Ново
X-DREE 3Pcs ZP4510 Бела Cylindral Вода Ниво на Осетливост на Постоечкиот Прекинувач(Interruttore на galleggiante per la sensibilità ал livello D-e-ll'acqua cilindrico bianco 3Pcs ZP4510

X-DREE 3Pcs ZP4510 Бела Cylindral Вода Ниво на Осетливост на Постоечкиот Прекинувач(Interruttore на galleggiante

Достапност: Залиха
DEN 609.60

Име На Производ : Нивото На Водата Сензор;Модел Бр. : ZP4510;Max Контакт Оценка : Max Контакт Оценка;10 W : 10 W.Макс Префрлување Напон : DC/AC напон 220 V;Max Комутација на струјата : 1.5 A;Max Дефект Напон : 300 V DC/AC;Max Носат Актуелни : 3А.Макс Контакт Отпор : 100m Ohm;Температура Оценка : -10 / +85 C;Float Топката Материјал : P. Стр;Float Тело Материјал : П. П. Нишка Кол(Приближно) : 9.5 mm / 0.374";Исклучете Големината на Телото : 23.3 x 57.7 mm / 0.9" x 2.27"(Max D*H);Должина на Кабел : 36cm / 14.2"(Diam.Filettatura (circa) : 9,5 mm / 0,374' '; Dimensioni interruttore : 23,3 x 57,7 mm / 0,9' 'x 2,27' '(Max D * H); Lunghezza cavo : 36 см / 14,2' '.Боја : Бела;Нето Тежина : 40g;Пакет Содржина : 3 x Нивото на Водата Сензор(Colore : Bianco; Peso netto : 40 g; Contenuto della confezione : 3 x Sensore ди livello D-e-ll'acqua. 3 Pcs ZP4510 Бела Cylindral Вода Ниво на Осетливост на Постоечкиот Switch A плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот.Прекинувачот може да actuate пумпа, индикатор, А-larm, или друг уред.Тоа лесно може да се конвертира од нормално отворен нормално да се затвори со inverting на плови.Забелешка : бидејќи тековната дека прекинувачот може да го носи е многу малку(0.5 A), мора да се користи реле или контактор кога тоа е поврзано со оптоварување, реле или контактор не се вклучени овде.Опис на Spanish Interruttore на galleggiante per la sensibilità ал livello D-e-ll'acqua cilindrico bianco 3 Pcs ZP4510 Nome prodotto : Sensore livello acqua; Modello n. : ZP4510; Valore nominale max.Contatto : Max.Contatto nominale; 10 W : 10 WTensione ди commutazione massima : CC / CA 220 V; Corrente ди commutazione massima : 1,5 A; Tensione massima ди interruzione : 300 ν CC / CA; Corrente ди trasporto massima : 3 AResistenza ди contatto massima : 100m Ohm; Classificazione ди temperatura : -10 / +85 C; Materiale на sfera galleggiante : P. Стр; Materiale flottante : P. PDiam.Filettatura (circa) : 9,5 mm / 0,374' '; Dimensioni interruttore : 23,3 x 57,7 mm / 0,9' 'x 2,27' '(Max D * H); Lunghezza cavo : 36 см / 14,2' 'Colore : Bianco; Peso netto : 40 g; Contenuto della confezione : 3 x Sensore ди livello D-e-ll'acqua.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

РАЗНОВРСНА ПРИЕМНИК.Додадете корисни hitch приемникот за да пред крајот на вашето возило со ова пред план�

Компатибилни Модели : САМО компатибилни со Garmin Vivofit Jr 3 / Garmin Fit Jr 3, НЕ е компатибилна со други Модели на Garmi

Компатибилен со Nikon, Canon и Sony Дигитални Камери.Брзо ревелосипедизам време 0.1 4 секунди.Водич Број 54 со ISO100

ESP8266 Wi Fi Чип од Espressif.Населени Женски Насловите за ASTCAN485 одборот за интерфејс за.FTDI (UART) Насловите за работ

Power4 Laptops Брендирани Замена Полначот за Разлика од поевтини за Напојување, Power4 Laptops производи Електрична

Прецизност Моделирани Cogs подобри појас флекс, намалување на свиткување стрес.Шест Plies на Ламинат Гума н�

Предмет : 6236 M Еден Ред Радијална Имајќи Имајќи.Тип : Длабоко ритам Радијална топката лежишта.Бренд : SKF.Кв

Аризона Coyotes.Кристијан Фишер.Autographed.Брзо превозот за сите нарачки, дури и меѓународни налози.Брзо Прифат

Џексонвил Jaguars.Леонард Fournette.Сувенири Или Игра Се Користи.Брзо превозот за сите нарачки, дури и меѓунаро�

Има правна и писмо, големина документи и папки.Голем магнет поддржува 5lbs или 500 листови хартија.Месеци д�

[Пакет] (1) i Pad Mini Случај (6 Генерација, 2021) [8.3инчен екран] Метропола SE, Црна ограничување на отпечатоци од п�

ОБНОВЛИВИ Тие се обновливи, трајни и мие, па можете да ги користите неколку пати.Главно се користи : mesh т�

РАЗНОВРСНА ПРИЕМНИК.Додадете корисни hitch приемникот за да пред крајот на вашето возило со ова пред план�

95% Rayon, 5% Spandex.Копче затворање.Машина За Миење ❤️ Материјал : Мек и еластичен.Супер удобен и мала тежина, н

Засилен најлон тело, со голема брзина, погоден за секојдневна сечење, моќен мотор, компактен дизајн, едн�

Компатибилен Модел : 3 DS ЌЕ XL.Пакет Содржи : 1 x Метал Заштитник Случај.Ве молиме споредете слики и описи вн

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Scroll