Ново
5 Компјутери/Set Увеселителен парк Габи, Смола, 5 Стил Вклучени Круг Хексагонални Плоштадот Octagonal Кондензација Работ Кастинг Смола Комплет Силикони Габи, Смола за DIY У

5 Компјутери/Set Увеселителен парк Габи, Смола, 5 Стил Вклучени Круг Хексагонални Плоштадот Octagonal Кондензација

Достапност: Залиха
DEN 287.76

★Високо Квалитетен Материјал : Силикон материјал е издржлив, еколошки безбедни и не-токсични, обновливи и флексибилни висока огледало ефект, што може да resile веднаш по повлече или малку мувла обработка е деликатна, внатрешноста е мазна, па ознаки производи се мазна и рамна, нема да се појави нерамна. ★Големина Приближно : Плоштадот увеселителен парк мувла 10*10 cm/ 4*4 инчи, хексагонални мувла 12*12 cm/ 4.7*4.7 инчен, rould мувла 8.5*8.5 cm/ 3.35 * 3.35 инчен, Octagonal мувла 7.5*7.5 cm/ 3*3 инчи), small (мала шестоаголна мувла 8*8 см/ 3.2*3.2 инчи.совршена големина за создавање на вашиот уникатен смола coasters вкупно 5. ★Широка Примена : Декоративни смола занаети како што пијалаци увеселителен парк, сад мат, мал цвет тенџере база на смола накит, накит носителот, свеќа држачот за мобилен телефон носителот, итн, DIY во вашиот омилен тип, или да ја испратите до вашите пријатели како подарок, Хексагонални, круг и квадрат ви дава повеќе напредни убавина. ★Чување и Нега : Откако ќе се користи, измијте ги со сапун вода, нека се исуши и да се чува во стан, да се чува на ладно место, да се избегне топлина и остар алат. ★Лесен за Користење : мувла е направен од мек силикон, лесно да се demould по целосно да се излечи; и непречено внатре без лепак намалување на потребата за сечење и полирање.тоа е исто така многу лесно да се мијат и се чистат со сапун и вода за следната употреба.Спецификација : Боја : јасно Количина : 5 Компјутери Материјал : флексибилни и издржливи силикони направени Големина : Плоштадот увеселителен парк мувла 10*10 cm/ 4*4 инчен хексагонални мувла 12*12 cm/ 4.7*4.7 инчен rould мувла 8.5*8.5 cm/ 3.35 * 3.35 инчен Octagonal мувла 7.5*7.5 cm/ 3*3 инчен мала шестоаголна мувла 8*8 см/ 3.2*3.2 инчи.Облик : Хексагонални, Плоштад, Octagonal, Круг), small (Мала шестоаголна Повеќенаменски : на смола комплет мувла е многу разноврсна и неговата употреба!Совршен калап за епоксидна смола coasters, мал цвет тенџере база, conceret, гипс, цемент и полимер глина и сл DIY Специјален Подарок : искористете ја оваа мувла да се направи уникатен занаетите подароци за вашите најблиски и пријатели.Како да го користите : 1. Прво, ќе треба да многу внимателно да го користите вашиот мувла, не користете било какви остри работи или било инцизија алатки кога користите калапи. 2. Пред вашето дело, ве молиме да користите вода чиста мувла прво, затоа што мувла ќе adsorb прашина и разни мали валкани работи.По чиста, нека се исуши на маса. 3. Епоксидна смола слој треба да се вливаат во калап, направи меур е целосно избегале. 4. Кога сакате да се исчисти мувла откако ќе се користат, ние ви препорачуваме чистење со млаз вода со сапун.Пакувањето вклучува : 1 x Круг смола мувла 1 x Квадрат силиконски калап 1 x Хексагонални силиконски калап 1 x Мала шестоаголна силиконски калап 1 x Octagon силиконски калап.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Употреба : За Бесење Pendant Декорација, Ароматерапијата Гипс, DIY занаети одлуки, итн.DIY мувла направени од с�

Направени од висококвалитет силика гел, тоа е безбедно, нетоксични, тешки, мазна, убава и издржливи.Лесе�

Смола Увеселителен парк Калапи Карактеристики во облик на цвет увеселителен парк епоксидна смола комп

Не користете алкохол мастила, мастило ќе предизвика готовиот производ да биде помек, Не користат факел �

1.Nicpro Смола Пигмент:Вкупно 15 бои совршен за епоксидна смола уметнички проекти боење,брилијантни бои до�

Лесен за употреба, флексибилен и не‑стап површина од мувла се грижи многу лесно отстранување на украсе�

❥Уникатен Подарок за Некој Што го Вредност : Дајте му на вашиот подароци за вашите најблиски, пријатели

Кристално Јасна Епоксидна Смола : Вклучувајќи 16.9 оз.Смола дел, 16.9 оз.Hardener дел, совршен за уметнички дела �

Ова е високочистота смола, и драстични температурни промени ќе предизвика смола за да кристализира.Ако

1 : 1 Сооднос Со Волумен на Водакако квалитет е многу помалку меурчиња во споредба со другите, природно де

Направени од Висококвалитет со силиконска, добра флексибилност и издржливи.Внатрешниот дел од мувла се

Висок Квалитет на Мувла Промена на процесот на производство го прави површината на мувла посмирен и на

2" ДЛАБОКО се ПРЕЛИВА : Истурете до 2" дебели во било кое дадено време, бидејќи нашата смола има многу ниск�

Погодни за употреба само со еден комплет од Единбург Кастинг Студио, нашите кастинг рефил го прави возм�

Пакетот вклучува : 3 поставување на Спајс Мелница Смола Силиконски калап.Висок Квалитет : Ова силиконски

◎DIY Смола Мувла JUSTDOLIFE DIY Смола Комплет Мувла е дизајниран 2 вид на плоштадот и тркалезна форма мувла да DI

Готови производи се многу сјајна и мазна како огледало.Нестап, лесно да се одделат, низок јаглерод, може

Ultracal 30 Гипс Цемент за Професионални Калапи и Гипс Кастинг 20 кг.Многу Ниско Проширување, Многу Издржливи

ВАШИОТ КОМПЛЕТЕН СМОЛА КОМПЛЕТ : Нурне длабоко во смола уметност светот со нашата комплетна пакет!Тоа д�

✈ Материјал : Висок квалитет со Силиконска смола калапи,флексибилни и издржливи,мазна, безбедност, висо

Со посебни симпатична цртан филм делфин облик дизајн, тоа изгледа многу симпатична и привлечни.Изработ�

【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】Овие смола комплет калапи се направени од силикон со напредните техники

DIY Мувла е направен од силикон, екопријателски, нетоксични, флексибилни, обновливи и издржливи.Нестап, л�

Перат И Еднократно : површината, лесно да се чисти, исплакнете со вода после секоја употреба, еднократно,

Издржливи и неdeformable, направен од висок квалитет со силиконска, со одлична еластичност и одлични високо �

Направени од висококвалитет со силиконска материјал, тоа е мека, трајни, обновливи и флексибилни.Фината

Scroll