Ново
Tempilstik 28043 Површинска Температура Индикатор, 500 степени F (Еден Индикатор)

Tempilstik 28043 Површинска Температура Индикатор, 500 степени F (Еден Индикатор)

Достапност: Залиха
DEN 503.76

Точни резултати +/- 1% се оценети со температура; сигурен Y во калибрација.Лесен за Употреба се топи на определени температура за лесно визуелна инспекција.Супериорен квалитет бесплатно на загадувачи како што се Сулфур, Олово и halogens.Следат секој означени со температура, многу повеќе и е NIST следат.Се жалат ги Исполнува aws D1.1, ASME Код дик.I, III и viii, ANSI/ASME Код B31.1 и B31.7. Достапни во повеќе од 100 температура рејтинг од 100°f до 2000°f (38°c до 1093°c), секој tempilstik се добива со единствена лизга отпорни на метален држач, посебно конструирани за непречено функционирање и максимална корисникот контрола.Tempilstiks се прецизни дури и за повеќето критични работни места и да ги исполнат загрејте температура барањата на aws D1.1 и други заварување Шифра спецификации.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

OEда се спореди темперамент.OEда се спореди монтажа одредби се обезбеди dropin прецизни fitment.Ригорозни и заб�

Десктоп организатор им овозможува на вашиот жици да помине преку врвот на биро на правилен и соодветен �

【Mouse Pad Големина】 7.9 x 7.9 x 0.1 инчен ( 200mm x 200mm x 2.5 mm), Пакет се Вклучени : 1 x Mouse pad & 1 x Првенство Увеселителен па

6" x 8" или 7" x 7" премиум микрофибер крпа со цврсто stitched рабови.Крпа нема да има жиг.Воден жиг е прикажано ту�

Индустриски осветленост брзо се поврзете poppet вентил приклучок за да се поврзете директно до црево со же

Ова сигурен, полно опремен касета рекордер карактеристики автоматско снимање ниво функција која обезб�

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од и PSA / ДНК.Категорија; Autographed UFC Разно Производи.Тито Ортиз Потпиша

Идеален непропадна душеци за траен носат од тешка нога сообраќај и опрема.Издржлива и ефикасна комерци�

【Премиум & Мека】Мека и дише памук на врвот, висока густина притисок меморија памук дизајн, издржлива и �

* Огледало стакло со поддршка плоча моќ загрева огледало за побрзо се одмрзне,без авто затемнување Лесн�

✿❊❖Овој објект е предаден од Кина, тоа ќе трае 1020 дена да пристигнат на вашата адреса за испорака.✿❊❖�

▶️ PlugnИгра Операција, Директна Топна OE Fitment или Замена за Акции Единица ▶️ Доаѓа со Комплетен Сет на Св�

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од и PSA / ДНК.Категорија; Autographed UFC Разно Производи.Рој Нелсон Потпиша

Применливи модели : погодна за репарација на големи области на учениците на автомобили.Да се задоволат �

Такт уметност купувачи и уметност ентузијасти се разбере дека вредноста на една слика се зголемува ког�

Спецификации : Функција : USB Автомобил полнач за телефон, таблет и сл Материјал : ABS+Antiоган Пластични Инте�

【Mouse Pad Големина】 7.9 x 7.9 x 0.1 инчен ( 200mm x 200mm x 2.5 mm), Пакет се Вклучени : 1 x Mouse pad & 1 x Првенство Увеселителен па

【Bluetooth CD Player】Овој пренослив cd player може да работи со Bluetooth слушалки &слушалки или Bluetooth звучници.Bluetooth 5.0 п

Име На Производ : Долг Нос Plier;Тема : Внатрешни Circlip ,Гума Обложена Се Справи.Материјал : Метал, Гума;Вкупна

Scroll