Ново
Bonarty 2 ПАРЧИЊА Сапун Мувла Дрво Кутија DIY Сапун Тост Печење Чоколадо за Дома Сапун Торта Изработка на Материјали, 1200g/42OZ

Bonarty 2 ПАРЧИЊА Сапун Мувла Дрво Кутија DIY Сапун Тост Печење Чоколадо за Дома Сапун Торта Изработка на Материјали,

Достапност: Залиха
DEN 863.76

Материјал : Силикон + Дрво.Совршен за правење природни рачно изработени сапун, чоколадо, сол резба, желе пудинг,итн.Природно дрво, нема нарушување, мазна.Силиконски внатрешно, безбедни и не-токсични, отпорни на топлина резистенција, која може да се стави во микробранова рерна и фрижидер, не е лесно да деформација.Флексибилни, а сепак лесен за одржување форма во долг рок.Опис : Природно дрво, нема нарушување, мазна. - Совршени за правење природни рачно изработени сапун, чоколадо, сол резба, желе пудинг,итн. - Силиконски внатрешно, безбедни и не-токсични, отпорни на топлина резистенција, која може да се стави во микробранова рерна и фрижидер, не е лесно да деформација - Флексибилни, а сепак лесен за одржување форма во долг рок.Спецификација : - Материјал : Силикон + Дрво - Дрвена Кутија Надворешниот Големина : Прибл. 27.9 x 8.8 x 8cm/11.0 инчен - Дрвена Кутија Внатрешна Големина : Прибл. 26.5 x 7.5 x 7.4 cm/10.4 x x 3.0 2.9 инчен - Силиконска Леб Мувла : Прибл. 26 x 7 x 7.7 cm/10.2 x 2.8 x 3.0 инчен - Капацитет : 1200g/42 OZ Soap Package Вклучува : 2 Парче Силикони Сапун Леб Mold2 Парче Дрво кутија Забелешка : Поради различни следи и светлината,вистинската боја на објект кој ќе го добие можеби малку поинаква од слики.И Упатство за мерење, мала грешка.Ви благодариме!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Материјал : Силикон.Количина : 1pcs.Состојба : 100% Сосема Нов.Големина : прикажани како на сликата.Пакет Се В

Во прилог да се користи како свеќи или сапун, гипс калапи може да се користи како смола калапи или да се к

Силиконски калапи Боја : Случајни.Направени во Кина,силиконски калап само.Машина за миење садови безбед

Висококвалитетни материјали : нашата зголеми цвет кутија мувла се направени од висококвалитетна храна

Лесен за употреба и добар за правење на сапун, сапун кроење или сапун декорација.Мултифункционални жица

Столб Свеќи мувла се направени од храна одделение силиконски, која е еластична и мека, и може да се корис

Многу корисна алатка за правење на сапун, и тоа исто така може да се користи за правење свеќа, торта, мраз

Силиконски Калап со ананас форма е лесно да се demold откако ќе бидат целосно да се излечи, и заштедува мног

ВИСОК КВАЛИТЕТ смола накит калапи се направени од платина силикони, имаат мазна и сјајна ентериери, фле

Материјал : Епоксидна смола силиконски калап е многу погодна за персоналните производство, многу лесно

Пакетот вклучува : 1x на силиконски калап , 1x дрво кутија.Совршено погодна за сапун,торта, сладолед,чокола

DIY силикони десерт калапи.Овие силиконски калапи имаат мултишуплина дизајн.Различни форми на овошје ќе

Силиконски калапи Боја : Розова.Направени во Кина,силиконски калап само.Нетоксични за заштита на животн

Нашите DIY свеќа мувла се направени од издржлив силиконски материјал, флексибилни и обновливи, која може

1.Дршката е третирана со висока температура, се чувствува добро, не мелење раце,во Облик на орев е лесно д

Силиконски калапи Боја : Случајни.Произведено во Кина.Машина за миење садови безбедно,Лесен за користењ

Сет од 4 силикони сапун калапи, целосно 24 шуплина.Калапи големина : 9.3 x 8.3 x 1 инч, празнина големина : 3.1 x 2.2 x

Направени од храна одделение platinum силикони.Нестап, за лесно отстранување.Високо флексибилен, трајни и о

За различни употреба во готвење , како што се прави бонбони, чоколада, фондан ,торта , ,желе, итн.Нестап сл

Scroll