиум Ракав.Име на производ : Челич

Предмет : Радијална Топката Имајќи.Unmounted Имајќи Предмет : Радијална Топката Имајќи.Еден Ред / Двоен Ред : �

Тешкидолжност 1.5" дијаметар од не ' рѓосувачки челик или цевки контури решетка и светлата област.Лесно т�

Репродукција на моделот на скала Ова е празник подарок за луѓе кои сакаат готови модели.Модел големина :

Истражуваат 3Д форми со масовно пак сет на 12 различни солидна блокови.Форми мерка помеѓу 1инчен и 3инчи н�

Само внеси ја светлината лентата директно во процепот на вратата или инструменттаблата, и споеви на пан

【Мултистандард】 : Фиока dividers се достапни во 12 различни големини, погоден за сите фиоки, бела 【Висококв�

Висококвалитетен CCD боја видео камера со 1 / 3" HD CCD.Далечински контролирани пан главата за 0360 сите насока �

Опис на производот Максимален дијаметар од 305 mm Конус дијаметар 215 мм дупка со дијаметар е разговарано с�

Црна Кујна организаторите Кујна додатоци организатор Прибор за јадење фиока организаторот.Вклучува 3 Ut

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Колумбо Сини Јакни.Elvis Merzlikins.Над 2 милиони тр�

prep GEM Складирање Картичка Крв за Полнење 5000 Preps.Крв.prep GEM ДНК екстракција колекции биле развиени за да обе

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

【Батеријата Параметар】Замена за Милвоки.со батерија 18v Надграден Капацитет : 6000m Ah Батерија Тип : Liion На�

110 Супер Контрола Знак Носителот карактеристики поширока база за да се понуди поголема стабилност.Прид�

Легиран Челик рамка.За разлика од потпирач за дизајн, дополнителни првенство дава поголема погодност з�

Новиот Миг 155 ГД е можеби повеќето способни и разноврсна МИГ заварчик во својата класа.Опремени со карак

Scroll