Ново
Millipore UFC900324 Регенериран Целулоза Amicon Ултра Центрифугални Филтер Единица со PLBC Ultracel-3 Мембрана, 15mL Капацитет, 3kDa NMWL, 29.7 мм Дијаметар x 122mm Должина, 7.6 sq cm Мембрана (Пакув?

Millipore UFC900324 Регенериран Целулоза Amicon Ултра Центрифугални Филтер Единица со PLBC Ultracel-3 Мембрана,

Достапност: Залиха
DEN 8040.00

Висок обновување ultracel регенериран целулоза мембрана во опсег на молекуларна тежина cut-off; висок retentate обновување на > 90 проценти^Вертикална мембрана ја намалува концентрацијата поларизација за ултра-брзо се вртат пати (како најбрзо што 10-15 минути)^Топлина запечатени мембрана минимизира негативните extractables; 100 проценти интегритет тестирани за сигурен перформанси^Пригоден примерок следење со проѕирен домување и јачина gradations^Директни pipette примерок пристап елиминира обработка чекор за да се опорави концентрира; висока концентрација фактори на 80-100 X.Amicon Ултра центрифугални филтер единици се првите уреди за да се обезбеди и ултра-брзо се вртат пати и ултра-висок поврат (обично >90%).Вертикална мембрана ја намалува концентрацијата поларизација за спин пати како најбрзо што 10-15 минути.Топлина запечатени мембрана минимизира негативните extractables.Единиците се 100% интегритет тестирани за сигурен перформанси.Трговско Име : Amicon.Клучни апликации : протеини прочистување, западен впивање и протеини екстракција.Апликацијата Белешки : Занишан кофа роторот : 4,000 x g; Фиксни аголот на роторот (35 степен ) : 5,000 x g.Должина, см (во) : 12.1 (4.807).Филтер Материјал : Регенериран Целулоза.Центрифугални Апликација : Протеинска Концентрација и Desalting.Центрифугални Филтер Единица Тип : Протеини Примерок Првично Училиште.Боја Код : Расчисти со розова капа.Медиумски Бренд Име : Ultracel.Минимална Финалето Се Концентрира Волумен,�L : 200. Филтер Тип : Ultrafiltration.Должина,мм : 122. NMWL, k Da : 3. Поддршка Материјал : Регенериран целулоза.Дијаметар,мм : 29.7. Филтер Код : PLBC.Волумен, m L : 15. Филтрација Област, cm на квадрат : 7.6. Уредот Материјал : Домување : Styrene/butadiene, Цевка : Полипропилен, Капа и лагер : Полиетилен.Апликации : Концентрација на биолошки примероци кои содржат антигени, антитела, ензими, нуклеински киселини, или микроорганизми.Прочистување на макромолекуларни компоненти се наоѓаат во ткивото култура екстракти или мобилен lysates и протеини отстранување пред HPLS.Концентрација на губење или претходно прочистена протеини од колона eluents.Desalting, бафер размена и протеини dialysis.Големина исклученост и фракционирање на протеини.Filtrate цевка или шишенцето (центрифуга цевка) Должина,mm (со капа и уред) : 122. Филтер единица.Дијаметар,мм : 29.6. Должина,мм : 72.0. Освен за 35 степен фиксна аголот на роторот : 12 m L.Amicon Ултра-15 Центрифугални Филтер Единица со Ultracel-10 мембрана е CE означени.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Најголемиот Дел Од Пакување.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Лента Вози 385885001 30 дневна гаранција.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Ле

100 Одделение 1А точноста класа.100 Одделение A).No Shok произведува температура и притисок мерни инструменти,

ИЗОЛИРАНИ СПОРТСКИ ШИШЕ за ВОДА : Збогум пот!Тесниот устата двоен ѕид изолација прави Железо Колба потб

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Димензии : 6.0" L X3.25" W X1.75" Х Земја На Потекло : Кина.Пакет Тежина : 1.769996 Lbs.Moog

FITMENT Пониски Топката Зглобовите 2002 2003 2004 За Џип Слобода.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за 2 K3199 Пред Долниот Топката

Компатибилни Модели : Ова Екструдер Моторни комплет е компатибилен со Creality 3 D принтери Ender 3 / Ender 3 Pro / Ender 3

МАТЕРИЈАЛИ : Ние професионално дизајн и прецизностнамалување на сите наши stencils на 7 мили, лесно затемнет

ИЗВЕДБАТА го СЛЕДИ : Останете информирани и во тек на вашиот фитнес.Мониторот прикажува : Брзина на ВРТЕ

Остриги настроената поставете го прави отворање остриги лесно и брзо, никогаш не се грижите за сечење в

Самостојна : Ова палто решетката може да се расклопуваат и се пресели.Да зачувате простор : за Разлика од

【V7 Замена на Батеријата】:Батерија тип : Литиумјонска Капацитет : 5000m Ah Напон : 21.6 V висок капацитет го пр

Се користи за да се создаде двоен hangrail решетката.За да додадете капацитет.Популарната за деца облека, бл

Најлон перење влошки се достапни во три видови : парична казна, средни и крупни.Тие имаат извонредни пер

Одличен вкус почнува со голема вода.Оваа едноставна филтрација комплет се вклопува право во вашиот Keurig

PN4.320 D Моќ Ракување : RMS : 4 ohms : 60 w x 4 чан.ФИРМИ : 2 ohms : 80 w x 4 чан.ФИРМИ : 4 ohms, се Премостени : 160 x 2 чан.Врв : 320 watts Pu

Scroll