Ново
LotFancy Платно Одбори за Сликарство, 28 Пак, 5x7, 8x10, 9x12, 11x14, Платна за Сликање Multipack со Етикета Налепници, Тројно се Подготвуваат Памук Платно Панели за Нафта Акрилна Слик?

LotFancy Платно Одбори за Сликарство, 28 Пак, 5x7, 8x10, 9x12, 11x14, Платна за Сликање Multipack со Етикета

Достапност: Залиха
DEN 647.76

100 % ПАМУК ПЛАТНО : Платна се направени од памук, со природна текстура, средни зрна, повисока нијансирање сила, и одлично се допрат и да се почувствуваат; памук платно има боја добро и претставува наслика во нивните природни тонови и glossiness; Нема да се намали и да попуштат; Здрав и стабилен.ТРОЈНО се ПОДГОТВУВААТ ПОДГОТВЕНИ ДА го КОРИСТИТЕ : Секоја слика платно веќе се подготвуваат со 8 мл.на киселина-слободен акрилик титаниум италијански, вие ќе бидете подготвени да започнете со креирање веднаш и без никаков напор; Погоден за сите видови на слика материјали, e.g, масло, акрилик, акварел, gouache, спреј бои пастели, и tempera; Идеален за деца, ученици, возрасни, почетници како и за професионалци со различни сликарски нивоа.БОНУС : 24 празно налепници се опфатени со платно панели за да се пополни во името на делото, авторот име, датум и потпис; не Постои бренд информации на етикетата.ПОЕДИНЕЧНО СПАКУВАНА : Секој платно е вакуум спакувани; Лесни и лесни за чување и го носат; Совршен за создавање на фестивал / партија оркестарот, десктоп инспирација, тематските визуелна библиотека, клип-стил колаж, tabletop easel, и полица екранот.СЛИКА ПЛАТНО РАЗЛИЧНИ ПАКЕТ:Нашите 28 празно платно одбори вклучуваат 4 популарни големини - 5x7", 8x10", 9x12", 11x14" (7 парчиња на секоја големина). 100% Памук платно.Пред се Подготвуваат - подготвен да се користи и за разни уметнички медиум.Избрани Големина – 5x7", 8x10", 9x12", 11x14". 24 празно Налепници.Поединечно вакумирани – лесен за складирање и за носење.Површината Unprimed Тежина - 4 мл.Се подготвуваат Тежина – 8 мл.Платно Дебелина - 3 мм.Секое празно платно е веќе покриено со 8 мл на киселина-слободен акрилик италијански.Киселина-слободен памук платно површината чува вашите слики, светла и сјајна.Погоден за : нафта, акрилик, акварел, gouache, спреј бои пастели, и tempera.Здрав Одбор Изградба.Одборот јадро е направен од крути, киселина-слободен рециклираната хартија, која се издигна со подготвуваат памук платно.Одборот нема да искриват или навивам по примена на бои и други уметнички медиум.Празно платно панели може да се користи за различни видови занаети, уметност и на сликарството.Идеален за деца, ученици, возрасни, почетници како и професионалци од различни сликарство нивоа.Одлично за училишни проекти, партии и внатрешни декорации, тема слики, табела место картички, хоби проекти, и повеќе.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Соодветна Големина : Дното дијаметар е 17cm, горниот дијаметар is20.5cm, Висина со Дршката е 19.5 cm.Свадба цвет к�

Одличен Додаток Homydom универзална пиедестал планината е одличен додаток за вашиот дом, инсталиран во па�

Завртка / Нокти : Вклучени.Целокупната Димензии : 105 x 59 x 23 мм (4 1 / 8" x 2 5 / 16" x 29 / 32").Кука Модел : Едноставен, Зг

Оваа картичка е професионално оценети од страна на PSA.Сликата прикажана е вистински скенирање на картич

Тигар клуч има антипропадна рачка која овозможува поголема леснотија на користење и помага во зголемув

100% Cottonn.СУПЕР МЕКИ & ЗАБАВА ДИЗАЈН.ВИСОК КВАЛИТЕТ ЛЕСНО се ГРИЖИ лист собата е исчезнат отпорни.Полиесте�

*Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид ОВА НЕ Е ТКАЕНИНИ* Лист е за 20" x 12", но димензии на печатење е 18.5" x 12...

100% Cottonn.СУПЕР МЕКИ & ЗАБАВА ДИЗАЈН.ВИСОК КВАЛИТЕТ ЛЕСНО се ГРИЖИ лист собата е исчезнат отпорни.Полиесте�

12ml Атар (0% Алкохол) Долготрајни Атар Специјално За Мажи.Доаѓа Со Скапоцени Hadcrafted Сомот Кутија и Фенси на�

Ергономски Дизајн, Овој гел mouse pad со зглоб поддршка со цел да се интегрираат високо со врвка за околу дви

3" КУПОТ PULLPart Број : A1263AEHole Проред : 3" (76 MM)Ширина : 1 3 / 4" (44 MM)вкупна Должина : 4 5 / 8" (117 MM)Проекција : 1 1 / 8" (29 MM)Фи

Двоен слој дизајн : На фототерапија машина може да бидат сместени на дното на ноктите перница, а на рака �

【Fitment】страна огледало поклопецот е особено погоден за Infiniti Q50 L Q60 QX30, која може добро да го замените ори�

【Висок Квалитет за Носење】 : Nintendo switch случај е направен од врвен квалитет најлон ткаенина,тешко најлон

* Виртуелен 7.1 канал звук симулација на софтвер може да се подобри нивото на игри аудио, погоден за звучн�

Scroll