Ново
KXA Ohm Земјата Земјата Отпор Метар Тестер VC4105A Професионални Дигитални Мерење на AC Напон -20Ω/200Ω/2000Ω волтметар -1999 LCD Дисплеј

KXA Ohm Земјата Земјата Отпор Метар Тестер VC4105A Професионални Дигитални Мерење на AC Напон -20Ω/200Ω/2000Ω

Достапност: Залиха
DEN 952.80

【Висок Квалитет Материја】VC4105 A Земјата Отпор тестер е професионална инструмент во dectecing земјата отпор на електрична опрема.Надграден од традиционалните земјата отпор метри со својата кола, структура и техника.Сега е присутен како модерен, прецизен и лесен оперативен.Благодарение на стабилна домување, компактен внатрешната структура, Овој Отпор Метар нуди совршено карактеристики на капка-отпор и супер долг животен век. 【Олеснување Читање】 LCD дисплеј покажува мери податоци и единица симболи.78x50mm(3*2 инчи) дисплеј прозорец LCD дисплеј, големи-екранот се прикаже вредност за вашите читање.Максимална се прикаже "1999" е повеќе точни.Преоптоварување индикации : се Покаже како"1" кога текст преоптоварување.поддршка слаба батерија индикација. 【Спектар Избор Switch】20Ω/200Ω/2000Ω/ЗЕМЈАТА НАПОН.Повеќе избори, можете да изберете опсег на мерење сакате, така што ќе можат да го користат во многу ситуации.Исто така, достапни за AC струја мерење.Напојува со 8 АА ОД 1,5 V алкални батерии (НЕ се вклучени). 【Лесен За Употреба】Авто-заклучување на мерење на копчето : Притиснете тестот копчето од долу десно за да започнете тестот.ДРЖЕТЕ е Цифра задржете го прекинувачот,МОЌТА е Авто-заклучување тип на прекинувач .Тест работи индикација светлина : Кога тестирањето право жици оваа светлина ќе се вклучи.Ние сме посветени на обезбедување добар квалитет на услуги, ако имате било какви потреби, добредојдени да се консултираат,ние ќе се потрудиме да ги задоволат 。.Спецификации : ACV Порт : Напон input Over-опсег, Индикација : Прикаже "1"Не-оптоварување Потрошувачка на Енергија :

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Автомобилската Одделение замена огледало стакло.Реалната слика покажува огледало стакло на врвот и ле�

【 Продолжен Големи Mouse Pad Големина 】 Големи Биро мат е мерка : 35.4 x 15.7 инчи.На биро подлога е доволно голем

Вага 1 : 300 скала модел авион.Материјал авионот модел е изработен од легура, база и тркала се изработен о�

Специјално Дизајнирани цел Екран заштитник за Префрлање Лајт.Тенко стакло ви дава искуство на чувство �

Ларсон Електроника ДОО Дел # MPDCW1BSBDE75 YTLZ4.L2616.N09M1 75 KVA Трансформатор, 3Фаза, 480 V Текст, 208 Y / 120 Излез.Видете под

Совршен за каучот перници, постелнина, автомобилски седишта, домашни и комерцијални тапацир апликации.�

Тип : 5 Нож Во Собата Со Став ; Материјал : Пластични, Од Не ' Рѓосувачки Челик.Ергономски дизајнирање обез�

Топлината и функционалноста на топла вода во шише покрие ја надополнува меки и удобни удобност, што ќе в

МАТЕРИЈАЛ Вистинска природна тигар око скапоцен камен, каменот монистра спогодба со ЕУ за животната ср

ЗА MAZDA CX7 Mudflaps Авто Додатоци.Ве молиме потврдете го вашиот автомобил модел и година на направи се во согл�

Едноставна и практична експеримент опрема за професионални или лични употреба.Сите лажици и spatulas се на�

【Компатибилни модели】специјално Дизајниран за Apple i Phone 13 (6.1 инчи), само се применуваат за i Phone 13, не се к�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

☀ Користи за ☀ Користи за Sansung Галакси A02 S Случај САМО, ве Молам, ве молиме проверете со вашиот модел на т

60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Супер меки, џерси ткаенина долг ра�

MGN7 серија Минијатурни Линеарна Guideway 1.Пакет вклучувајќи : 1 PC блок + 1 PC железнички+1 PC пластични железничк�

Еластична затворање.Рака Мие & Сува Чиста & Машина За Миење.Висококвалитетни материјали : Ова дете момче�

Десната рака спирала, 30 степен хеликс 135 Степен точка агол.Пареа оксид заврши.Изработени од high speed челик.�

Без напојување со струја, заштеда на енергија и заштита на животната средина.Усвојување на еколошки TPU +

Хексадецимален Кап Завртки Се Стандардни Хексадецимален Завртки Со Миење Лице Под Главата.Хексадецима

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

Спецификација : .на пример : C12 FMB22 Месо тело со дијаметар : 12mm.Оваа фабрика носителот собата е погодна за д

Со гордост се произведени во Америка, со целосна 10 годишна гаранција од CIMPLE КО.Тестирани и одобрени за у�

~【Големина Одговара на Сите】 : косата заврши големина е 24.4*9.45 инчен, една големина одговара на сите( жен�

Она што Ќе Добиете за 2 пакување од 5w, T4, двојноцевка компактна флуоресцентна сијалица замени со G23 bipin пл

Големина : 46"x24".Боја : Изберете Боја Од Опции.Висок Квалитет Умре Сече Oracal Винил.Направен Во САД.Целосна П

Видете Преземање подолу објект фотографии за детални информации за производот, технички информации и к

ДијаметарКонци По Инч : 1 / 26 Должина : 21 / 2 инчи 188 Нерѓосувачки Челик Наменети за надворешна употреба или

Волумен Капацитет : 2120 ML .Голем расположливиот правоаголна храна контејнери Freezable Повторно употребливи

Scroll