Ново
Трансфер Прашка - Поместена Трансфер Прашка Е Соодветен За Пациентот, Одење Појас, Кревет Трансфер Старечки Прашка, Безбедноста Нога им Помогне на Појас, Мобилните

Трансфер Прашка - Поместена Трансфер Прашка Е Соодветен За Пациентот, Одење Појас, Кревет Трансфер Старечки

Достапност: Залиха
DEN 2212.80

【Високо-Квалитетни Материјали】производот е изработен од мека и издржливи 600 D Оксфорд ткаенина, кои се перат и издржливи, и можат да поддржат најмалку 250 килограми. 【Подобрен Дизајн】Двојно се справи со дизајн за пациентот движење помош, назад мрежа материјал е повеќе дише, поудобно да се носат, полесно да се контрола, лесно да ги растера притисок, и полесно да се укине. 【Перат】Тоа може да се мијат повеќе пати во текот на користење без деформација, и тоа ќе биде исто како и нова по сушењето. 【Лесно да ги Чувате И да ја Користите】Овој производ е мал, светлина, и лесно да се носат.Нема тежок чекори, повеќе лесен за употреба. 【Широка Употреба】Може да се користи за хендикепираните лица, обнови, долгорочно кревет и други луѓе со ограничена подвижност.Тоа е добар начин за да префрлите и да се воздигне на пациентите. Функција : Овој производ е дизајниран да им помогне на пренесување пациенти или лица кои не можат да се движат сами од себе, и за пренесување на пациентите од кревети, едноставен, столици и инвалидски колички.Многу погоден за домашна употреба. Едноставна операција : Дали сакате да го претвори вашето тело на лево или десно, само повлечете го со вашата рака. Се прилагоди на агол : Можете слободно да го промените аголот на пациентот тело на бирото за развој на образованието, како на пример 20, 30, 40 степени. Нашата мултифункционален кревање појас може да му помогне на пациентот да се откажат и да се движат на пациентот нога надвор или кон кревет со ставање на тоа на теле.Во исто време, помошни појас се наоѓа помеѓу пациентот и бедрото tibia, и две лица може да им помогне на пациентот пренос при користење на сила. , Ефикасно да се намали товарот на нега Тоа дава голема помош за пренесување на пациентите/стари лица од кревети, едноставен, столици и инвалидски колички.Многу погоден за домашна употреба. Во боја : Црна Материјал : 600 D Оксфорд ткаенина. Големина : 31.4 x 9.4 Пакет Содржина : 1 x круг кука.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ролни се крстперфорирани секои 12" за лесно да ги откине.Светлотежина заштита.Пена ја апсорбира шоковите

21 Термометар вистински стакло висока видливост леќа многу јасно може да се прочитаат.Јасно видлива, лес

Ѕидот Монтирани : 48"(L) x 4.9"(D) x 17.3"(H).Стојат Монтирани : 48"(L) x 8.7"(H) x 21.3"(H).ЛЕР заштеда на Енергија технологија :

Безбедност состојка, без несакани ефекти, без иритација и за кожата.Содржи 14 бои за да се исполнат разли�

МАТЕРИЈАЛ Вистинска природна тигар око скапоцен камен, каменот монистра спогодба со ЕУ за животната ср

Рака Мие Само.Големите челична конструкција.Hot dip galvanised.Одговара на повеќето нормални кофи.Висина : 8.25 во

【Fitment】страна огледало поклопецот е особено погоден за Land Rover Range Rover Sport Discovery 4 Откритие 5, која може добр�

Специјално Дизајнирани цел Екран заштитник за Префрлање Лајт.Тенко стакло ви дава искуство на чувство �

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Волумен Капацитет : 2120 ML .Голем расположливиот правоаголна храна контејнери Freezable Повторно употребливи

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 50% Синтетички, 50% Мрежа.Направен во САД

Овој софтвер е специјално наменета за уреди кои се и ќе бидат обезбедени за корисници foran неограничен вр

【Fitment】страна огледало поклопецот е особено погоден за Infiniti Q50 L Q60 QX30, која може добро да го замените ори�

【Завртки Димензија】Навој дијаметар : M10; Конец должина : 85mm / 3.35"; Конец теренот : 1.5 mm / 0.06"; Хексадецимален

Двоен слој дизајн : На фототерапија машина може да бидат сместени на дното на ноктите перница, а на рака �

【Висок Квалитет Материја】VC4105 A Земјата Отпор тестер е професионална инструмент во dectecing земјата отпор

【Моменти】Изработени од еколошки премиум материјали.Висока еластичност и може да биде машина за измие�

Завртка / Нокти : Вклучени.Целокупната Димензии : 105 x 59 x 23 мм (4 1 / 8" x 2 5 / 16" x 29 / 32").Кука Модел : Едноставен, Зг

[Мултифункционален хривнија] smart хривнија ќе ги следи вашите секојдневни активности, како што се чекори,

LuberПофини MXM филтри за воздух понуда 2530 проценти повеќе нечистотијаодржување капацитет, дури и во најек�

Специјално Дизајниран за Галакси A01 / M01, Античип Заоблени работ Подобрува Плови и Контрола Искуство...

【 Продолжен Големи Mouse Pad Големина 】 Големи Биро мат е мерка : 35.4 x 15.7 инчи.На биро подлога е доволно голем

ДУВАЧКИОТ МАТЕРИЈАЛ : MK8 млазницата се изработени од месинг материјал.Со сјајни изглед и долг животен ве

Тигар клуч има антипропадна рачка која овозможува поголема леснотија на користење и помага во зголемув

Она што Ќе Добиете за 2 пакување од 5w, T4, двојноцевка компактна флуоресцентна сијалица замени со G23 bipin пл

100% Cottonn.СУПЕР МЕКИ & ЗАБАВА ДИЗАЈН.ВИСОК КВАЛИТЕТ ЛЕСНО се ГРИЖИ лист собата е исчезнат отпорни.Полиесте�

ТАМПА ПЕЧАТЕЊЕ Е ОТВОРЕН ЗА БИЗНИС.Ние сме во моментов работат под нормални производство и испорака рас

Scroll