Ново
PSB005K - prepGEM Складирање Картичка Крв Комплет - prepGEM ДНК Екстракција Колекции, ZyGEM - Секоја

PSB005K - prepGEM Складирање Картичка Крв Комплет - prepGEM ДНК Екстракција Колекции, ZyGEM - Секоја

Достапност: Залиха
DEN 547.20

prep GEM Складирање Картичка Крв за Полнење. 5000 Preps.Крв.prep GEM ДНК екстракција колекции биле развиени за да обезбедат брза, сигурна, и економично решение за да се извлече ДНК.Колекции користите една цевка протокол со контрола на температурата за да се подготват ДНК на анализа, и се оптимизиран за низводно ПЦР-базирани апликации, вклучувајќи q PCR, УЛ-ТЕСТОТ, на ДНК, секвенционирање, AFLP анализа, и многу SNi P откривање апликации.prep GEM Бактерии комплет е една цевка, ензимски ДНК екстракција систем посебно оптимизиран за екстракција на ДНК од широк спектар на грам-негативни и грам-позитивни бактерии.Комплет користи последователни ензимски третман за да се lyse клетките и да се подготви на ДНК дефиниција во врска со специфични мијат и вадење тампон.Комплет е потврдено од повеќе од 30 видови на бактерии и обично се испорачува ДНК приноси доволно за повеќе PCRs во помалку од 25 минути.Извадени ДНК е погодна за ТЕСТОТ, q PCR, УЛ-ТЕСТОТ, или WGA и е тестиран на колонии одгледува на агар, течни бактериски култури, и биомедицински брис примерок формати.prep GEM Крв комплет е едноставна ензимски ДНК екстракција систем посебно оптимизиран за надминување на ТЕСТОТ инхибиција најчесто се најде со една цевка за цедење протоколи за крв.Тоа е индикатор за ниско ниво на висока продуктивност биомедицински истражувања апликации, кои користат ПЦР, q PCR, УЛ-ТЕСТОТ, или WGA врз основа genotyping протоколи.prep GEM Складирање Картичка Крв комплет е специјално развиен за вадење на ДНК од човечко или глувчето крв се чуваат на договорот за слободна трговија картички и е особено важна за висока продуктивност автоматизација на високо-волумен криминал примероци.Постапката е лесно прилагодлива за 96-добро плочи и автоматизација, и затворена цевка природата на методот го штити интегритетот на примерокот преку екстракција постапка.prep GEM Инсекти колекции се формулација специјално развиен за вадење на квалитетот на ДНК од целиот инсекти и инсекти делови.Тоа приноси ПЦР подготвени ДНК, што покажува намалување на инхибиција од разни соединенија кои се покажале да се ограничи ПЦР перформанси.Извадени DN.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Дора Крилја (DW) Украина.Материјал : Пластика.Услов : се Нови во Кутија.Скала : 1 / 72 Хоби, Собирачи.SavoiaMarchetti С

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Овој сет содржи : 2 мл / 60 m L Најдете Вашиот Биланс на Нафта за Контрола на Чистење 2 мл / 60 m L Балансирање

Предмет : Радијална Топката Имајќи.Unmounted Имајќи Предмет : Радијална Топката Имајќи.Еден Ред / Двоен Ред : �

ВИСОК КВАЛИТЕТ изработени од ПВЦ материјал,мазна чувство како бебешка кожа спречување тоа од секојдне�

Спецификации Компресор Тип : Центрифугални.Напон Оценка : 24 VDC.Преглед Ametek Висок Проток со Низок Напон Blow

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Копче затворање ♠Имаат ист♠имаат ис�

Тешкидолжност 1.5" дијаметар од не ' рѓосувачки челик или цевки контури решетка и светлата област.Лесно т�

【Тоа како да го Користите】Отвори пакетот и се одвиваат со мала крпа,Избрише надвор од прашина и магла

Опис на производот Максимален дијаметар од 305 mm Конус дијаметар 215 мм дупка со дијаметар е разговарано с�

Рачки лежи рамно за лесно редење 8 инчен длабоко е голема големина за клиент погодност.Жица рачки се сил�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Радијална На Чело, Висока Задржете Струја, Цврста Состојба.Работата на струјата : 100m A9 A.Излечи, Пламен Reta

Поправка Алатка Сет : Шрафцигер За мобилни Телефони, Таблет КОМПЈУТЕР.Материјал : Хромvanadium Челик.Погодн�

Не се препорачува за деца под 7 Мерки : 2.5".Јасно топката со многу скокаат и светлинаup постапка.Минијатурн

61 / 2" водоотпорна ситетеренско звучен систем; Морскиодделение звучници со 11 / 2" водоотпорен високотонци;

Новиот Миг 155 ГД е можеби повеќето способни и разноврсна МИГ заварчик во својата класа.Опремени со карак

Копче затворање ♠Имаат ист♠имаат ист материјал : Изработени од Памук Мешавина,Мека ткаенина,comforle да се

CRMO легиран челик за долг живот.Доживотна гаранција.Тешки удар моделирани за чување (над 30 инчи висок).Тр�

Arcylic Шминка за Чување Направени од издржлив акрилик материјал, водоотпорен и moistureproof, совршен за чување

Достапни во 3 бои (Црна, Светло Кафена и Сива боја) како и 3 големина options (2'X3', 3'X5', и 24"X68") најдобро да ги зад�

Полиестер, Зелена Бенд со Сива Ленти.Пена нитрилна слој на дланка и прсти.Одлични суви сила и отпорност �

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика,Електрични Part.Net Тежина : 448g; Пакет Содржина : 6 Компјуте

Scroll