Ново
Brennan PCNY2601-04-04-02 PBT Притисни-за-Поврзете Цевки Вклучите, Гранка Tee, 1/4 Цевка OD x 1/8 NPT Машки x 1/4 Цевка OD

Brennan PCNY2601-04-04-02 PBT Притисни-за-Поврзете Цевки Вклучите, Гранка Tee, 1/4 Цевка OD x 1/8 NPT Машки

Достапност: Залиха
DEN 387.84

Гранка tee со женски врски на две директно завршува и машки врската на гранка.Притисни-за-поврзете го вклучите поврзува со цевки или цевки на двата краја и има NPT машки конектор на други.Направени од polybutylene терефталат (PBT) за отпорност на растворувачи, собирање, топлина, и влијание.Работен притисок до 290 psi.Оперативен температура се движи од -4 до 175 степени Ѓ. Brennan PCNY2601 серија гранка tee фитинг е направен од polybutylene терефталат (PBT) и има цевка и NPT машки конектори.Оваа гранка tee фитинг има три отвори за да се поврзете и гранка три цевки, две женски врски на главната работи и еден машки гранка во еден агол од средината на tee.Цевка димензии за tees се претставени како x B x В., "а" и "Б" укажуваат на главните работи на монтирање, и "C" се покажува гранка.Тоа е притисни-за-поврзете го вклучите кој ги поврзува да цевки или цевки на двата краја, и има Националните Цевка Коси (NPT) машки конектор на други.Монтажа е направен од polybutylene терефталат (PBT), што е полимер отпорни на растворувачи, собирање, топлина, и влијание, и тоа може да се третира за зголемување на отпорност на УВ и запаливост.Работниот притисок за оваа фитинг е до 290 килограми по квадратен инч (psi), и својот оперативен температура се движи од -4 до 175 степени Ф Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.Притисни-за-поврзете компресија фитинзи не бараат алатки или пломби, и се корисни во инсталации каде се извор на топлина, како што лемење факел, е забрането.Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината, и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Brennan Индустрии произведува критична проток компоненти.Компанијата, основана во 1953 година и со седиште во Solon, ОХ, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001 : 2008 стандардите и нејзините делови се исполнат Здружение на Автомобилски Инженери (SAE) спецификации.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тоа е супер лесно да се отсечени од било должина сакате, ги задоволат сите ваши потреби.На еластична бен�

* Виртуелен 7.1 канал звук симулација на софтвер може да се подобри нивото на игри аудио, погоден за звучн�

【Моменти】Изработени од еколошки премиум материјали.Висока еластичност и може да биде машина за измие�

【Plug & Play】со Помош на usbc sd читач на картички адаптер, лесно можете да даунлоадирате слики и на видеа од ва

*Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид ОВА НЕ Е ТКАЕНИНИ* Лист е за 20" x 12", но димензии на печатење е 18.5" x 12...

100 % ПАМУК ПЛАТНО : Платна се направени од памук, со природна текстура, средни зрна, повисока нијансирање �

Одличен Додаток Homydom универзална пиедестал планината е одличен додаток за вашиот дом, инсталиран во па�

【ГОЛЕМИНА】1 / 2инчен диск, 11mm 6точка приклучок, 77mm (3.03инчен) вкупен долг 【МАТЕРИЈАЛ】Хром vanadium челична ко

Вилиците се затворени цврсто, и клешти ножот е остар.Тој е опремен со restorable пролет, кој е многу удобен за

Соодветна Големина : Дното дијаметар е 17cm, горниот дијаметар is20.5cm, Висина со Дршката е 19.5 cm.Свадба цвет к�

100% Cottonn.СУПЕР МЕКИ & ЗАБАВА ДИЗАЈН.ВИСОК КВАЛИТЕТ ЛЕСНО се ГРИЖИ лист собата е исчезнат отпорни.Полиесте�

ВНИМАНИЕ ГРАБАЊЕ ДИЗАЈНИ Високо видливи бои и графика за итно идентификација на важните области, напра

Сосема нов затворен во пакет кога е применливо.Карактеристики на производот Дел # : 12512 D Цевки ID : 3 / 4" Нав�

【Fitment】страна огледало поклопецот е особено погоден за Infiniti Q50 L Q60 QX30, која може добро да го замените ори�

Безбедност состојка, без несакани ефекти, без иритација и за кожата.Содржи 14 бои за да се исполнат разли�

Оваа заштитна фолија покрива само на активната површина на екранот, а НЕ на целиот уред екран.Ultra HD : 99% тр

Тигар клуч има антипропадна рачка која овозможува поголема леснотија на користење и помага во зголемув

1 BUC НА OFF SWITCH ЗА ДА СЕ ПРЕФРЛАТЕ 20 AMP 12 VOLT 3 PIN PREWIRED 6 ИНЧИ 12 MM ПЛАНИНАТА ДУПКА.ЦРВЕНИОТ LED СВЕТЛО.ОВА Е ЗА (1 BUC)

Dixon / ШефКодот за типот E адаптер.Изработени од железо обложено.Максимум 250 psi притисок 1инчи машки спојка

ДУВАЧКИОТ МАТЕРИЈАЛ : MK8 млазницата се изработени од месинг материјал.Со сјајни изглед и долг животен ве

Усвојување на добри материјали, се префрлат делови треба да бидат обработени добро, нема рѓа, прекин и д�

12 Пакет Mor Time Протези Восок големина е 5.11*2.36*1.57 инчи.Оваа стоматолошки восок може да се користи за стомат

Овој софтвер е специјално наменета за уреди кои се и ќе бидат обезбедени за корисници foran неограничен вр

1 BUC НА OFF SWITCH ЗА ДА СЕ ПРЕФРЛАТЕ 20 AMP 12 VOLT 3 PIN PREWIRED 6 ИНЧИ 12 MM ПЛАНИНАТА ДУПКА.СИНА LED СВЕТЛО.ОВА Е ЗА (1 BUC) НА OFF

●Возови издржливост, флексибилност и мускулите обука ●Промовира циркулацијата на крвта и го зајакнув�

Обезглавени поставите завртки се исто така познат како слепи навртки или копачка завртки.Има некој обј�

Обновливи : Стоматолошки владетел алатка е специјално дизајниран за метал или восок, целосно autoclavable или

Оваа картичка е професионално оценети од страна на PSA.Сликата прикажана е вистински скенирање на картич

Dixon / ШефКодот за типот E адаптер.Изработени од железо обложено.Максимум 250 psi притисок 3 / 4инчи машки спој�

Scroll