Ново
Ергономски Глушец Подлога Зглоб Почива Поддршка, Не се Лизга Mousepads со Гел Перница Зглоб Поддршка,Удобно Трајни Подлошки за Домашна Канцеларија Работи Болка & Симпа?

Ергономски Глушец Подлога Зглоб Почива Поддршка, Не се Лизга Mousepads со Гел Перница Зглоб Поддршка,Удобно

Достапност: Залиха
DEN 335.52

Ергономски Дизајн, Овој гел mouse pad со зглоб поддршка со цел да се интегрираат високо со врвка за околу движења за одржување на ременче за на удобност и нормалната циркулација на крвта.Тоа држи вашиот зглоб во неутрална позиција,ги штити зглобовите на зглобовите, го намалува зглоб замор,болка и болка предизвикана од долго време користење на глувчето.Мора да се глувчето подлога за да се избегне намалување на карпален тунел синдром глувчето рака.Еколошки Материја, Нашите mouse pad е направен од природни СТП гума,ултра мазна дише lycra ткаенина и мека удобно Гел.Таквите материјали се еко пријателски,не-токсични,без лош мирис и безбедно да се користи.Оптимална Големина - врвка за околу mouse pad големина : 9.84 инчен * 8.66 инчен * 0.98 инчен ( x 25cm 22cm x 2.5 см ), тастатура подлога со врвка за околу поддршка големина : 17.3 инчен * 3.3 инчен * 0.98 инчен (44cm x 8.5 cm x 2.5 см),Увеселителен парк дијаметар : 3.93 инчен ( 9.9 cm ),погоден за секаква прилика игра насловна & канцеларија употреба.Не се Лизга СТП & Гума База - Mouse pad усвојува гумена база, тастатура врвката за на одмор мат однесува СТП поддршка.Двете од нив се обезбеди цврсто фатете на десктоп да се спречи лизгање или несакани движење , водење на вашиот глушец подлога остане во место.Можете да уживате во стабилна глувчето операција на работа или во игра.Fashional Изглед и Лесно Clealing - Тие не се само убави, но лесно миење, ако сакате да се исчисти ја,Подарок Одговара за канцеларијата на работниците, гејмери, дизајнери, ученици, студенти и други кои работат на лап-топ компјутери или компјутерите за подолг период на време.одличен производ се користи во канцеларијата, семејството, училиштето,и др.Ризик Бесплатно Купување,100% Задоволство Гаранција За Парите Назад.Кликнете на "додади во кошничка"СЕГА!.Ергономски Глушец Подлога со Засилување на рабовите, Не се Лизга врвката за на Одмор mousepad со гел Поддршка за Лаптоп Компјутери , Дома канцеларија Работи ,Gaming Are сте уморни од користење на обичен mouse pad во вашата секојдневна работа,учење и играње?Дали некогаш сте страдале од зглобот болка или одвратен лузни поради одржување на истата поза за премногу долго?Дали сакате вашето биро изгледа различно од другите?Ако одговори се ДА,ве молиме да се обиде на нашата неверојатна ергономски глушец подлога со врвка за околу поддршка .Тоа е време да се каже Не на ременче за на компликации како Карпален Тунел Синдром СЕГА!Specification Material : Lycra ткаенина+гел+природни rubber Mouse подлога големина : 10.43×9.45 инчен(265 x 240mm)(L x W) Дебелина : 5mm Memory пена поддршка дел големина : Прибл. 0.98 инчен/25mm Features Non токсични,без лош мирис,без штети на вашето здравје.Засилен stitched работ,се спречува деформација или оштетување,обезбеди подолг животен век.Исполнет со врвен квалитет мемориска пена,се согласува на вашиот зглоб за максимална удобност и поддршка,им помага за олеснување на болката.Мазна површина,мека на допир,обезбедува прецизни глувчето за контрола и позиционирање.Силна еластичност,на mouse pad ќе скокаат назад веднаш штом вашите раце го оставиме тоа,не е лесно да се биде misshapen.Анти се лизга гумени врз основа на дното,го задржува mouse pad цврсто во место.Тркалезна форма mouse pad,им овозможува на курсорот да стигнат до секој агол од екранот со мали движења на зглобот.Преносот на топлината печатење, на подлоги за глувче може да се чисти постојано,лесно да се исуши,никогаш нема да згаснат.Пакетот вклучува : 1 X Ергономски Глушец Подлога со врвка за околу поддршка. 1x Првенство Coaster Keywords : подлошки, Ергономски Глушец Подлога,Mouse pad со врвка за околу поддршка,подлошки за мажите,подлошки за жените,mouse pad за лаптоп,mouse pad за компјутери ,Игри mouse pad, Купот на Увеселителен парк.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Супер меки, џерси ткаенина долг ра�

Специјално Дизајнирани цел Екран заштитник за Префрлање Лајт.Тенко стакло ви дава искуство на чувство �

【Завртки Димензија】Навој дијаметар : M10; Конец должина : 85mm / 3.35"; Конец теренот : 1.5 mm / 0.06"; Хексадецимален

Силуета На АмерикаМазна Преносот На Топлината Материјал.Бела Преносот На Топлината Прашање.Произведен

Спецификација : .на пример : C12 FMB22 Месо тело со дијаметар : 12mm.Оваа фабрика носителот собата е погодна за д

Хексадецимален Кап Завртки Се Стандардни Хексадецимален Завртки Со Миење Лице Под Главата.Хексадецима

Со гордост се произведени во Америка, со целосна 10 годишна гаранција од CIMPLE КО.Тестирани и одобрени за у�

Drawstring затворање.Мал 27" / 29" inseam одговара на жени 5'1"5'3" / Редовни 31" inseam одговара на жени 5'3"5'5" / Редовни 33"

Рачно Изработени Заврши Зашеметување, униформа насоки во секој пакет / Капчиња Interlocking заштеда на Врем

Тие се Изработени од ВисокоКвалитет на Хром Vanium Челик, Прецизни, Топлина Третира, Имаат Одлични Сила, и С

Тип : 5 Нож Во Собата Со Став ; Материјал : Пластични, Од Не ' Рѓосувачки Челик.Ергономски дизајнирање обез�

Платно.Увезени 【ГОЛЕМ КРУГ СКЛАДИРАЊЕ КОШНИЦА】Дијаметар 20in X Висина 14in, storsge кошеви совршен за играчка,

Совршен за каучот перници, постелнина, автомобилски седишта, домашни и комерцијални тапацир апликации.�

Без напојување со струја, заштеда на енергија и заштита на животната средина.Усвојување на еколошки TPU +

НЕВО : Обезбедување се наплаќаат луѓе со иновативни осветлување производи кои постојано ги исполни вет�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

МАТЕРИЈАЛ Вистинска природна тигар око скапоцен камен, каменот монистра спогодба со ЕУ за животната ср

1x Фабрика Стил Огледало Собранието за Левата Рака Возачот Страна, Вклучувајќи Огледало Стакло и Домува�

Материјал : Алуминиум Легура.Тефлон цевка:2mm*4mm.Филамент:ABS / PLA 1.75 MM / 3ММ.Внимание:Тоа не вклучуваат мот

Специјално Дизајниран за Галакси A01 / M01, Античип Заоблени работ Подобрува Плови и Контрола Искуство 99.99%

MGN7 серија Минијатурни Линеарна Guideway 1.Пакет вклучувајќи : 1 PC блок + 1 PC железнички+1 PC пластични железничк�

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Нашата маска lanyards се погодни и имаат лесензаотворање и затворање snap копчиња.Можете

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Еластична затворање.Рака Мие & Сува Чиста & Машина За Миење.Висококвалитетни материјали : Ова дете момче�

Opteka Далечинско Пуштање на Nikon D1, D2, Д3, D3x, D3s, D100, D200, D300, D300 S & D700 Овозможува камерата да биде ослободен од да�

Видете Преземање подолу објект фотографии за детални информации за производот, технички информации и к

Големина : 46"x24".Боја : Изберете Боја Од Опции.Висок Квалитет Умре Сече Oracal Винил.Направен Во САД.Целосна П

Категорија : Чистење Кат Грижа.Кат Почиста, Течна Форма, Големина 1 гал., Се препорачува Разредување 1 : 16 1

Транспарентен акрилик информации за дисплејот рамка : Тоа е широко користен во домови, канцеларии, рест�

Scroll