Ново
КОПААТ 1/4-Инчен x 100-Метри Наводнување/Хидропоника Dripline со 9-Инчен Emitter Проред (Brown)

КОПААТ 1/4-Инчен x 100-Метри Наводнување/Хидропоника Dripline со 9-Инчен Emitter Проред (Brown)

Достапност: Залиха
DEN 503.76

9 инчен пред-вметната emitter проред, 1/2 GPH проток од секоја emitter, 100 метри Должина.Се користи за колонист кутии, прозорец кутии, тесно засадени или тесен области, зеленчук градини, или looped околу рози, грмушки, дрвја, за гравитација се хранат системи, и за зелени покриви.Нема специјални алатки или лепила се неопходни за инсталација, им Овозможува на водата да се капе директно до коренот зона, обезбедувајќи постојана длабоко наводнување.Може да се користи во двете нови и постоечки пејзаж области.Се користи за комерцијални и станбени апликации.Исклучително разновиден и флексибилни 1/4 инчи Микро Капење Линија претставува клучни предности во однос на други методи за наводнување, користење на ниска цена, со мал дијаметар капење линија која може да се користи во било кој дел на градината за вода-ефикасна наводнување капка по капка систем.Микро капење линија е цилиндрични лавиринт-како капе emitters се изградени во внатрешноста на ѕидот на 1/4" микро цевки во 6 инчен, 9 инчен, или 12 инчен проред.Микро капење линија може да биде инсталиран во широк спектар на над земјата за апликација распоред, или да се користат под прекривка или кора за да се зачува вода или од естетски причини.На капење линија е наменета да биде продолжен од капе цевки или микро цевки со користење на 1/4 инчи barb, или прикачени во КОПА е четири или шест - штекер капе водот.На капење линија може да се користи во колонист кутии, зеленчук градини, прозорец кутии, кутија градини, looped околу индивидуални растенија или дрво, во тесните патеки на садење област, или каде вкупно сатурација е желба по капење линија пат, додека елиминирање на промена на бојата на огради, прозори, Хидропоника системи и ѕидовите.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Зависност Мачки Играчка : двете бел топки на патеката да се обезбеди излез за своите и вата инстинкти, и �

Не се препорачува за деца под 7 Мерки : 2.5".Јасно топката со многу скокаат и светлинаup постапка.Минијатурн

Печатење со висока дефиниција.Печати јасно, се Згусне.Светла бела, непречено.Големина : 210 X 30мм.Одговара

Радијална На Чело, Висока Задржете Струја, Цврста Состојба.Работата на струјата : 100m A9 A.Излечи, Пламен Reta

Новиот Миг 155 ГД е можеби повеќето способни и разноврсна МИГ заварчик во својата класа.Опремени со карак

【Тоа како да го Користите】Отвори пакетот и се одвиваат со мала крпа,Избрише надвор од прашина и магла

Power4 Laptops Брендирани Замена Полначот за Разлика од поевтини за Напојување, Power4 Laptops производи Електрична

Достапни во 3 бои (Црна, Светло Кафена и Сива боја) како и 3 големина options (2'X3', 3'X5', и 24"X68") најдобро да ги зад�

Репродукција на моделот на скала Ова е празник подарок за луѓе кои сакаат готови модели.Модел големина :

prep GEM Складирање Картичка Крв за Полнење 5000 Preps.Крв.prep GEM ДНК екстракција колекции биле развиени за да обе

110 Супер Контрола Знак Носителот карактеристики поширока база за да се понуди поголема стабилност.Прид�

BLOOCO Бебе Помине Комплет 4во1 Бебето Помине Clippers, Бебе Помине Ножици, Ноктите File & Пинцети Бебе Чешлање Ко

ЗЕМЈАТА ПРИЈАТЕЛСКИ Направен Само Органски и Природни Состојки Од Земјата.Безбедна За Луѓето, Животни�

Предмет : Радијална Топката Имајќи.Unmounted Имајќи Предмет : Радијална Топката Имајќи.Еден Ред / Двоен Ред : �

Црна Кујна организаторите Кујна додатоци организатор Прибор за јадење фиока организаторот.Вклучува 3 Ut

Arcylic Шминка за Чување Направени од издржлив акрилик материјал, водоотпорен и moistureproof, совршен за чување

Спецификации Компресор Тип : Центрифугални.Напон Оценка : 24 VDC.Преглед Ametek Висок Проток со Низок Напон Blow

1 Перат & Обновливи : 18 КОМПЈУТЕРИ Нокти Датотеки одлична помине поднесување tools да се намали или обликот

Висококвалитетен CCD боја видео камера со 1 / 3" HD CCD.Далечински контролирани пан главата за 0360 сите насока �

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Други Влакна.Увезени.Drawstring затвора

Тешкидолжност 1.5" дијаметар од не ' рѓосувачки челик или цевки контури решетка и светлата област.Лесно т�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 97% Најлон, 3% Spandex.Увезени.Предвремени з

Тоа е, главно, погоден за автомобил површина за чистење, а исто така дамки за отстранување стакло прозор�

Scroll