Ново
Labelmaster ZT2-3256 ОН 3256 Запаливи Течни Hazmat Placard, Tagboard (Пакување од 25)

Labelmaster ZT2-3256 ОН 3256 Запаливи Течни Hazmat Placard, Tagboard (Пакување од 25)

Достапност: Залиха
DEN 231.60

Запаливи Течни 4 Цифрен Плакати.Материјал : Polycoated Tagboard.Направен во САД.Пакет Димензии : 10.75" L x 10.75" W x 0.012" H. Игра безбедно кога превоз на покачена температура течности со Labelmaster е ОН 3256 Запаливи Течни Плакати.Претходно печатени со четирицифрена ОН Број, овие ТОЧКА постерите се што ви е потребно за превозот Покачена Температура Течност, Запаливи, Н. К. С. и кои ги исполнуваат барањата на 49 CFR 172.500 за домашни и меѓународни пратките на опасни материјали од страна на автопат, железница и вода.Тие се испечатени на polycoated tagboard дека е исклучително отпорни на закопчување и blowouts во сите временски услови.Се препорачува за нас во Slidemaster носители, овие Опасност Класа 3 плакати мерка 273 x 273mm и се продаваат во пакети од 25.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Соодветна Големина : Дното дијаметар е 17cm, горниот дијаметар is20.5cm, Висина со Дршката е 19.5 cm.Свадба цвет к�

Тигар клуч има антипропадна рачка која овозможува поголема леснотија на користење и помага во зголемув

Серија серија единечен канал ac / dc моќност arrester, што се користи за заштита на ac / dc моќност дистрибуција о�

*Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид ОВА НЕ Е ТКАЕНИНИ* Лист е за 20" x 12", но димензии на печатење е 18.5" x 12 Преносот н

【ВисокоКвалитетни Материјали】производот е изработен од мека и издржливи 600 D Оксфорд ткаенина, кои се �

3" КУПОТ PULLPart Број : A1263AEHole Проред : 3" (76 MM)Ширина : 1 3 / 4" (44 MM)вкупна Должина : 4 5 / 8" (117 MM)Проекција : 1 1 / 8" (29 MM)Фи

【ГОЛЕМИНА】1 / 2инчен диск, 11mm 6точка приклучок, 77mm (3.03инчен) вкупен долг 【МАТЕРИЈАЛ】Хром vanadium челична ко

Dixon / ШефКодот за типот E адаптер.Изработени од железо обложено.Максимум 250 psi притисок 3 / 4инчи машки спој�

Издржливи marbleized гума врвот површината е долготраен и лесно да се чисти.Густа затворен мобилен сунѓерот

Ве молиме погледнете на насловот за компатибилни модели.Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен фи�

Тркалезна четка големина : 2.4 2.4 x x 1.6 во;бамбус база со нерѓосувачки челик држачот.Брада чешел големина : 4

Серија серија единечен канал ac / dc моќност arrester, што се користи за заштита на ac / dc моќност дистрибуција о�

LED Светлата Возач : Моќ 60 Вати, Универзални AC Влез 100240 V AC, DC Излез 24 V Константен Напон (2.5), 5060 Hz, Класа 2 Напо

трепките eyelash curler раст серум лепак советодавни материјали четка апликатори лепило алатка и веѓа четки з

1 BUC НА OFF SWITCH ЗА ДА СЕ ПРЕФРЛАТЕ 20 AMP 12 VOLT 3 PIN PREWIRED 6 ИНЧИ 12 MM ПЛАНИНАТА ДУПКА.ЦРВЕНИОТ LED СВЕТЛО.ОВА Е ЗА (1 BUC)

1 BUC НА OFF SWITCH ЗА ДА СЕ ПРЕФРЛАТЕ 20 AMP 12 VOLT 3 PIN PREWIRED 6 ИНЧИ 12 MM ПЛАНИНАТА ДУПКА.СИНА LED СВЕТЛО.ОВА Е ЗА (1 BUC) НА OFF

Точка име : chopstick одмор.Тип : chopstick застане.Материјал : Керамички.Големина : Како се покаже.Пакетот Вклучув

ВНИМАНИЕ ГРАБАЊЕ ДИЗАЈНИ Високо видливи бои и графика за итно идентификација на важните области, напра

Scroll