Ново
Xenocam 18 Канал Порта 12V DC 10 Amp Amper со PTC Осигурач Дистрибуирани Напојување Кутија за видео надзор DVR Систем за Безбедност и Камера или IP Камери

Xenocam 18 Канал Порта 12V DC 10 Amp Amper со PTC Осигурач Дистрибуирани Напојување Кутија за видео надзор

Достапност: Залиха
DEN 1103.76

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Влезен Напон : AC 100-240 V 50/60 H. Надвор Стави Напон : DC 12 V 18 Channel.Од Стави Струја : 10 A, Осигурувачот Тип : PTC Resetable.Ова поле може да се монтира на било која површина вклучен во штекерот и во секунди!.DC регулирани, во текот на сегашните и напон заштитени Индивидуални LED индикатор за секој од стави,Осигурувачот Оценка : 1.1 A - Внатрешна Употреба.Xenocam енергија дистрибуција систем на метал заградени напојување го прави тоа со повеќе излези, Индивидуални PTC resettable осигурувачи на канал одбори може да го заштитите уредот од над оптоварување или краток спој.Излезниот напон е прилагодлив да ги сноси напон капка по подолго растојание за пренос.На уред е вашиот прв избор на моќ решение во CCTV Систем.Xenocam префрлување напојување може да ви даде повеќе енергија и повеќе стабилни перформанси.Обединета контрола и управување на напојување програми за да се намали употребата на инженеринг кабли, уредување проектот рутирање. 1. Монтирање на комплет во preselected локација што не е во директна сончева светлина и се заштитени од влага. 2. Нокаутирам на соодветни готови 22 mm канал дупки за вашиот влез & output кабли. 3. Пак внатрешната моќ се префрлат на"OFF" позиција. 4. Поврзете сите на вашите камера кабли за поединечно заштитено 12 Vdc излези, пристапи преку терминал блокови се означени"(+)" & "(-)". 5. Поврзете глобална напојување за AC100-240 Vac мрежа напон на AC влез 3 пина IEC штекер. 6. Пак внатрешната моќ префрла на "ON"позиција.Зелена LED наоѓа на предната страна на единицата сега треба да биде осветлен. 7. Затворете го капакот и безбедна тоа со заклучување на вратата и се предвидени завртки. 1 : LED индикаторот : Црвена AC, Зелени за ВАШИНГТОН. 2 : Код на предметот. 3 : Индивидуални PTC ги спои и LED за секој DC излез. 4 : Ниско Напонски Излези.Пристапи преку терминал блокови.Означени(+)=+12 Vdc,Означени(-)=0 Vdc. 5 : Електрична Напон На Текст.Неутрален(Сина),Земјата/Земјата(Зелено/Жолта),Живееме(Brown). 6 : Напон-прилагодете тример од 12-15 V. 7 : Кабел провира префабрикувани канал дупки. 8 : AC Влез : 3 пина IEC штекер. 9 : Ѕид-монтажа дупки.Внимание : .Не расклопување или да си игра со напојување единица.Висок напон внатре.Внатрешна употреба.

Декларираните карактеристики

Input Voltage :

Поврзани производи

Тенок леопард желкашколка заштитна квадратен облик случај компатибилен со i Phone 12 Про САМО.Ве молиме пот

ЗАБЕЛЕШКА : Ако вашиот уред има криви рабовите на екранот, филмот е намерно намалување помала од екранот

Пакет : 2 Насоки (66"), Лежиште Големина : околу 0.1"0.3" (58мм), дупка големина : околу 1mm.Околу 33"(83cm) по влакно.Неп

Алуминиум Материјал : Алуминиум рамка, направен од висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, ви

Антички стил дрвени кутии се користи како украси за да додадете визуелен интерес и личноста на секоја с

ДРЖИ ВАШИОТ ТЕЛЕФОН БЕЗБЕДЕН И УДОБЕН Монтажни Micro Lock и 24" tether овозможува брза конекција за да појас цик

Голема Количина : ќе добиете 50pcs мали таванот завртка куки и 50pcs shouldered завртка куки, целосно 100pcs, доволно

✿ Материјал : Мека И Коса / Moustache Коса / Овци Коса / Волк Коса и Имитираат Jade се справи ✿ Големина : на врвот

Специјално дизајниран за i Pad Про 11 инчен 2021 3та Генерација(Модел : A2377 / A2459 / A2301 / A2460),2 Генерација 2020 Година

⚡[Dimmable 10" ПРЕДВОДЕНА Прстен Светлина] Нашата Професионална прстен светлина карактеристики 3 начини на о

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

100% Plug & Play Needn не за било какви промени, само обично трае околу 15 минути за да се инсталира 2 Навртки ги одр

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

3мм хартија / ткаенина големо.Uchida снег маркер ќе се создаде Подуени снег кој е совршен за хартија и ткаен

Канцеларија Стол Мат Големина : Големи продолжен биро mouse pad е 31.5 X 11,8 X 0.1 инчен (800mm X 300мм X 3мм), ви обезбеди

100% Приклучокот .Сопирање / вртење 48 LED, црвена боја;.Обратна 2 LED бела боја.Леќа боја : Јасно.Напон : 932 V ВАШИ

лабораторија за апсорбирање на хартија за наука експеримент за хемија.Тоа може да работи како abosorbing лаб

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

√ НАМАЛИ ТОКМУ Ексклузивен дизајн за RV 890 8" RV GPS Navigator Екран, Нема потреба да се намали на рабовите,100% комп

100% Сосема Нов и Висок квалитет.Нетоксични и безбедно.На располагање на Кожата, нозе и рака грижа.функциј

Природно Вкусни домашно Милениче 'n Форма третира не содржат вештачки адитиви, бои и конзерванси, без пч

Scroll