Ново
Растенијата Терапија kidsafe (bezbednost za decata Сладок Сон Етерично Масло Мешавина 10 mL (1/3 мл) Чист, Undiluted, Терапевтски Одделение

Растенијата Терапија kidsafe (bezbednost za decata Сладок Сон Етерично Масло Мешавина 10 mL (1/3 мл) Чист,

Достапност: Залиха
DEN 310.80

СМИРУВАЊЕ : Сладок Сон Етерично Масло Комбинација помага смири, да се смири и да се релаксираат немирни деца.Оваа смеса може да се пренесуваат на трети лица само пред спиење или разреден до 2-3% во вашиот омилен превозникот масло и се применува на грбот и/или градите пред спиење.Kidsafe (bezbednost za decata : Сладок Сон е kidsafe (bezbednost za decata и може да се користи од страна на возрасни и деца на возраст од 2 и нагоре.Оваа смеса е направена од Cedarwood, Хо Дрво, Сладок Портокал, Римска Камилица, и Ветивер Етерични Масла.Сладок Сон има citrusy, woodsy мирис со навестување на сладост.СЕРИЈА на СПЕЦИФИЧНИ GC-MS ИЗВЕШТАИ ЗА СЕКОЈ МАСЛО : Секое шише со масло од Растително Терапија оди преку повеќе рунди на тестирање вклучувајќи органолептички и повеќе рунди на GC-MS тестирање од страна на трети лица лабораторија.ВИСОК КВАЛИТЕТ, ПРИФАТЛИВА ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : На Растенијата Терапија, нашата цел е да позитивно да влијаат на животите на толку многу луѓе како што веројатно може, со продажба на толку високо-квалитетен производ по прифатлива цена.Бидете сигурни да знаат што се купување на квалитетот масла во direct-to-consumer prices.УВЕРЕНИЕ AROMATHERAPISTS НА ВРАБОТЕНИ : Нашите клиенти се нашите #1 приоритет и ние би сакале и вие да се приклучат на Растенијата Терапија Семејство.Нашите Сертифицирани Aromatherapists се среќни да ви помогне со сите ваши Етерично Масло прашања.Покрај тоа, ние нудиме ризик 100% задоволство гаранција!Ние сме во моментов се надградуваме нашите пакување, па можете да ги примите или на етикетите на сликата во слики.Kidsafe (bezbednost za decata со Растителна Терапија на прва линија на етерични масла развиена особено за децата.Формулирани од страна на Роберт Tisserand за деца на возраст од 2-10, kidsafe (bezbednost za decata карактеристики различни од синергии и еден масла наменети за заеднички работи во оваа возраст опсег.Сите се на располагање што е 100% чист, undiluted етерични масла, како и пред-разводнета тркалаат-ons.Како родители себе, Фабриката Терапија екипа нема да се задоволи со ништо помалку од апсолутно безбедност, и овие масла не се само безбеден за децата, тие се ефективни премногу!.Една етерично масло е концентрирана, сам, ароматични течност која се добива од плодови, семки, цвеќе, кората, стебла, корени, листови или други делови на растението.Таму се очекува да биде од 10.000, самоникнати и ароматични растенија (односно кои содржат етерични масла) на Земјата, и околу 500 од нив се обработени комерцијално за екстракција на етерични масла.Овие масла се користат со векови како за нивното лекување и ароматични придобивките, и на Растенијата Терапија нуди над 100 единствен етерични масла, совршен за сите ваши ароматерапијата потреби.На синергија, или мешавина, на етерични масла е комбинација на две или повеќе еден масла за производство на комбиниран ефект е поголем од збирот на нивните посебни ефекти.Секоја успешна Фабрика Терапија етерично масло мешавина мора да се исполнат нашите 4 критериуми : Тоа треба да се работи, Тоа треба да се биде безбеден, Тоа треба да привлечен мирис & Тоа треба да биде удобен!.На синергија, или мешавина, на етерични масла е комбинација на две или повеќе еден масла за производство на комбиниран ефект е поголем од збирот на нивните посебни ефекти.Растенијата Терапија нуди овие 100% чиста етерични масла разредена во нашата Fractionated Кокосово Масло, во спремен-за-користење roll-on шишиња кои се на совршен on-the-go етерично масло се користи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име На Производ : Нивото На Водата Сензор;Модел Бр : ZP4510;Max Контакт Оценка : Max Контакт Оценка;10 W : 10 W.Макс П

ИЗОЛИРАНИ СПОРТСКИ ШИШЕ за ВОДА : Збогум пот!Тесниот устата двоен ѕид изолација прави Железо Колба потб

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Димензии : 5.38" L X4.0" W X3.25" Х Земја На Потекло : Кина.Пакет Тежина : 5.0 Lbs.Moog Про

Засилен најлон тело, со голема брзина, погоден за секојдневна сечење, моќен мотор, компактен дизајн, едн

СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Топката studs се топлина третираат за да одговара или да надмине OE барања за да ја спреч

кутија крајот клуч големина : 21 / 8 во.тело материјал : Алуминиумски Челик.отворен крај клуч големина : 21 / 8

3043016 B Augr Малку 11 / 2" X 17" Weldtec БродГолемо.Weld Tec Брод дупчалка со спирална бургија битови се НАПРАВИ ПОСИЛНО

МАТЕРИЈАЛИ : Ние професионално дизајн и прецизностнамалување на сите наши stencils на 7 мили, лесно затемнет

Материјал : секој ампер нокти датотека се состои од квалитетот sandpaper и дрвен стап, кој е поздрава и може д

СТРАТЕШКА СТАБИЛНОСТ низок, рамен и широк пета сега има отстранлив Hyperlift вметнете кој додава форумот да

FITMENT Пониски Топката Зглобовите 2002 2003 2004 За Џип Слобода.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за 2 K3199 Пред Долниот Топката

Сите наши напори се до денес ни направи еден од најголемите меѓународно оперативна алатка за производи

ИЗВЕДБАТА го СЛЕДИ : Останете информирани и во тек на вашиот фитнес.Мониторот прикажува : Брзина на ВРТЕ

Нашите разноврсна поставите емора да има во секоја кујна, ресторан или страни и прави фантастичен подар

Пакетот вклучува : 1 Сет x Јасно Печат (други додатоци демо на сликата не е вклучен) 4 Модели Факултативна :

SMART СКЛАДИРАЊЕ : Правоаголник складирање полица организира мали и преполн кујни; Ова shelving единица ви обе

Тоа може да се конвертира 4 игли на високо страна на 4 игли на ниско страна со два влезови и два излези пре

Совршена алатка за сите на вашиот сложени проекти.Оваа 3 75x7 25 инчен пакетот содржи еден од пет инчи шиење

Оперативен Систем : Android 10.0, Octa Core CPU Processor 2 GB RAM меморија+32 GB ROM.Екран : 2.5 D+IPS, 1280*720 HD QLED Резолуцијата на Екра

【Голем Екран во Боја & Воздухот се Пропустливи Клип】Нашиот нов автомобил bluetooth адаптер донесува голем

НеПредизвика, НеМагнетна РЕЗОНАНЦА и Чиста Соба средини; Отпорни на Корозија дури и во најтешките среди

Пакетот Висина На Производот Е 1.7 Инчи.Земја На Потекло : Сад.Пакетот Должина На Производот Е Од 1,5 Инчи.П

Елегантен дизајн : Ова кафе има јасна крива што те прави единствена.Ако се досадуваат со традиционалнит

Се користи за да се создаде двоен hangrail решетката.За да додадете капацитет.Популарната за деца облека, бл

Професионални Морски Алатки Сет : Вкупно 8 производи, вклучувајќи 2 Hummer Рак Крекери, 2 Црвени Hummer Школка П

10pcs Мешани Восок Столари и Spatulas Сет за Накит Восок Резба.Квалитетот Резба Меша Во Собата...

Минимална дизајн, може да се состави во секунди 4нивоа дизајн за прикажување на стока.Секој правоаголна

Компатибилен со Nikon, Canon и Sony Дигитални Камери.Брзо ревелосипедизам време 0.1 4 секунди.Водич Број 54 со ISO100

PN4.320 D Моќ Ракување : RMS : 4 ohms : 60 w x 4 чан.ФИРМИ : 2 ohms : 80 w x 4 чан.ФИРМИ : 4 ohms, се Премостени : 160 x 2 чан.Врв : 320 watts Pu

Scroll