Ново
3D Печатач Млазници, 24Pcs Месинг MK8 Екструдер Млазницата, 0.2 мм/0.3 mm/0.4 mm/0.5 mm/0.6 mm/0.8 mm/1.0 mm, 3D Принтер Дел за 1.75 mm/0.07 во Принтери

3D Печатач Млазници, 24Pcs Месинг MK8 Екструдер Млазницата, 0.2 мм/0.3 mm/0.4 mm/0.5 mm/0.6 mm/0.8 mm/1.0 mm,

Достапност: Залиха
DEN 542.40

ДУВАЧКИОТ МАТЕРИЈАЛ : MK8 млазницата се изработени од месинг материјал.Со сјајни изглед и долг животен век.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : истиснување дупка е концентрирана и концентрична, дупка со дијаметар е сјајна, темата е чиста и е поврзан со M6, кој е лесно да се инсталира.ТОЧНИ ДИЗАЈН : 3 D печатач млазницата со препознатлив големина, која може ефикасно да се спречи печати ја главата од протекување, во согласност со печатење и сјајни полирање.Аголот отпор е мал за да се избегне употребата на заоблени агли за да го блокира filaments.ПРИМЕНЛИВОСТ и КОМПАТИБИЛНОСТ : MK8 екструдер млазницата е компатибилен со сите 1.75 mm/0.07 во PLA ABS 3 D принтери, можете да го користите печатач млазници со доверба.ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ : Текст дијаметар е 1.75 mm/0.07 во, излез дијаметар е 0.2 мм/0.008 во, 0,3 mm/0.012 во 0.4 mm/0.016 во, 0.5 mm/0.020 во, 0.6 mm/0.024 во, 0.8 mm/0.031 во 1.0 mm/0.040 во, темата е M6, на хексадецимален дијаметар е 6mm/0.2 во.Функција : 1. ДУВАЧКИОТ МАТЕРИЈАЛ : MK8 млазницата се изработени од месинг материјал.Со сјајни изглед и долг животен век 2. ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : истиснување дупка е концентрирана и концентрична, дупка со дијаметар е сјајна, темата е чиста и е поврзан со M6, кој е лесно да се инсталира 3. ТОЧНИ ДИЗАЈН : 3 D печатач млазницата со препознатлив големина, која може ефикасно да се спречи печати ја главата од протекување, во согласност со печатење и сјајни полирање.Аголот отпор е мал за да се избегне употребата на заоблени агли за да го блокира filaments 4. ПРИМЕНЛИВОСТ и КОМПАТИБИЛНОСТ : MK8 екструдер млазницата е компатибилен со сите 1.75 mm/0.07 во PLA ABS 3 D принтери, можете да го користите печатач млазници со доверба 5. ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ : Текст дијаметар е 1.75 mm/0.07 во, излез дијаметар е 0.2 мм/0.008 во, 0,3 mm/0.012 во 0.4 mm/0.016 во, 0.5 mm/0.020 во, 0.6 mm/0.024 во, 0.8 mm/0.031 во 1.0 mm/0.040 во, темата е M6, на хексадецимален дијаметар е 6mm/0.2 во Спецификација : Предмет Тип : 3 D Печатач Млазници Материјал : Месинг Текст Дијаметар : Прибл.1.75 mm/0.07 во производство Дијаметар : Прибл. 0.2 мм/0.008 во, Прибл. 0.3 mm/0.012 во, Прибл. 0.4 mm/0.016 во, Прибл. 0.5 mm/0.020 во, Прибл. 0.6 mm/0.024 во, Прибл. 0.8 mm/0.031 во, Прибл. 1.0 mm/0.040 во Нишка : M6 Хексадецимален Дијаметар : Прибл. 6mm/0.2 во Пакет Листата : 2 x MK8 Млазницата 0.2 мм 2 x MK8 Млазницата 0.3 mm 12 x MK8 Млазницата 0.4 mm 2 x MK8 Млазницата 0.5 mm 2 x MK8 Млазницата 0.6 mm 2 x MK8 Млазницата 0.8 mm 2 x MK8 Млазницата 1.0 mm 1 x Складирање Кутија.

Декларираните карактеристики

Item Type:
3D Printer Nozzles
Material:
Brass
Input Diameter:
Approx.1.75mm/0.07in
Output Diameter:
Approx. 0.2mm/0.008in, Approx. 0.3mm/0.012in, Approx. 0.4mm/0.016in, Approx. 0.5mm/0.020in, Approx. 0.6mm/0.024in, Approx. 0.8mm/0.031in, Approx. 1.0mm/0.040in
Thread:
M6
Hex Diameter:
Approx. 6mm/0.2in
Package List:
2 x MK8 Nozzle 0.2mm :
2 x MK8 Nozzle 0.3mm :
12 x MK8 Nozzle 0.4mm :
2 x MK8 Nozzle 0.5mm :
2 x MK8 Nozzle 0.6mm :
2 x MK8 Nozzle 0.8mm :
2 x MK8 Nozzle 1.0mm :
1 x Storage Box :

Поврзани производи

Оваа заштитна фолија покрива само на активната површина на екранот, а НЕ на целиот уред екран.Ultra HD : 99% тр

Волумен Капацитет : 2120 ML .Голем расположливиот правоаголна храна контејнери Freezable Повторно употребливи

Рака Мие Само.Големите челична конструкција.Hot dip galvanised.Одговара на повеќето нормални кофи.Висина : 8.25 во

Производителот гаранција може да не се применува.Не apparell.Компактен домашниот тренер рака и нога педали

Овој софтвер е специјално наменета за уреди кои се и ќе бидат обезбедени за корисници foran неограничен вр

Специјално Дизајнирани цел Екран заштитник за Префрлање Лајт.Тенко стакло ви дава искуство на чувство �

Ергономски Дизајн, Овој гел mouse pad со зглоб поддршка со цел да се интегрираат високо со врвка за околу дви

LuberПофини MXM филтри за воздух понуда 2530 проценти повеќе нечистотијаодржување капацитет, дури и во најек�

Спецификација : .на пример : C12 FMB22 Месо тело со дијаметар : 12mm.Оваа фабрика носителот собата е погодна за д

【Висок Квалитет за Носење】 : Nintendo switch случај е направен од врвен квалитет најлон ткаенина,тешко најлон

Лажни Око Трепките,3 Пара Лажни Трепки Природно Симулација На Хемиски Влакна Лажни Eyelashes False Трепките К�

Ѕидот Монтирани : 48"(L) x 4.9"(D) x 17.3"(H).Стојат Монтирани : 48"(L) x 8.7"(H) x 21.3"(H).ЛЕР заштеда на Енергија технологија :

【Fitment】страна огледало поклопецот е особено погоден за Infiniti Q50 L Q60 QX30, која може добро да го замените ори�

【Завртки Димензија】Навој дијаметар : M10; Конец должина : 85mm / 3.35"; Конец теренот : 1.5 mm / 0.06"; Хексадецимален

Без напојување со струја, заштеда на енергија и заштита на животната средина.Усвојување на еколошки TPU +

Хексадецимален Кап Завртки Се Стандардни Хексадецимален Завртки Со Миење Лице Под Главата.Хексадецима

100% Cottonn.СУПЕР МЕКИ & ЗАБАВА ДИЗАЈН.ВИСОК КВАЛИТЕТ ЛЕСНО се ГРИЖИ лист собата е исчезнат отпорни.Полиесте�

Направен од јасно, високо влијание 16 мили ПВЦ винил со 40 мили отворање.Направен од јасно, високо влијани�

Двоен слој дизајн : На фототерапија машина може да бидат сместени на дното на ноктите перница, а на рака �

【Моменти】Изработени од еколошки премиум материјали.Висока еластичност и може да биде машина за измие�

【Fitment】страна огледало поклопецот е особено погоден за Land Rover Range Rover Sport Discovery 4 Откритие 5, која може добр�

Scroll