Ново
Bonarty 10pcs 4 Канали Логика Ниво Конвертор Bi-Directional Shifter Модул 3.3 V-5V

Bonarty 10pcs 4 Канали Логика Ниво Конвертор Bi-Directional Shifter Модул 3.3 V-5V

Достапност: Залиха
DEN 1012.80

Тоа може да се конвертира 4 игли на високо страна на 4 игли на ниско страна со два влезови и два излези предвидени за секоја страна.Логика на ниво на shifter Bi-Directional со 4 канали помеѓу високи логика и ниска логика.Компатибилен со breadboard, директно може да се користи во breadboar.Тоа е мал уред кој безбедно чекори долу 5 V сигнали да 3.3 V И чекори до 3.3 V до 5 V во исто време.Ќе може успешно да ги поставите вашите високи и ниски напони и чекор нагоре и надолу помеѓу нив безбедно на истиот канал.Опис : - Тоа е мал уред кој безбедно чекори долу 5 V сигнали да 3.3 V И чекори до 3.3 V до 5 V во исто време - Ќе може успешно да ги поставите вашите високи и ниски напони и чекор нагоре и надолу помеѓу нив безбедно на истиот канал - Тоа може да се конвертира 4 игли на високо страна на 4 игли на ниско страна со два влезови и два излези предвидени за секоја страна - Логика ниво shifter Bi-Directional со 4 канали помеѓу високи логика и ниска логика - Компатибилен со breadboard, можат директно да се користат во breadboar Specification : - На пример : Висок напон е 5 V, низок напон е 3.3 V - ХВ се поврзете со 5 V напојување - поврзете со 3.3 V напојување - GND поврзете го негативниот пол - x input/output 3.3 V TTL - HVx влез/излез 5 V TTL - Bi-Directional се трансформира помеѓу x и TVx - Мали модул со 1.3 см Х 1,5 см - Со 2 реда на 6 pin - Ова ниво конвертор исто така работи со 2.8 V и 1.8 V уреди - Висок напон (5 V за пример) за ХВ pin, низок напон (3.3 V за пример) да , и земјата од системот на GND pins Package Вклучува : 10 x Bi-Directional се трансформира module20 x редовите на pins Note : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење, бидете сигурни дека ќе не предвид пред да bid The бои може да биде различен за различни екранот, ве молиме да се разбере.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Засилен најлон тело, со голема брзина, погоден за секојдневна сечење, моќен мотор, компактен дизајн, едн

Нашите разноврсна поставите емора да има во секоја кујна, ресторан или страни и прави фантастичен подар

【Целосна Вежба Дијамант Сликарство】сликата е полна со дијаманти, квалитет магија дијаманти да изглед

Аризона Coyotes.Кристијан Фишер.Autographed.Брзо превозот за сите нарачки, дури и меѓународни налози.Брзо Прифат

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант

Сите наши напори се до денес ни направи еден од најголемите меѓународно оперативна алатка за производи

[Пакет] (1) i Pad Mini Случај (6 Генерација, 2021) [8.3инчен екран] Метропола SE, Црна ограничување на отпечатоци од п

Power4 Laptops Брендирани Замена Полначот за Разлика од поевтини за Напојување, Power4 Laptops производи Електрична

PN4.320 D Моќ Ракување : RMS : 4 ohms : 60 w x 4 чан.ФИРМИ : 2 ohms : 80 w x 4 чан.ФИРМИ : 4 ohms, се Премостени : 160 x 2 чан.Врв : 320 watts Pu

SMART СКЛАДИРАЊЕ : Правоаголник складирање полица организира мали и преполн кујни; Ова shelving единица ви обе

Оперативен Систем : Android 10.0, Octa Core CPU Processor 2 GB RAM меморија+32 GB ROM.Екран : 2.5 D+IPS, 1280*720 HD QLED Резолуцијата на Екра

Универзална Светилки : се Користи за инструмент табла, водење светла, агол браник светла, табличка светл

ИЗОЛИРАНИ СПОРТСКИ ШИШЕ за ВОДА : Збогум пот!Тесниот устата двоен ѕид изолација прави Железо Колба потб

Предмет : 6236 M Еден Ред Радијална Имајќи Имајќи.Тип : Длабоко ритам Радијална топката лежишта.Бренд : SKF.Кв

ОБНОВЛИВИ Тие се обновливи, трајни и мие, па можете да ги користите неколку пати.Главно се користи : mesh т

10pcs Мешани Восок Столари и Spatulas Сет за Накит Восок Резба.Квалитетот Резба Меша Во Собата 6.5" Вкупниот Про

Прецизност Моделирани Cogs подобри појас флекс, намалување на свиткување стрес.Шест Plies на Ламинат Гума н

★Андроид Автомобил Стерео : двојно din стерео систем во автомобилот е опремен со android 9 систем, опремен со

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Димензии : 6.0" L X3.25" W X1.75" Х Земја На Потекло : Кина.Пакет Тежина : 1.769996 Lbs.Moog

Помалку од 2 инчен монтажа длабочина Metallized полипропилен capacitor Ниска inductance серпентина SFB конус со рака пр

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Димензии : 5.38" L X4.0" W X3.25" Х Земја На Потекло : Кина.Пакет Тежина : 5.0 Lbs.Moog Про

Scroll