Ново
Weldpro 155 Amp Инверторот МИГ/Држи Лак Заварчик со Двојна Напон 240V/120V заварување машина, гајтанот пиштол способен

Weldpro 155 Amp Инверторот МИГ/Држи Лак Заварчик со Двојна Напон 240V/120V заварување машина, гајтанот пиштол

Достапност: Залиха
DEN 9743.76

Новиот Миг 155 ГД е можеби повеќето способни и разноврсна МИГ заварчик во својата класа.Опремени со карактеристики дизајниран да ги задоволи дури и на најсложените заварување работни места, а не кршење на банката.На 155 ГД може да се изврши МИГ, флукс основни и ВАШИНГТОН се држиме за заварување, како и способноста да се прилагодат нула TIG со факултативниот TIG факелот на располагање преку нашите веб-сајт.Оваа најновата верзија на нашата економија ум 155 amp МИГ заварчик сега вклучува способност да се отстранат факелот кабел и да го замените со нашите алуминиум гајтанот пиштол.По вметнувањето на гајтанот пиштол едноставен удар на прекинувачот во внатрешноста на заварувачи возење ролери домување овозможува гајтанот пиштол операција.На MIG155 GD може да се кандидира .023, .030, и .035 МИГ и флукс кабелот жица.Нема потреба да се исклучите електрични терминали промена polarities.Со Миг 155 ГД менување на поларитетот е толку едноставно како замена на dongle кабелот од плус до минус dinse конектор право на предната страна од машината.Спакуван со повеќе вози ролки, и мазна и knurled за флукс core заварување, една ролна на флукс core жица, и гас модератор за МИГ заварување, заедно со стап заварување electrode жило, на MIG155 GD е подготвен да се справи со повеќето било DC заварување потреби.Пренослив, способен и разноврсна, уште со можноста да се кандидира 120 V, како и 240 V оваа мала центар е тешко да се победи.PDF производ прирачник исто така е достапен на Weldpro веб-сајт. 3 Годишна Гаранција.Новиот Weldpro 155 Amp Инверторот МИГ/Држиме Заварчик со Двојна Напон број на модел на MIG155 GD е и еден МИГ и само-заштитени флукс cored заварување машина која е, исто така, се прилагодува кон нула tig со Weldpro опционални додатоци.Овој нов модел MIG155 GD нуди дополнителни карактеристики и функционалност сигурни дека за да се задоволат повеќето било на заварување потреби може да се судрите.Новиот модел 155 GD сега доаѓа со еден подолг, отстранлив Миг факел кабел кој не само што им овозможува полесен транспорт и сервис, но исто така им овозможува на нови Миг 155 GD можноста да се кандидира на Weldpro факултативна алуминиум гајтанот пиштол!На MIG155 GD е опремен со уникатен електронски реактор коло, што може да токму контрола на краток спој трансфер и се меша трансфер резултираше со подобри перформанси отколку на други машини.Во споредба со силикон контролирани заварување машина и прислушувани заварување, нашите производи ги понудиме следниве предности : стабилна жица хранат стапка, преносни, енергија-заштеда, електромагнетна бучава слободни.Нашите производи spatter помалку, уживаат полесно лак почеток, длабоко заварување базен, висока должност циклус.На Weldpro модел 155 GD е одличен избор за вас дома, на работа, или да земеш со тебе, за работни места во областа.Weldpro стои зад својот квалитет заварувачи.Квалитетот можете да им верувате и се смета за годините што доаѓаат!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Достапни во 3 бои (Црна, Светло Кафена и Сива боја) како и 3 големина options (2'X3', 3'X5', и 24"X68") најдобро да ги зад�

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Овој сет содржи : 2 мл / 60 m L Најдете Вашиот Биланс на Нафта за Контрола на Чистење 2 мл / 60 m L Балансирање

За Користење со директни и појас се вози пропелер фанови.Чувари во согласност со OSHA прописи.Поцинкуван �

【Тоа како да го Користите】Отвори пакетот и се одвиваат со мала крпа,Избрише надвор од прашина и магла

Печатење со висока дефиниција.Печати јасно, се Згусне.Светла бела, непречено.Големина : 210 X 30мм.Одговара

Димензии : 3.5×2.8 cm / 1.38×1.10 инчен,Тежина : 125g.Материјал:кристално стакло,нерѓосувачки stell,scews.Кристал коп

Arcylic Шминка за Чување Направени од издржлив акрилик материјал, водоотпорен и moistureproof, совршен за чување

110 Супер Контрола Знак Носителот карактеристики поширока база за да се понуди поголема стабилност.Прид�

65% Полиестер, 30% Памук, 5% Spandex.Увезени.Се повлече На затворање.Материјали : 30%памук, 5% spandex и 65% полиестер.До�

Копче затворање ♠Имаат ист♠имаат ист материјал : Изработени од Памук Мешавина,Мека ткаенина,comforle да се

100 компјутери 100 ронки за Еднократна употреба Заменливи нокти датотеки 100 ронки идеален за поднесување �

Димензии : 3.5×2.8 cm / 1.38×1.10 инчен,Тежина : 125g.Материјал:кристално стакло,нерѓосувачки stell,scews.Кристал коп

Следете QIUsujing, се најде на вашиот сопствен стил.3.Ако имате било каков проблем на нашите производи,ги спо�

Димензии : 3.5×2.8 cm / 1.38×1.10 инчен,Тежина : 125g.Материјал:кристално стакло,нерѓосувачки stell,scews.Кристал коп

Полиестер, Зелена Бенд со Сива Ленти.Пена нитрилна слој на дланка и прсти.Одлични суви сила и отпорност �

1 Перат & Обновливи : 18 КОМПЈУТЕРИ Нокти Датотеки одлична помине поднесување tools да се намали или обликот

Дијаметар : 5 / 8 инчи.Должина : 10 инчи.Материјал : Челик.Крај : Цинк.Глава Стил : Хексадецимален (15 / 16 клуч).Н�

BLOOCO Бебе Помине Комплет 4во1 Бебето Помине Clippers, Бебе Помине Ножици, Ноктите File & Пинцети Бебе Чешлање Ко

SSS стил 913 M, 316 L не 'рѓосувачки челик спирала рана дихтунзи со 316 L не' рѓосувачки челик внатрешниот прстен

CRMO легиран челик за долг живот.Доживотна гаранција.Тешки удар моделирани за чување (над 30 инчи висок).Тр�

вклучува Елегантни Компактно Огледало за вашите дневни патувања и убавина потреби!.Формулиран со камил

Предмет : Радијална Топката Имајќи.Unmounted Имајќи Предмет : Радијална Топката Имајќи.Еден Ред / Двоен Ред : �

Дора Крилја (DW) Украина.Материјал : Пластика.Услов : се Нови во Кутија.Скала : 1 / 72 Хоби, Собирачи.SavoiaMarchetti С

neoprene 【УНИВЕРЗАЛНА ГОЛЕМИНА】 Универзална воланот покрие погоден за стандард средни волан тркала од 14.5"

【Снимање на Звук Копче】 Ова гласовен снимач е совршен за снимање говорни содржини до 30 секунди, и квали

Тешки тркала упатуваа овозможува за полесно се тркалаат.Ров на пластични намирници кеси, оди Екопријат�

Scroll