Ново
NOSHOK 900 Серија не 'Рѓосувачки Челик Течност Исполнета Двојна Скала Dial Укажува Притисок Мерач со Назад Планината, 2-1/2 Dial, +/-1.5% Точност, -30 inHg-0-60 psi Притисок Опсег

NOSHOK 900 Серија не 'Рѓосувачки Челик Течност Исполнета Двојна Скала Dial Укажува Притисок Мерач со Назад

Достапност: Залиха
DEN 1735.20

100 Одделение 1А точноста класа.100 Одделение A).No Shok произведува температура и притисок мерни инструменти, вклучувајќи притисок мерачи, transducers и индикатори на ниво на предаватели, температура прекинувачи и предаватели, и bimetal термометри.На No Shok 900 серија не ' рѓосувачки челик 304 случај притисок мерач има месинг wetted делови, течност-исполнет кружни бирање, различни типови на конекција е достапна, и мерки на притисок со двојно вага со точност од + или - 1% или 1.вакуум/k Pa, бар/psi, или Хг.На bourdon цевка е phosphor бронза В-Тип за мерачи со до 600 psi и извиткани безбедност цевка за мерачи над 600 psi.Долниот планината или центар назад машки врска со или 1/4" или 1/2" NPT стапка, 1/4" BSPP стапка, или 7/16" 20" прилагодливи.Дувачкиот wetted делови за мерење на не-корозивна течност и гас под притисок.5" мерач е точна на + или - 1.100 Одделение 1А) или + или - 1,5% од целосна вредност (ASME B40.5" мерач е поликарбонат за висока отпорност.На пример, мерач на притисок мерки притисок во однос на амбиентниот воздух.вакуум/бар.вакуум/k Pa)/(бар/psi)/(Hg.Прикажете маршутата е + или - 1% преку целиот опсег на мерач (ASME B40.Мерач мерки притисок со двојна скала во psi/k Pa, Hg.Компанијата, основана во 1967 година, е со седиште во Бер, ОХ.вакуум/лента).Притисок мерачи може да варираат од секојдневниот инструменти, како што се оние што се користат за мерење на воздушниот притисок во автомобил или велосипед гума, да се многу точни величини кои се користат во механички и индустриска обработка.5% во текот на целиот спектар на колосек, Американското Општество на Механичките Инженери (ASME) B40.Машки врска се наоѓа на дното или центар врати на колосек и е достапна со 1/4" NPT (Национални Цевка Нишка) стапка, а 1/2" NPT стапка, 1/4" British Standard Цевка Паралелно нишка (BSPP) стапка, или 7/16" 20" прилагодливи 1/8" стапка.4" мерач е точна на + или - 1% преку целиот опсег на колосек, ASME B40.Dial е за 2,5" (63 мм) или 4" (100 mm) во дијаметар и затворени во една од не ' рѓосувачки челик 304 случај за отпорност на корозија.Сите видови на притисок мерачи вклучуваат или на машки или женски планината за да се поврзете на садот каде што притисокот е да се мери, и прикажување на резултатите на dial со различни зголемувања на мерка низ даден опсег.Притисок мерачи се инструменти што се користат за мерење на притисок на гас или течност во внатрешноста на садот и, често, за да се помогне да се обезбеди оптимална количина на притисок за одредена апликација.4" мерач има балансиран алуминиум покажувач со црн финиш.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Димензии : 5.38" L X4.0" W X3.25" Х Земја На Потекло : Кина.Пакет Тежина : 5.0 Lbs.Moog Про

Логика на ниво на shifter BiDirectional со 4 канали помеѓу високи логика и ниска логика.Ќе може успешно да ги поста

Нашите разноврсна поставите емора да има во секоја кујна, ресторан или страни и прави фантастичен подар

Одговара За Mazda CX9 SUV 20072015.Ве молиме проверете ја фотографијата за да ја видите ако цртичка одговара за ва

Тоа може да се конвертира 4 игли на високо страна на 4 игли на ниско страна со два влезови и два излези пре

【Голем Екран во Боја & Воздухот се Пропустливи Клип】Нашиот нов автомобил bluetooth адаптер донесува голем

СМИРУВАЊЕ : Сладок Сон Етерично Масло Комбинација помага смири, да се смири и да се релаксираат немирни

3043016 B Augr Малку 11 / 2" X 17" Weldtec БродГолемо.Weld Tec Брод дупчалка со спирална бургија битови се НАПРАВИ ПОСИЛНО

Се вклопува во 14" x 48" sidekick.Бела епоксидна заврши.Спакувани 10 на картон.Земја на потекло : сад.Оваа жица sidek

24pc за Полнење за сите вашиот Hummer Празникот Потреби.Hummer Празникот Комплет.Hummer Вари Додатоци 24pc Hummer Компл

МАТЕРИЈАЛИ : Ние професионално дизајн и прецизностнамалување на сите наши stencils на 7 мили, лесно затемнет

Пакетот вклучува : 1 Сет x Јасно Печат (други додатоци демо на сликата не е вклучен) 4 Модели Факултативна :

Пламен ефект, исто така може да биде контролиран, кои го прават нашиот каминот да се декоративен камин с

Висок Квалитет на Изградба : Lo Gest е Челик Вежба Клуб е дизајниран да издржи вашиот најтешко вежбање, стру

СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Топката studs се топлина третираат за да одговара или да надмине OE барања за да ја спреч

ИЗВЕДБАТА го СЛЕДИ : Останете информирани и во тек на вашиот фитнес.Мониторот прикажува : Брзина на ВРТЕ

кутија крајот клуч големина : 21 / 8 во.тело материјал : Алуминиумски Челик.отворен крај клуч големина : 21 / 8

Минимална дизајн, може да се состави во секунди 4нивоа дизајн за прикажување на стока.Секој правоаголна

Материјалот е висока класа не ' рѓосувачки челик 100% Здрав за контакт со храна.Лесно & погодно за кора рак

PN4.320 D Моќ Ракување : RMS : 4 ohms : 60 w x 4 чан.ФИРМИ : 2 ohms : 80 w x 4 чан.ФИРМИ : 4 ohms, се Премостени : 160 x 2 чан.Врв : 320 watts Pu

Пакетот Висина На Производот Е 1.7 Инчи.Земја На Потекло : Сад.Пакетот Должина На Производот Е Од 1,5 Инчи.П

Најголемиот Дел Од Пакување.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Лента Вози 385885001 30 дневна гаранција.Compaq ESL 9000 Ultrium 960 ДН3 Ле

Се користи за да се создаде двоен hangrail решетката.За да додадете капацитет.Популарната за деца облека, бл

СТРАТЕШКА СТАБИЛНОСТ низок, рамен и широк пета сега има отстранлив Hyperlift вметнете кој додава форумот да

Scroll