Ново
NTE Електроника NTE16022-ЕКГ Sn/Cu Полимерни Позитивни Температура Коефициент (PTC) Resettable Осигурач, Радијална Олово, 30V Max, 40 Засилувач, 9.00 Amp Чекање, 0.005-0.01 Ohm Отпор

NTE Електроника NTE16022-ЕКГ Sn/Cu Полимерни Позитивни Температура Коефициент (PTC) Resettable Осигурач, Радијална

Достапност: Залиха
DEN 167.52

Радијална На Чело, Висока Задржете Струја, Цврста Состојба.Работата на струјата : 100m A-9 A.Излечи, Пламен Retardant Епоксидна Полимер Изолационен Материјал ги Исполнува УЛ 94 V-0. Кога станува збор за Полимерни Позитивни Температура Коефициент (PPTC) коло заштита, сега имате избор.Полимерни осигурувачи се направени од проводен пластични формирана во тенки листови, со електроди во прилог на двете страни.На проводници пластични е изработена од не-проводници кристален полимер и високо проводници саѓи.Електроди се обезбеди дури и дистрибуција на моќ преку уредот, и да се обезбеди површина за води да се додадат или за сопствени монтажа.Феноменот кој им овозможува на проводници пластични материјали да се користат за resettable прекуструјна заштита на уреди е дека тие покажуваат многу големи нелинеарни Позитивни Температура Коефициент (PTC) ефект кога се загрева.PTC е карактеристично тоа што многу материјали изложба при што отпорот се зголемува со зголемување на температурата.Она што ја прави полимерни проводници пластични материјали единствен е големината на неговата отпорност се зголеми.Во одредена транзиција температура, зголемување на отпорноста е толку голема што тоа е обично изразени на дневник скала.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Power4 Laptops Брендирани Замена Полначот за Разлика од поевтини за Напојување, Power4 Laptops производи Електрична

Новиот Миг 155 ГД е можеби повеќето способни и разноврсна МИГ заварчик во својата класа.Опремени со карак

1100 КГ ТЕЖИНА КАПАЦИТЕТ Нашите тешкидолжност вежба клупа е направена од комерцијални одделение задебел

Оценка : AC напон 220 V, 50 A.Ue : 250 V 4 Столбови.Монтажа Тип : 35mm DIN Rail Монтажа.Големина : 82 x 36 x 62mm / 3.4" x 1.4" x 2.4"(LWT); Т�

110 Супер Контрола Знак Носителот карактеристики поширока база за да се понуди поголема стабилност.Прид�

Зависност Мачки Играчка : двете бел топки на патеката да се обезбеди излез за своите и вата инстинкти, и �

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Копче затворање ♠Имаат ист♠имаат ис�

Предмет : Радијална Топката Имајќи.Unmounted Имајќи Предмет : Радијална Топката Имајќи.Еден Ред / Двоен Ред : �

Произведено во Италија од страна на BENERI С п.Европски Лидер на Задржување на Прстените.Дистрибуиран од с�

65% Полиестер, 30% Памук, 5% Spandex.Увезени.Се повлече На затворање.Материјали : 30%памук, 5% spandex и 65% полиестер.До�

61 / 2" водоотпорна ситетеренско звучен систем; Морскиодделение звучници со 11 / 2" водоотпорен високотонци;

100 компјутери 100 ронки за Еднократна употреба Заменливи нокти датотеки 100 ронки идеален за поднесување �

Дора Крилја (DW) Украина.Материјал : Пластика.Услов : се Нови во Кутија.Скала : 1 / 72 Хоби, Собирачи.SavoiaMarchetti С

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Други Влакна.Увезени.Drawstring затвора

Истражуваат 3Д форми со масовно пак сет на 12 различни солидна блокови.Форми мерка помеѓу 1инчен и 3инчи н�

Балансирање Формула.Со Маслото од Јојоба, Panthenol, Биотин и Argan Масло.Брави во Влага.Ја Подобрува Движењето

Тешки тркала упатуваа овозможува за полесно се тркалаат.Ров на пластични намирници кеси, оди Екопријат�

Arcylic Шминка за Чување Направени од издржлив акрилик материјал, водоотпорен и moistureproof, совршен за чување

Рачки лежи рамно за лесно редење 8 инчен длабоко е голема големина за клиент погодност.Жица рачки се сил�

Scroll