Ново
Фунта Печат 9000IR10316GR1500X24 316L не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 316SS Внатрешен Прстен и Флексибилни Графит Додатен, за 10 Цевка, Зелена Бенд со Сива Ленти (Пак?

Фунта Печат 9000IR10316GR1500X24 316L не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 316SS Внатрешен Прстен

Достапност: Залиха
DEN 2030.16

SSS стил 913 M, 316 L не 'рѓосувачки челик спирала рана дихтунзи со 316 L не' рѓосувачки челик внатрешниот прстен се прецизност-инженерните запечатување решение за рамен и покренати се соочуваат со прирабници и flanged зглобовите.Стил 913 M дихтунзи обезбедени од страна Фунта Печат & Снабдување Се исто така погодни за разменувачи на топлина, котел рака дупки, шахти, како и други високи-температура, висок притисок апликации, Притисок Класа 1500#.Заптивка идентификација ознаки бара од ASME B16.20 јасно гравирани во сите дихтунзи.Овие дихтунзи excel во превенција на страната на ерозија, увоз за закопчување и намалување на турбулентниот проток.Инсталација совет : спирала рана дихтунзи со внатрешни или надворешни водич Прстени целосно да биде компресирана на упатството прстен.Ова НЕМА штета на заптивка или влијаат на запечатување перформанси.Инсталација совет : проверете дали страната се соочува со се чисти и во добра состојба.Обезбеди точни bolting материјал се користи за да одговараат на работните услови, како и употребата на Гром подмачкување е вработен.SSS 316 L не 'рѓосувачки челик спирала рана дихтунзи со флексибилни графит додатен и 316 L не' рѓосувачки челик внатрешниот прстен обезбедени од страна Фунта Печат & Снабдување Се за апликации со високо температурни варијации (термички велосипедизам),и/или притисок варијации, и/или на страната на ротација проблеми итн, тие се користи таму каде што дихтунзи со соодветни остаток на стрес (стрес задржување),флексибилност и заздравување се потребни и биле дизајнирани да ги задоволат овие тешки услови Спирала рана дихтунзи со внатрешен прстен дава дополнителна компресија ограничување запре и дава топлина и на корозија бариера заштита на заптивка windings Спирала-рана дихтунзи се направени на остваруваат Метални ленти и мека додатен материјал, рана заедно под притисок, и опционално со внатрешна и/или надворешна водич прстен метална лента има додатен, што резултира со одлична механичка отпорност, еластичност и обновување A v облик на круна сконцентриран во метална лента делува како пролет, давање дихтунзи поголема еластичност под различни услови Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал Овие дихтунзи се издржлив, лесен за инсталација и лесен за да го отстраните Жилавост и сила да направи спирала рана дихтунзи идеален избор под различни услови и апликации Широко се користи во текот рафинерии и во хемиската обработка на растенија, спирала рана дихтунзи се исто така ефикасни за производство на енергија, пулпа и хартија, aerospace, и голем број на Вентил и специјализирани апликации.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Супер вредност од 12 сликарство платно одбори 8 x 10 инчи 100% памук обезбедува платно панели / табли со својо

Tokusa Сет од 2 Chopstick Почива.Материјалот е од порцелан.Големина е W2.2x1.2,H0.3inch.Кога сакате други Сет од 2 Chopstick П�

▶️ PlugnИгра Операција, Директна Топна OE Fitment или Замена за Акции Единица ▶️ Доаѓа со Комплетен Сет на Св�

0.6 инчен скрши законик LCD екран.Снимањето формат : MP3, WAV.Поддршка за време на снимањето, сегментирано сним

【Соларен Погон ПИР Патеката Аларм】Соларни ПИР сензор за движење е придвижуван од изграденаво 18650 лити�

0.6 инчен скрши законик LCD екран.Снимањето формат : MP3, WAV.Поддршка за време на снимањето, сегментирано сним

Пасивни, без моќ е потребно.Ја елиминира слика кинење , крстот се зборува и да се тркала.Компактна големи

Компактен и лесен, Лаптоп големина, лесен за носење, и задно дизајн за вашата гледање погодност.Особено �

✅Налепници Вклучува : Лево и право Радостлошите страни, Радостлошите страни справи со багажник, на задн

Ова сигурен, полно опремен касета рекордер карактеристики автоматско снимање ниво функција која обезб�

Дијаметар : 5 / 8 инчи.Должина : 10 инчи.Материјал : Челик.Крај : Цинк.Глава Стил : Хексадецимален (15 / 16 клуч).Н�

Тема Големина : M10; Теренот : 1.5; Материјал : Алуминиум Алатка Челик (9 Cr Si).Месо тело Страна Ширина : 6.5 mm / 0.26

Точка име : chopstick одмор.Тип : chopstick застане.Материјал : Керамички.Големина : Како се покаже.Пакетот Вклучув

Отворот може рачно да се прилагодат на светлината на ниво на располагање, исто така, може да бидат фиксн�

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од и PSA / ДНК.Категорија; Autographed UFC Разно Производи.Рој Нелсон Потпиша

【Mouse Pad Големина】 7.9 x 7.9 x 0.1 инчен ( 200mm x 200mm x 2.5 mm), Пакет се Вклучени : 1 x Mouse pad & 1 x Првенство Увеселителен па

Одлично за складирање на облека.Вклучува целосен горната полица за капи, ракавици.Држи вашиот униформи,

трепките eyelash curler раст серум лепак советодавни материјали четка апликатори лепило алатка и веѓа четки з

ПОЛНЕЊЕ ДОДЕКА ИГРААТ : Можете да играте игри додека се полни со pefect агол и не треба да се отстрани вашио�

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од и PSA / ДНК.Категорија; Autographed UFC Разно Производи.Лиз Carmouche Потпишан

Точни резултати + / 1% се оценети со температура; сигурен Y во калибрација.Лесен за Употреба се топи на опр

Scroll