Ново
70 Компјутери Пескарење Дискови Сет Најлон Отпорни на Хардвер Алатки за Брз Промена на Дискови Сет со 1/4 инчи Фах Носител на Површината Климатизација Дискови за Умр?

70 Компјутери Пескарење Дискови Сет Најлон Отпорни на Хардвер Алатки за Брз Промена на Дискови Сет со 1/4 инчи

Достапност: Залиха
DEN 1800.00

Најлон перење влошки се достапни во три видови : парична казна, средни и крупни.Тие имаат извонредни перформанси во областа на брус отстранување и метал полирање.Брзи промени диск Може да се Користи за мелење заварување цвест и мазнење на површината.Тесна поврзаност дизајн : Брза промена на дискови, единствена безбедност вртежен момент спирала овозможува да го замени диск брзо, само пресврт за да се отстрани или да се поврзете.Кога пескарење диск работи, променуваат насоката на дискот е спротивна на сила на триење, што ја прави врската меѓу диск и фах/носителот повеќе и повеќе тесни, гарантира постојан работен дури и при голема брзина.Високи перформанси, пескарење дискови : Црна пескарење дискови, со саќе структура е погодна за нерѓосувачки челик, алуминиум, обоени метали, пластика, влакна производи, керамика, камен, цврсто дрво мебел, бетонски површини, итн.Кога се работи, мелење честички отстранува целна слој, додека мал влакна полирање на нула, оставајќи сјајна површина, голем слој отстранување пршлен, совршен за обложување/рѓа/нечистотија отстранување.Супериорен циркониум оксид дискови : Силна сечење сила и долг живот услуга, генерално се користи за полски цврст метал, како што се титаниум алуминиумски.Погоден за отстранување на рѓа и полирање, работи добро на солиден површината.Алуминиум оксид дискови : Комбинираат квалитет на алуминиум оксид sandpaper и силна месо тело база, правење на брзи работа на општи мелење, deburring, завари/бои/оксидација слој отстранување, првично состојба на сите видови на површини.Спецификација : Предмет Тип : Пескарење Диск Материјали : Најлон Алумина Абразивни Крпа Диск : 40# 60# 80# 120# 180# 240# Циркониум Корунд Абразивни Крпа Диск : 60# 80# 120# Најлон Перење Подлога : во Ред, среден, груба.Пакет Листата : 69 x Пескарење Диск 1 x Пескарење Плоча.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Нашите разноврсна поставите емора да има во секоја кујна, ресторан или страни и прави фантастичен подар

СМИРУВАЊЕ : Сладок Сон Етерично Масло Комбинација помага смири, да се смири и да се релаксираат немирни

ИЗВЕДБАТА го СЛЕДИ : Останете информирани и во тек на вашиот фитнес.Мониторот прикажува : Брзина на ВРТЕ

24pc за Полнење за сите вашиот Hummer Празникот Потреби.Hummer Празникот Комплет.Hummer Вари Додатоци 24pc Hummer Компл

SMART СКЛАДИРАЊЕ : Правоаголник складирање полица организира мали и преполн кујни; Ова shelving единица ви обе

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Димензии : 6.0" L X3.25" W X1.75" Х Земја На Потекло : Кина.Пакет Тежина : 1.769996 Lbs.Moog

Засилен најлон тело, со голема брзина, погоден за секојдневна сечење, моќен мотор, компактен дизајн, едн

Молибден обложени да се кандидира ладилникот и престој остри подолго.Висок степен на 1060 јаглероден чел

Висок Квалитет на Изградба : Lo Gest е Челик Вежба Клуб е дизајниран да издржи вашиот најтешко вежбање, стру

3043016 B Augr Малку 11 / 2" X 17" Weldtec БродГолемо.Weld Tec Брод дупчалка со спирална бургија битови се НАПРАВИ ПОСИЛНО

PN4.320 D Моќ Ракување : RMS : 4 ohms : 60 w x 4 чан.ФИРМИ : 2 ohms : 80 w x 4 чан.ФИРМИ : 4 ohms, се Премостени : 160 x 2 чан.Врв : 320 watts Pu

ПРОМОВИРА ДЛАБОКО НЕПРЕКИНАТО МИРЕН СОН : Идеален Сон Помош за оние кои страдаат од лош сон, џет заостан

Spotgun Jr вбризгување на пиштол со R12 и R134a адаптери.Универзална A / C боја касети (SAEJ2297 заверена и OEM одобрени

Елегантен дизајн : Ова кафе има јасна крива што те прави единствена.Ако се досадуваат со традиционалнит

Топката зглобовите функција тешки челик случаи со ПОМM90 имајќи куп дека изолатите на челична прачка од

Минимална дизајн, може да се состави во секунди 4нивоа дизајн за прикажување на стока.Секој правоаголна

СТРАТЕШКА СТАБИЛНОСТ низок, рамен и широк пета сега има отстранлив Hyperlift вметнете кој додава форумот да

Пакетот Висина На Производот Е 1.7 Инчи.Земја На Потекло : Сад.Пакетот Должина На Производот Е Од 1,5 Инчи.П

Највисок Квалитет, Целосна Боја, АнтиСе Лизга На ЗафатКако Винил Налепница.Ги опфаќа сите круг на клупа

1 : 4 SHINYBOW SВИДЕО + АУДИО ДИСТРИБУЦИЈА ЗАСИЛУВАЧ SPLITTER.На 1x4 SVideo / Аналогни Аудио Дистрибуција Засилувач е ди

Најголемиот Дел Од Пакување.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Лента Вози 385885001 30 дневна гаранција.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Ле

Сите наши напори се до денес ни направи еден од најголемите меѓународно оперативна алатка за производи

Бренд : Boekel Научни.Mpn : 241000 ACD.Оваа Напредна Мобилен Дијагностика ACD Hyb EZ Хибридизација Печка е во одлична с

Scroll