Ново
Паркер A-3 Lok TIZ .125-СКОПЈЕ 316 од не 'Рѓосувачки Челик Компресија Цевки Вклучите, Insert, 3/16 Цевка OD, 0.125 Цевка ID

Паркер A-3 Lok TIZ .125-СКОПЈЕ 316 од не 'Рѓосувачки Челик Компресија Цевки Вклучите, Insert, 3/16 Цевка OD,

Достапност: Залиха
DEN 286.56

Вметнете фитинг има еден или повеќе ребра за создавање на тесни печат и се поврзува две цевки или цевки во права се кандидира.Фитинг поврзува со цевки на двата краја.Тип 316 од не ' рѓосувачки челик за поголема сила и поголема отпорност на корозија од тип на 304 нерѓосувачки челик.Погодни за употреба во хемиската индустрија, нафта, електрична енергија, лабораториски и медицински уред растенија.Компатибилен со нерѓосувачки челик, бакар, цврсти и полу-цврсти пластични цевки.На Паркер A-3 Lok TIZ.125-SS компресија црево фитинг е направен од 316 од не ' рѓосувачки челик и се поврзува со цевки на двата краја.Ова е вметнете фитинг со еден или повеќе ребра за создавање на тесни печат и се поврзува две цевки или цевки во права се кандидира.Ова поставување е направен од 316 од не 'рѓосувачки челик за поголема сила и поголема отпорност на корозија од 304 од не' рѓосувачки челик.Ова поставување е погоден за употреба во хемиската индустрија, нафта, електрична енергија, лабораториски и медицински уред растенија.Тоа е компатибилен со нерѓосувачки челик, бакар, цврсти и полу-цврсти пластични цевки, но не се препорачува за мека цевки.Цевки и цевки, фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.Компресија фитинзи не бараат алатки или пломби, и се корисни во инсталации каде се извор на топлина, како што лемење факел, е забрането.При купување фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината, и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Паркер Hannifin произведува електромеханички, хидраулични и пневматски движење технологии и системи.Компанијата, основана во 1918 година и со седиште во Кливленд, О, обезбедува течност ракување, филтрација, запечатување и оклопна, контрола на климата, контрола на процесот, и aerospace технологии.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ѕидот Монтирани : 48"(L) x 4.9"(D) x 17.3"(H).Стојат Монтирани : 48"(L) x 8.7"(H) x 21.3"(H).ЛЕР заштеда на Енергија технологија :

Едноставна и практична експеримент опрема за професионални или лични употреба.Сите лажици и spatulas се на�

Транспарентен акрилик информации за дисплејот рамка : Тоа е широко користен во домови, канцеларии, рест�

Еластична затворање.Рака Мие & Сува Чиста & Машина За Миење.Висококвалитетни материјали : Ова дете момче�

【ГОЛЕМИНА】1 / 2инчен диск, 1 / 2инчен 6точка приклучок, 38mm (1.5инчен) вкупен долг 【МАТЕРИЈАЛ】Хром vanadium чели�

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Нашата маска lanyards се погодни и имаат лесензаотворање и затворање snap копчиња.Можете

Тие се Изработени од ВисокоКвалитет на Хром Vanium Челик, Прецизни, Топлина Третира, Имаат Одлични Сила, и С

Спецификација : .на пример : C12 FMB22 Месо тело со дијаметар : 12mm.Оваа фабрика носителот собата е погодна за д

ЗА MAZDA CX7 Mudflaps Авто Додатоци.Ве молиме потврдете го вашиот автомобил модел и година на направи се во согл�

Видете Преземање подолу објект фотографии за детални информации за производот, технички информации и к

Тигар клуч има антипропадна рачка која овозможува поголема леснотија на користење и помага во зголемув

Производителот гаранција може да не се применува.Не apparell.Компактен домашниот тренер рака и нога педали

【Fitment】страна огледало поклопецот е особено погоден за Land Rover Range Rover Sport Discovery 4 Откритие 5, која може добр�

21 Термометар вистински стакло висока видливост леќа многу јасно може да се прочитаат.Јасно видлива, лес

【Висок Квалитет Материја】VC4105 A Земјата Отпор тестер е професионална инструмент во dectecing земјата отпор

НЕВО : Обезбедување се наплаќаат луѓе со иновативни осветлување производи кои постојано ги исполни вет�

MGN7 серија Минијатурни Линеарна Guideway 1.Пакет вклучувајќи : 1 PC блок + 1 PC железнички+1 PC пластични железничк�

Она што Ќе Добиете за 2 пакување од 5w, T4, двојноцевка компактна флуоресцентна сијалица замени со G23 bipin пл

60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Супер меки, џерси ткаенина долг ра�

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

Со гордост се произведени во Америка, со целосна 10 годишна гаранција од CIMPLE КО.Тестирани и одобрени за у�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ СКЛАДИРАЊЕ КОШЕВИ се Користат како плакарот организација кошеви, облека кутија, бања ч�

Специјално Дизајнирани цел Екран заштитник за Префрлање Лајт.Тенко стакло ви дава искуство на чувство �

Scroll