Ново
Thayer и Чендлер T83K Omni 3000 Airbrush Целосен Комплет

Thayer и Чендлер T83K Omni 3000 Airbrush Целосен Комплет

Достапност: Залиха
DEN 1687.68

Модел T83 K Сет содржи Omni 3000 Св хранат со airbrush, јар,, клуч, заштитна капа, прирачник, воздух црева, чување На Omni 3000 accommodates 1/4 унца.боја првенство до 3 унца тегла, спрејови 2 X косата на 1-инчен спреј шема.The Omni 3000 е Двојна акција внатрешни микс св хранат airbrush идеален за хобисти, уметници, crafters, Т-маица, сликари, телото сликари, taxidermists, знак и автомобилската сликари.Идеален за прскање на сите медиуми, мастила, бои, акварели, правилно да се намали acrylics, емајли, лакови, glazes, латекс, Воздух-Нетранспарентно, Воздух-Tex, Spectra Tex, MODELflex и Totally Tattoo бои.Карактеристики контра избалансирани cut-далеку рачка, во прилог, игла цевка-рокер лост собранието и во "Обратна-a-guard" воздух капа со авто-центрирање/дигалката совет (.50 millimeter) и растворувач отпорни на "О"прстени.Јазовец и Thayer и Чендлер Airbrushes се Американските Направени.Една година гаранција на mfg дефекти со доживотна гаранција на било фабрика за работна поправки.The Omni серија беше наменета за тесни детали за широка прскање со користење на "Еден Совет-Еден Игла" комбинација.The Omni серија е двојна акција внатрешни микс airbrush.При обидот за тоа оној последниот детал, само вистинската мешавина или голема мазна завршница Omni детали пиштоли се идеални.Omni airbrushes работата подеднакво добро во низок или висок притисок за различни апликации.Покрај вршење добро со фино мелени бои, Omni airbrushes може да се справи со потешки автомобилската боја, без потреба да се промени совети/игли.Дизајниран со state-of-the-art инженеринг, Omni воздух-четки се произведени за да tightest можно tolerances.Omni airbrushes функција тешки никел хром позлата, супериорен баланс, растворувач отпорни o-прстени и бројни други перформанси додатоци.Omni airbrushes се познати во целиот свет како перформанси и цена предност на другите слично дизајнирана airbrushes.На реверзибилна воздух капа guard е единствен и ексклузивен да Omni airbrushes– обратен воздухот капа guard создава мазна, aerodynamically заоблени областа на совет/игла пресек овозможување на оптимални струење ефикасност за најостро и најдобрите линии.На "обратна-a-guard" воздух капа овозможува лесно отстранување на совет сува.Тоа исто така може да се користат за да се заштити игла совет за почетниците воздух brushers или во повеќе деликатна airbrush апликации.Моделот T83 K Сет содржи Omni3000 Св хранат со airbrush attachable тегла, клуч, заштитна капа, и упатството, со плетенка воздух црева во погодно за чување.Со гордост се направени во САД.Карактеристики контра избалансирани cut-далеку се справи со, 1-парче предизвика дизајн со прилагодливи предизвика тензии.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Алуминиум Материјал : Алуминиум рамка, направен од висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, ви

100% Приклучокот .Сопирање / вртење 48 LED, црвена боја;.Обратна 2 LED бела боја.Леќа боја : Јасно.Напон : 932 V ВАШИ

✔ За да го инсталирате : 1 Чистење на површината темелно 2 Стави на секое парче на decal внимателно 3 Се прим

Тенок леопард желкашколка заштитна квадратен облик случај компатибилен со i Phone 12 Про САМО.Ве молиме пот

Природно Вкусни домашно Милениче 'n Форма третира не содржат вештачки адитиви, бои и конзерванси, без пч

Канцеларија Стол Мат Големина : Големи продолжен биро mouse pad е 31.5 X 11,8 X 0.1 инчен (800mm X 300мм X 3мм), ви обезбеди

Perma Lock fastener елиминира орев и гром неуспех.CHANNELLOCK СИНА костец за удобност 140424НАЛИВНО Карактеристики : Лас

ДРЖИ ВАШИОТ ТЕЛЕФОН БЕЗБЕДЕН И УДОБЕН Монтажни Micro Lock и 24" tether овозможува брза конекција за да појас цик

✅ DURBLE TPU МАТЕРИЈАЛ : ХранаОдделение TPU материјал, 100% BPA и ПВЦ Бесплатно, газирани шише за вода е невкусна и

влакна.Увезени.Да се подобри Удобноста прилагодливи рамо, рака, и зглобовите / шетач рака за погодност.Е

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Прифаќа директно поврзување на 0 или 4 мерач на моќност жица со вклучени адаптери.Се користи како алтерн

【2 Големини Одговараат на Сите Потреби】Голема торба : L11.8"*W14.2",Мала торба : L5.9"*W8.7"; може да се користи как

Материјали : 60% Памук, 40% Полиестер.Собори сува ниска.Мора да се основите за секојдневна облека за вашиот

Оваа пумпа за вода контролер има карактеристики на издржи висок притисок, без вода, отпадна вода и истек

Професионални, премија резервни замена.Обезбедува перформанси и стабилност што очекувате од ACDelco.Произ

лабораторија за апсорбирање на хартија за наука експеримент за хемија.Тоа може да работи како abosorbing лаб

100% Plug & Play Needn не за било какви промени, само обично трае околу 15 минути за да се инсталира...

СОВРШЕН ПОДАРОК Овој уникатен 11 Мл Виски стакло го прави совршен партија стартер за вашиот следен дегу

Scroll