Ново
25' Нозе, Црна RG6 Коаксијален Кабел со Гума стартува - Времето Доказ - Отворено Оценет Конектори, F81 / RF, Дигитални Coax за CATV, Антена, Интернет, & Satellite

25' Нозе, Црна RG6 Коаксијален Кабел со Гума стартува - Времето Доказ - Отворено Оценет Конектори, F81 / RF,

Достапност: Залиха
DEN 287.28

Со гордост се произведени во Америка, со целосна 10 годишна гаранција од CIMPLE КО.Тестирани и одобрени за употреба со Кабелски Модеми, Телевизии, Сателитски приемници, кои, Надвор Воздухот Антени, вклучувајќи и HD Антени, на DIRECTV, Сателитска Антена, Comcast, Повелбата, Verizon Fi OS, AT&T, U-Стих, договорот за слободна трговија, OTA, Сателитски и Интернет услуги (како што се Hughes Net, Диви Сина, Excede), Мобилен телефон безжична полнила, и многу други услуги и услуги.Ниска загуба Кабел за исклучителни сигнал и квалитет на сликата, дури и во текот на долги работи.Работи одлично во затворени простории и на отворено, со многу издржливи времето доказ и УВ отпорни на ПВЦ надворешниот јакна.Висок квалитет во согласност 75 Ohms во текот на целиот кабел.Висок квалитет, времето доказ, отворено оценет конектори ќе не извлече надвор, пауза, изгуби сигнал, се губат и се вода доказ со користење на непотребни двојно печат на секој крај од конектор, со прикачен гума времето говорница да се обезбеди таму никогаш не било влага во внатрешноста на приклучок.Висок фреквентен опсег со 18 AWG центар диригент да покриваат речиси сите услуги и услуги кои се состојат од најмалку 2.3 MHz до 3.0 GHz, со исклучителни оклопна - користење на 60% плетенка и 100% shield.НА CIMPLE CO, Семејна Компанија се наоѓа во САД, се горди за производство на оваа високо квалитетни и издржливи коаксијален кабел.Овој кабел е достапна во Црна и Бела, и доаѓа во должина од 1 нога 150 стапки (вклучувајќи ја и нашата најпопуларните должини од 10 метри, 25 метри, 50 метри, 75 метри, и 100 метри).Центарот диригент е направен од висок степен на бакар обложен челик што била дојде до 3.0 GHz, што го прави ова е одлична апликација за Сателитска, Кабловска, Безжични (вклучувајќи и мобилен услуги), и за Комуникација користи.Со многу ниска сигнал слабеењето (2.75 d B во 750 MHz за нашите 50' кабел) може да се користи за долго работи без загуба на сигнал или слика.Ние користиме високо одделение 360 степени времето доказ за компресија конектори за да се осигура дека овој кабел останува вода и времето доказ, без губење на било кој сигнал.Ова осигурува дека краевите може да издржи влечење, времето, екстремни топла и ладна (номинална до 167 степени (F).На коаксијален оклопна е 60% алуминиум легура на магнезиум плетенка и 100% солидна алуминиумски фолии (вклучувајќи и 18% да се поклопуваат) да се осигура дека не постои мешање од соседните или руж сигнали.Надворешниот јакна е флексибилен УВ отпорни на ПВЦ и е тестиран за да се користи во многу екстремни услови за користење и внатре и надвор.На dielectric центар е направен од гас инјектира пена ЈП и има речиси совршен конзистентност на 75 Ohms +/-3 низ целата должина на coax кабел.Надворешниот дијаметар на кабелот е 0.27 инчи, за 6.85 мм, со конекторите се малку поголеми во .4375 (7/16) на еден инч (11.11 mm).Кабел, исто така, има должина ознаки на секои две нозе на страна да се направи полесно за намалување на должината, ако треба пократок жица.Ние, исто така, нудат поправка и splice комплет за оние кои би сакале да се намали и да ја инсталирате завршува на жица.Комплет доаѓа во комплет со инструкции и бесплатна техничка поддршка.Ние се врати нашиот производ 100% , со слободен ќе се врати, како и бесплатни и техничка поддршка на корисниците.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ДијаметарКонци По Инч : 1 / 26 Должина : 21 / 2 инчи 188 Нерѓосувачки Челик Наменети за надворешна употреба или

1x Фабрика Стил Огледало Собранието за Левата Рака Возачот Страна, Вклучувајќи Огледало Стакло и Домува�

60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Супер меки, џерси ткаенина долг ра�

20ft печат за монтажа камион капа или camper школка која тежи 200 кг или помалку.Исполнува сите кревет железни�

Ролни се крстперфорирани секои 12" за лесно да ги откине.Светлотежина заштита.Пена ја апсорбира шоковите

Вага 1 : 300 скала модел авион.Материјал авионот модел е изработен од легура, база и тркала се изработен о�

Лгбт Гордост Направени Од АнтиPilling Фланелен Боксери, Повеќе Удобно И Топло.Лгбт Гордост Производ Перфор

Тие се Изработени од ВисокоКвалитет на Хром Vanium Челик, Прецизни, Топлина Третира, Имаат Одлични Сила, и С

Рачно Изработени Заврши Зашеметување, униформа насоки во секој пакет / Капчиња Interlocking заштеда на Врем

Едноставна и практична експеримент опрема за професионални или лични употреба.Сите лажици и spatulas се на�

Волумен Капацитет : 2120 ML .Голем расположливиот правоаголна храна контејнери Freezable Повторно употребливи

МАТЕРИЈАЛ Вистинска природна тигар око скапоцен камен, каменот монистра спогодба со ЕУ за животната ср

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Нашата маска lanyards се погодни и имаат лесензаотворање и затворање snap копчиња.Можете

☀ Користи за ☀ Користи за Sansung Галакси A02 S Случај САМО, ве Молам, ве молиме проверете со вашиот модел на т

Еластична затворање.Рака Мие & Сува Чиста & Машина За Миење.Висококвалитетни материјали : Ова дете момче�

【Завртки Димензија】Навој дијаметар : M10; Конец должина : 85mm / 3.35"; Конец теренот : 1.5 mm / 0.06"; Хексадецимален

Сет вклучува 14" турција пот Нож, 12" Готвач е Нож, 13" Леб Нож, 12.5" Резба Нож, 12.75" Алатка Нож, и 7.75" Paring Нож и Нож

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

Школката се изработени од АБС материјал, кој е отпорен на влијанието и корозија, и може да се користи за �

Платно.Увезени 【ГОЛЕМ КРУГ СКЛАДИРАЊЕ КОШНИЦА】Дијаметар 20in X Висина 14in, storsge кошеви совршен за играчка,

~【Големина Одговара на Сите】 : косата заврши големина е 24.4*9.45 инчен, една големина одговара на сите( жен�

Тип : 5 Нож Во Собата Со Став ; Материјал : Пластични, Од Не ' Рѓосувачки Челик.Ергономски дизајнирање обез�

Она што Ќе Добиете за 2 пакување од 5w, T4, двојноцевка компактна флуоресцентна сијалица замени со G23 bipin пл

Категорија : Чистење Кат Грижа.Кат Почиста, Течна Форма, Големина 1 гал., Се препорачува Разредување 1 : 16 1

Drawstring затворање.Мал 27" / 29" inseam одговара на жени 5'1"5'3" / Редовни 31" inseam одговара на жени 5'3"5'5" / Редовни 33"

Видете Преземање подолу објект фотографии за детални информации за производот, технички информации и к

Материјал : Алуминиум Легура.Тефлон цевка:2mm*4mm.Филамент:ABS / PLA 1.75 MM / 3ММ.Внимание:Тоа не вклучуваат мот

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Десната рака спирала, 30 степен хеликс 135 Степен точка агол.Пареа оксид заврши.Изработени од high speed челик.�

Scroll