Ново
hand2mind Дрво Геометриски Солидна Блокови, 3D Облиците на Училница за Полнење (Сет на 96)

hand2mind Дрво Геометриски Солидна Блокови, 3D Облиците на Училница за Полнење (Сет на 96)

Достапност: Залиха
DEN 2394.96

Истражуваат 3Д форми со масовно пак сет на 12 различни солидна блокови.Форми мерка помеѓу 1-инчен и 3-инчи на страна.Мазна блокови кои се безбедни за децата.Вклучува 8 сетови од дрво блокови.Секој комплет од блокови вклучува 12 уникатни форми, за вкупно 96 блокови.Истражуваат и да се истражат 3-D форми со овој дрвени Geo Solids блокови за полнење.Овие материи се совршени за демонстрација геометриски принципи и градење на разбирање на геометриски својства на цврстите материи.Овој комплет содржи 96 дрвени парчиња (8 секоја од 12 различни форми), сите спакувани во складирање tote.На 12 различни Geo Solids форми вклучени во комплетот се : сфера, коцка, конус, хемисфера, пирамида, правоаголен блок, octagonal призма, хексагонална призма, equilateral призма, правоаголна призма, и 2 цилиндри.За над 50 години, hand2mind има охрабруваат рацете на учење и откривање, возење подлабоко разбирање и помагање на децата отклучување на нивниот целосен потенцијал.Hand2mind специјализира во математика manipulatives дизајниран да им помогне на учениците да научат од тоа.Особено со учењето форми, hand2mind има ќе се постави со поставува геометрија, compasses за геометријата, protractors, владетели и сите потребни училишни материјали.Од почетокот математика за основно училиште математика, hand2mind ви се опфатени со производи наменети за подобрување на учењето во училницата и на светот околу нас.Преку рацете на истражување и откривање ние се стремиме да најде нови начини да ги поттикне студентите по математика пракса, писменост активности, МАТИЧНИ образование и повеќе!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Печатење со висока дефиниција.Печати јасно, се Згусне.Светла бела, непречено.Големина : 210 X 30мм.Одговара

Arcylic Шминка за Чување Направени од издржлив акрилик материјал, водоотпорен и moistureproof, совршен за чување

Произведено во Италија од страна на BENERI С п.Европски Лидер на Задржување на Прстените.Дистрибуиран од с�

【Снимање на Звук Копче】 Ова гласовен снимач е совршен за снимање говорни содржини до 30 секунди, и квали

110 Супер Контрола Знак Носителот карактеристики поширока база за да се понуди поголема стабилност.Прид�

вклучува Елегантни Компактно Огледало за вашите дневни патувања и убавина потреби!.Формулиран со камил

[Игра Додека го Полните]може да се игра додека се полни преку USBC кабел (Пакет се вклучуваат), па вие не мор

Следете QIUsujing, се најде на вашиот сопствен стил.3.Ако имате било каков проблем на нашите производи,ги спо�

SSS стил 913 M, 316 L не 'рѓосувачки челик спирала рана дихтунзи со 316 L не' рѓосувачки челик внатрешниот прстен

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Копче затворање ♠Имаат ист♠имаат ис�

Оценка : AC напон 220 V, 50 A.Ue : 250 V 4 Столбови.Монтажа Тип : 35mm DIN Rail Монтажа.Големина : 82 x 36 x 62mm / 3.4" x 1.4" x 2.4"(LWT); Т�

Предмет : Радијална Топката Имајќи.Unmounted Имајќи Предмет : Радијална Топката Имајќи.Еден Ред / Двоен Ред : �

Овој сет содржи : 2 мл / 60 m L Најдете Вашиот Биланс на Нафта за Контрола на Чистење 2 мл / 60 m L Балансирање

100 компјутери 100 ронки за Еднократна употреба Заменливи нокти датотеки 100 ронки идеален за поднесување �

Достапни во 3 бои (Црна, Светло Кафена и Сива боја) како и 3 големина options (2'X3', 3'X5', и 24"X68") најдобро да ги зад�

За Користење со директни и појас се вози пропелер фанови.Чувари во согласност со OSHA прописи.Поцинкуван �

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Полиестер, Зелена Бенд со Сива Ленти.Пена нитрилна слој на дланка и прсти.Одлични суви сила и отпорност �

CRMO легиран челик за долг живот.Доживотна гаранција.Тешки удар моделирани за чување (над 30 инчи висок).Тр�

Тешки тркала упатуваа овозможува за полесно се тркалаат.Ров на пластични намирници кеси, оди Екопријат�

65% Полиестер, 30% Памук, 5% Spandex.Увезени.Се повлече На затворање.Материјали : 30%памук, 5% spandex и 65% полиестер.До�

Одлична заштита за вашиот лаптоп екран.АнтиОтсјај, Анти Нула, Анти Отпечаток, филтер за лаптоп со екран �

neoprene 【УНИВЕРЗАЛНА ГОЛЕМИНА】 Универзална воланот покрие погоден за стандард средни волан тркала од 14.5"

Рачки лежи рамно за лесно редење 8 инчен длабоко е голема големина за клиент погодност.Жица рачки се сил�

Scroll