Ново
Drillco 1000F Серија 5 Парче Високо-Брзински Челик Намалена месо тело Вежба Малку Сет, Соголени (Светла)/Црна Оксид Заврши, Круг со Станови месо тело, Спирала Flute, 118 Степени

Drillco 1000F Серија 5 Парче Високо-Брзински Челик Намалена месо тело Вежба Малку Сет, Соголени (Светла)/Црна

Достапност: Залиха
DEN 4974.00

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Овие круг месо тело алатки имаат станови земјата на три страни за да се намали пропаѓање на малку кога се користи во вежба chucks.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 5 Парче намалена месо тело S и D вежба во собата.Drillco 5 парче намалена месо тело S и D вежба во собата.Се проширува големина опсег капацитет од 1/2-инчи преносни вежба чак.Заеднички flute и целокупната должина за минимална прилагодување во текот на алатка промени.Прецизност основа за висок степен на concentricity помеѓу месо тело и телото дијаметар.Идеален за дупчење ниски и средни затегнувачка цврстина материјали.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Црна оксид третман додава подмачкување и создава мали џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ.Овие круг месо тело алатки имаат станови земјата на три страни за да се намали пропаѓање на малку кога се користи во вежба chucks.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

Погоден за дупчење и одредување на различни материјали.Meterial : High speed челик M35 Обложување : Кобалт.Дијамет�

Кобалт Jobber Вежби.Се користи за дупчење дупки во тешко тешки материјали како што се од нерѓосувачки чели�

Серија / Листа SD205 A, Ударна Точка Малку Големина (Инчен) 5 / 16, Ударна Точка Малку Крај / Слој Dura Дијамант, Уд

JOBBER ДОЛЖИНА : 5 / 16инчен дијаметар на сечење, 33 / 16инчен flute должина, 41 / 2инчен целокупната должина, 135 степе�

Brocas де diamante corte seco.За сува дупчење; керамички плочки, stoneware и порцелански stoneware.Максимална работна брзина

УНИКАТЕН 3 X FLUTE ДИЗАЈН Lichamp три flute патент дизајн вежба малку се расчисти чипови и честички побрзо, да ви �

Име на производ : Пресврт Вежба Малку; Материјал : ХСС.Месо тело со Дијаметар : 10мм / 0 39".Малку Дијаметар :

Докажано сигурен Faithfull технологија.Лесни изградба на само 0.08 Килограми.Висок performace за дома или трговци.�

Withstands високитемпература апликации за подолг период од време (до 1,100 degree F).Цврсти, густи веб дизајн додав�

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба со внатрешна coolant.Одделение : WJ3

Кобалт high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни перформанси во

1 Кога сечење на машина, ротирачка брзина треба да бидат прикажани во следната table50%70%, храна брзина треба

【DIY избор】Идеален за DIY, дома и воопшто градење или инженерство употреба 【Евтини 60pcs】Секој сет содржи 6

12" продолжен месо тело должина, за дополнително да се достигне 135степен сплитточка агли се автоцентрира�

4" целокупната должина.Технолошки напредни сплит точка дизајн.Агресивни длето и гребло агли се комбинир

Производителот гаранција може да не се применува.Волфрам карбидпадна СДС Плус вежба малку.Двојно flute за

Погоден за дупчење и одредување на различни материјали.Meterial : High speed челик M35 Обложување : Кобалт.Дијамет�

Кобалт high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни перформанси во

Приоритетни алатка за ПВЦ чешми користење на независни хранат контрола и школка секачи за ПВЦ и ЈП.Супе�

Квалитетот high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни своите пер�

Scroll